Sony heeft nieuwe firmware voor de PlayStation 3 uitgebracht. De firmware heeft rugnummer 3.60 meegekregen en is 176MB groot. Downloaden kan vanuit het menu van de console zelf of vanaf de website van Sony. In deze release is de mogelijkheid van onlineopslag toegevoegd. Gebruikers met een PlayStation Plus-abonnement hebben 150MB opslagruimte tot hun beschikking om bijvoorbeeld savegames op te slaan. Een andere toevoeging is de mogelijkheid om de controller na een bepaalde tijd uit te schakelen om zo energie te besparen.
De belangrijkste features in versie 3.60 van de systeemsoftware
- Online opslag
[Online opslag] is als feature onder Game > [Hulpprogramma voor opgeslagen data (PS3™)] toegevoegd. Je kunt de opgeslagen gegevens van PlayStation 3-software op een PlayStation Network-server opslaan en naar een ander PlayStation 3-systeem downloaden om je game daarop verder te spelen. Je moet om deze feature te kunnen gebruiken over een PlayStation Network-account beschikken en PlayStation Plus-lid zijn.- Instellingen
Je kunt nu onder [Instellingen voor energiebesparing] > [Controller automatisch uitschakelen] het PS3-systeem zo instellen dat de aangesloten of gekoppelde controllers worden uitgeschakeld nadat deze 10, 20 of 30 minuten niet zijn gebruikt.