Firmware-update: Nikon D3 2.02

Nikon heeft voor zijn D3 digitale spiegelreflexcamera's nieuwe firmware uitgebracht met 2.02 als het versienummer. De firmware kan via Mac OS X en Windows op de camera worden gezet. Deze camera's hebben een FX-formaat cmos-beeldsensor met 12,1 megapixels aan boord en kunnen van wisselbare lenzen voorzien worden. De lijst met veranderingen voor deze update ziet er als volgt uit:

Info over deze firmware-update

Deze download voert een update uit van de firmware van de D3 naar versie 2.02. Wanneer u deze firmware-update uitvoert, moet u zowel firmware A als firmware B bijwerken. De juiste werking van de D3 kan niet worden gegarandeerd als de A- of B-firmware is bijgewerkt terwijl de andere firmware niet is bijgewerkt.

De volgende verbeteringen zijn aangebracht in A- en B-firmware versie 2.02.
  • De automatische witbalans is verbeterd.
  • Ondersteuning voor geheugenkaarten van 64 GB is toegevoegd.
  • Als ISO-gevoeligheid instellen>Inst autom ISO-gevoeligheid in het opnamemenu is ingesteld op Aan, kan de optie Maximale gevoeligheid nu worden ingesteld in stappen van 1/3 LW, 1/2 LW of 1 LW, afhankelijk van persoonlijke instelling b1ISO-stapgrootte.
  • De tijd die de camera wacht voordat de scherpstelling wordt aangepast in reactie op plotselinge wijzigingen in de afstand tot het onderwerp kan nu worden ingesteld op 5 (Lang), 4, 3 (Normaal), 2 of 1 (Kort) via persoonlijke instelling a4 FocusTracking met Lock-On. Met de toename van het aantal opties voor persoonlijke instelling a4 Focus Tracking met Lock-On wordt dit item na de firmware-upgrade ingesteld op 3 (Normaal). U kunt deze instelling naar wens aanpassen.
  • De optie Dynamisch AF-veld is toegevoegd aan het item FUNC.-knop+ schijven (Voorbeeld + instelschijven, AE-L/AF-L + instelschijven) van persoonlijke instelling f4 FUNC.- knop toewijzen (f5 Voorbeeldknop toewijzen, f6 AE-L/AF-L knop toewijzen).
  • Als AF-ON is geselecteerd voor persoonlijke instelling a9 AF-ON-knop of a10 Onderste AF-ON-knop, wordt de monitor nu uitgeschakeld als op de AF-ON-knop wordt gedrukt, zelfs als opname-informatie wordt weergegeven.
  • Als AF-ON is geselecteerd voor persoonlijke instelling f6 AE-L/AF-L knop toewijzen>AE-L/AF-L knop indrukken, wordt de monitor nu uitgeschakeld als op de AE/AF-vergrendelingsknop wordt gedrukt, zelfs als opname-informatie wordt weergegeven.
  • Het item Cameraklok instellen via GPS is toegevoegd aan de optie GPS in het setup-menu. Als Ja is geselecteerd, worden de datum- en tijdgegevens die zijn opgehaald via een verbinding met een GPS-apparaat, gebruikt om de interne klok van de camera in te stellen. Nadat u voor het eerst Ja hebt geselecteerd, moet u de camera uit- en weer aanzetten om de GPS-gegevens opnieuw op te halen.
  • Als Inschakelen is geselecteerd voor GPS>Meter uit in het setup-menu, wordt de tijd voordat de meters worden uitgeschakeld nu met maximaal één minuut verlengd, zodat de camera GPS-gegevens direct kan ophalen nadat de camera is ingeschakeld en direct nadat de meters worden ingeschakeld (alleen met GPS-eenheid GP-1).
  • Als Aan is geselecteerd voor Ruisonderdr. lange sluitertijd, deden zich problemen voor als u fotografeerde met een sluitertijd van meer dan 1 sec. maar minder dan of gelijk aan 8 sec. Dit probleem is nu verholpen.
  • Het probleem dat ertoe leidde dat het scherpstelpunt niet werd getoond als beelden werden weergegeven die zijn opgenomen met continu-opname, is verholpen.
  • Als bepaalde geheugenkaarten in de camera werden geplaatst, werd 'CHA' weergegeven in het bovenste LCD-venster en konden geen beelden worden vastgelegd. Dit probleem is nu verholpen.
Waarschuwingen voor gebruikers van Camera Control Pro 2
  • Deze firmwareversies zijn niet volledig compatibel met Camera Control Pro 2 versie 2.7.0 en eerder. Sommige nieuwe menuopties zijn niet beschikbaar nadat de firmware-update is uitgevoerd.
  • Gegevens over camera-instellingen die zijn opgeslagen vóór de upgrade kunnen niet worden geladen nadat de nieuwe firmware is geïnstalleerd.
Deze problemen worden opgelost in Camera Control Pro 2 versie 2.7.1 die naar verwachting in de nabije toekomst wordt uitgebracht.
Versienummer 2.02
Releasestatus Final
Website Nikon
Download http://nikoneurope-nl.custhelp.com/app/answers/list/c/648/p/19,448#tabtop
Bestandsgroottes 1,60MB - 15,85MB
Licentietype Freeware

Door Japke Rosink

Meukposter

07-01-2010 • 08:00

0

Submitter: HanslH

Bron: Nikon

Update-historie

01-'10 Nikon D3 2.02 0
01-'09 Nikon D3 2.01 0
07-'08 Nikon D3 2.00 4

Reacties

0
0
0
0
0
0
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

Er zijn nog geen reacties geplaatst

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.