Software-update: WinNc 5.5.0.0

WinNc logo (75 pix)Dunes MultiMedia heeft versie 5.5.0.0 van WinNC uitgebracht. Dit bestandsbeheerprogramma is, zoals de naam al probeert aan te geven, een kloon van het aloude Norton Commander. Het kan wordt gebruikt als alternatief voor Windows Verkenner en moet concurreren met programma's als Total Commander, Altap Salamander en Directory Opus. Een licentie kost 20 euro en de download is 11MB groot. In deze release zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

What's new in WinNc 5.5.0.0:
  • Thumb aspect ratio fixed in slide show
  • Hex editor/viewer allows hex search string, eg '00 A0 FF'
  • Operation log accesible by the operation progress bar button
  • Fast copy same drive detection improved
  • Delete without undo speed improved
  • Operation size in operation dialog update on filter change
  • playlist viewer for .m3u files
  • Ctrl-Shift-C for copy as text to clipboard
  • Escape in panel search implemented
  • Print items fixed
  • Queued operation bug fixed
  • Quick Panel Search activated by [Shift]+[Letter]
  • Fast copy remembers buffer settings
  • Non stop modus implemented
  • Tab disabled color on dark colored tabs is changed
  • Disable drag icon option added to debug options
  • Quick search added
  • Thumb support in report view mode added
  • Single click navigation
  • Error when assigning icon to SFX fixed
  • Queued operation bug fixed
  • Single click updir activates rename issue fixed
  • Single click navigation
  • Updated the translations
  • Added Czech translations
  • Improved handling of unavailable network shares
  • Improved handling of update of large folders (after receive focus)
WinNc 5 screenshot
WinNc 5 screenshot, klik op de afbeelding voor een grotere versie.
Versienummer 5.5.0.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008
Website Dunes MultiMedia
Download http://www.winnc.net/setup.exe
Bestandsgrootte 11,20MB
Licentietype Shareware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

30-05-2011 • 11:44

2

Bron: Dunes MultiMedia

Update-historie

20-09 WinNc 10.8.0.0 0
03-'24 WinNc 10.7.0.0 5
05-'23 WinNc 10.5.0.0 1
12-'22 WinNc 10.4.0.0 0
09-'22 WinNc 10.3.0.0 7
05-'22 WinNc 10.2.0.0 16
01-'22 WinNc 10.1.0.0 6
11-'20 WinNc 9.6.0.0 0
05-'20 WinNc 9.3.0.0 12
08-'19 WinNc 9.0.0.0 3
Meer historie

Reacties (2)

2
2
2
1
0
0
Wijzig sortering
Al sinds versie 4.0 groot fan van NC. Waarom?
Split-screen, dus makkelijk copieren/moven/vergelijken links met rechts, en dat je met toetsenbord veel sneller navigeert dan met de muis klikkend in exporer.
Een aantal jaren geleden van NC naar EF Commander overgegaan, ook beschikbaar als gratis versie (http://www.efsoftware.com/cw/e.htm). Onder Linux nog steeds Midnight Commander de grote favoriet.

Na een dagje testen met WinNC, moet ik zeggen dat ie goed bevalt. Weliswaar traag bij het opstarten, maar verdere functies zitten er in. Wat ik zelf erg belangrijk vind, en alleen nog bij EF Commander gevonden heb, is als je een text bestand edit, dat je op ESC duwt en dan sluit het venster (bij wijzigingen vraagt ie om op te slaan). In eerste instantie leek WinNc dit niet te doen en minimalizeerde hij het venster, maar het is in de stellen onder de opties. Erg prettig, want dit maakt het doorlopen/editen van bijvoorveeld code een stuk sneller en daarme prettiger.

Handig:
- uitgebreide sync functie voor folders, ook voor FTP
- directe link naar de desktop
- F9 laat direct de map grootte zien

Niet handig (of ik heb het nog niet kunnen vinden):
- bij aflsuiten onthoudt hij de laatste folder view.
- ALT-F1 / F2 laat je links/rechts de drives kiezen, maar er ontbreekt een mogelijkheid om naar de root van de drive te gaan -> dit kan met de muis en de iconen bovenin, maar dat kost natuurlijk meer tijd :)

Een ding werkt iig ook niet, en dat is als je een bestand hernoemt, bijvoorveeld "02 - Doar Baal Ik Van.mp3" naar "Oerend Hard (LP)\02 - Doar Baal Ik Van.mp3". Dit gebruik ik vaak om een bestand naar een onderliggende map te hernoemen/verplaatsten in 1 stap. EF Commander en NC kunnen dit wel. Waarschijnlijk advanced option, ook in explorer werkt dit niet :)

Conclusie: goed programma, ga het zeker nog een paar dagen proberen.

EDIT: tweede punt van 'nadelen': druk op de backslash en je komt in de root van de drive... nog makkelijker eigenlijk :)

[Reactie gewijzigd door Jolke op 24 juli 2024 17:17]

Misschien moet je total commander eens proberen.

In mijn ogen veruit de beste van allemaal...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.