Software-update: Duplicate Cleaner 2.0.5

Duplicate Cleaner logo (75 pix)

Digital Volcano heeft versie 2.0.5 van Duplicate Cleaner uitgebracht. Met dit programma kunnen, zoals de naam al aangeeft, dubbele bestanden worden gevonden. Dit gebeurt niet alleen op basis van de bestandsnaam, maar in het geval van muziekbestanden en afbeeldingen ook op basis van de inhoud, met behulp van de tags. Gevonden duplicaten kunnen worden verwijderd, gearchiveerd of omgezet in hard links. Duplicate Cleaner is gratis en de download is nog geen 2MB groot. Hieronder is een overzicht van de recentste veranderingen te vinden.

Updates in Version 2.0.5
  • Updated GUI multi-threading
  • Localisation fixes
  • Improved Date Modified/Created matching (ignores milliseconds)
  • Pop-up error log for file removal processes
  • Various Bugfixes
  • 8 new Languages added
Updates in Version 2.0.4
  • Fully Unicode Compatible
  • Exclude from search by pattern
  • Move or Copy duplicate files
  • Rename duplicate files
  • Save document search types
  • Match by Date Created/Modified
  • Byte-by-Byte / SHA1 / MD5 hashing options
  • Search between dates modifed or created
  • Fuzzy matching on Filenames and Audio tags
  • Read image tags
  • Don’t follow Junctions/Mountpoints option
  • Automatic row re-colouring on sort
  • Edit list row colours/font
  • New folder picker
  • New Right click marking/unmarking options
  • Drop selected /marked files from list
  • Enhanced Import and Export (now includes marked state of row)
  • Export selected rows or all rows
  • Select by pattern on any column, with regular expression support
  • Updated Selection assistant
  • Selection assistant can be limited to selected range
  • Select by Dates Created/Modified
  • Quick Column Views - show/hide columns in pre-set combinations
  • Portable settings file (no registry)

Duplicate Cleaner screenshot
Duplicate Cleaner screenshot, klik op de afbeelding voor een grotere versie.

Versienummer 2.0.5
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008
Website Digital Volcano
Download http://www.digitalvolcano.co.uk/content/duplicate-cleaner/downloaddcmenu
Bestandsgrootte 1,60MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

08-04-2011 • 16:30

18

Submitter: TweeM

Bron: Digital Volcano

Reacties (18)

18
18
11
0
0
3
Wijzig sortering
Onder Linux gebruik ik fdupes. Niet zo geavanceerd (doet alleen 1:1), maar lekker snel via de cli.
[code]#!/bin/sh
find -type f | while IFS= read vo
do
echo `basename "$vo"`
done[/code]

vervolgens

[code]
$ ./1.sh | uniq -d
[/code]

:+ even naar een Bash commando gezocht voor de lol. Let wel, deze zoekt alleen op bestandsnaam, maar waarschijnlijk kun je het ook wel combineren met een commandline tool die MP3-bestanden uit kan lezen.
[code]
find . -type f -exec md5sum {} \; 2> /dev/null > /tmp/files.md5sum

for md5 in $( cat /tmp/files.md5sum | awk '{print $1}' | sort -u ); do
count=$(grep -c $md5 /tmp/files.md5sum)
[[ $count -gt 1 ]] && {
echo Deze files zijn hetzelfde:
grep $md5 /tmp/files.md5sum | awk '{print $2}'
}
done
[/code]
Heh, dit kan veel beter. Als je 1:1 wilt vergelijken dan:

1) scan dirs, en groepeer bestanden met *dezelfde hoeveelheid bytes*
2) vergelijk de bestanden in elke groep, en inderdaad, dat kan je doen door een message digest te gebruiken, alleen zou ik geen MD5 gebruiken.

Zeker als je niet veel dubbelen verwacht is het berekenen van een digest over elk bestand een erg dure operatie.
Ik heb dit programma een tijdje geleden uitgeprobeerd met versie 2.04 (grappig om te vermelden dat ze van versie 1.4.7 naar 2.04 zijn gesprongen vanwege fully unicode compatibiliteit (lastig woord om te schrijven): http://www.digitalvolcano...te-cleaner/update-history.

Deze tool is bedoeld voor muziekbestanden, maar IMHO toch niet ideaal, tenzij je er nog een paar hulpmiddelen bij gebruikt zoals een mp3tag editor en audiocomparer..

Zelf zou ik het OOK handig vinden als deze tool wat werd uitgebreid met zoeken naar dubbele foto's met andere bestandsnamen of groottes of andere dubbele bestanden zoals dll's enz. maar dat kost te veel tijd om goed te programmeren en wordt dit dan al snel betaalde software of vergis ik mij daarin?
Voor foto's gebruik ik DupDetector, doet een beeldanalyse en werkt uit de kunst (voor grote directories duurt het wel even!) Linkje: http://www.keronsoft.com/dupdetector.html
Even opletten bij het installeren, de Ask-bar staat automatisch aangevinkt.
Anoniem: 109005 9 april 2011 08:34
Off topic?

Voor UNinstal ga naar de map in programfiles.
daar is een uninstall-toepassing

Om een of andere reden ziet W7 hem niet?
computers en software doet niet aan 'zien'. Installer maakt geen entry in registry aan voor install/uninstaal.
Anoniem: 109005 @johnkeates9 april 2011 18:58
Dank U voor deze wijze les _/-\o_
Mooi programma jammer dat het nietw erkt met netwerkmappen of zie ik iets over het hoofd?
Echt een geweldig programma :D
Nu ongeveer een uur gebruikt en het werkt super, ook verwijderd hij lege mappen waar ik heel erg blij mee ben.

Bij de eerste scan gaf hij aan dat ik grote hoeveelheid dubbele bestanden heb, dus voorlopig ben ik wel even zoet met opruimen.

Enig minpunt is de Nederlandse vertaling, kennelijk met Google Translate gemaakt of met iemand die geen woord Nederlanders spreekt.

Netwerkmappen is volgens mij wel mogelijk, je kan van je netwerkpad een lokale drive maken via Systeembeheer als ik het goed heb. Maar tenzij je een Ddos over je netwerk wilt jagen lijkt me dit niet verstandig 8)7

[Reactie gewijzigd door s.stok op 23 juli 2024 21:03]

...Enig minpunt is de Nederlandse vertaling... ...of met iemand die geen woord Nederlanders spreekt...

Tja :?
Anoniem: 111378 8 april 2011 17:13
downloaden ho maar, hij redirect naar de product pagina met advertenties.
Alstublieft.

Rustig lezen kan wonderen doen. ;)
Anoniem: 111378 @TimMer8 april 2011 17:29
dank ;)
Naar zoiets zoek ik al een poosje ,kijken of het ook werkt
Klinkt veelbelovend, vanavond maar eens loslaten op de harddisk thuis ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.