Software-update: Vuze 4.3.0.2

Vuze 4.0.0.0 logo (75 pix)Donderdag is versie 4.3.0.2 van Vuze uitgekomen. Deze in Java geschreven Bittorrent-client, die vroeger onder de naam Azureus uitgebracht werd, heeft onder andere de mogelijkheid om prioriteit aan individuele torrents en zelfs aan de afzonderlijke bestanden binnen een bepaalde torrent te geven. Daarnaast heeft het programma een ingebouwde tracker zodat het delen van eigen bestanden tot de mogelijkheden behoort. Verder kan de functionaliteit van Vuze door middel van plugins worden vergroot, zoals bijvoorbeeld met de Country Locator. Downloads in diverse formaten kunnen op deze pagina worden gevonden. Sinds versie 4.3.0.0 zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

New Features:
  • Core | Support per-url config for http seeds and max_speed setting
  • Plug | Start of a fallback magnet lookup service
  • UI | Clicking on dock icon always opens main window
Changes:
  • Core | Parse hex-encoded magnet URIs too
  • Core | Immediate-close option for tracker socket connections
  • Core | Return IP address instead of DNS names for external seeds
  • Core | Support more non-conformant RSS feed dates
  • Core | Auto-speed bias towards min ping times rather than pure average
Corrected bugs:
  • Core | Reverted socket handling to initial 1.6 fix status to fix with network binding/stall problems
  • Core | Added option to disable all IPv6 support and defaulted to 'disable' on OSX as some users experiencing crash when enabled
  • Plug | Don't cause all dht torrents to perform an 'announce' when 'pause-all' selected
  • Plug | Webplugin config section override was using the wrong variable prefix
  • UI | Fixed name column sort
  • UI | (OSX) Fixed opening .vuze files when client isn't running
  • UI | Fixed table view not loading (showing gray area) sometimes
  • UI | (Windows) "Open Containing Folder" in default "folder association" app
  • UI | (*nix) Fixed name column blanking
  • UI | (OSX) Fixed Password option hanging UI
  • UI | Fixed sidebar font sizes (mostly for *nix)
  • UI | (OSX) Opening .torrent file when "Add Silently" is enable should no longer activate the main window
  • UI | Fix losing cursor indication on Sashes (and other widgets)
  • UI | Sidebar now accepts dropping torrents
Versienummer 4.3.0.2
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, Windows XP, macOS, Linux AMD64, Linux IA-64, Windows Vista
Website SourceForge
Download http://azureus.sourceforge.net/download.php?os=1
Bestandsgrootte 7,80MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

20-11-2009 • 14:30

12

Submitter: AndyD

Bron: SourceForge

Update-historie

08-'14 Vuze 5.4.0.0 4
11-'13 Vuze 5.2.0.0 11
08-'13 Vuze 5.1.0.0 1
05-'13 Vuze 5.0.0.0 6
02-'13 Vuze 4.9.0.0 0
12-'12 Vuze 4.8.1.0 1
10-'12 Vuze 4.8.0.0 0
09-'12 Vuze 4.7.2.0 1
07-'12 Vuze 4.7.1.0 0
12-'11 Vuze 4.7.0.2 0
Meer historie

Reacties (12)

12
12
7
0
0
0
Wijzig sortering
Voor Windows zou ik ook voor uTorrent gaan. Voor Linux vind ik het nog steeds de meest veelzijdige bittorrent client.
uTorrent draait ook prima onder wine ;)

Persoonlijk ga ik voor kTorrent aangezien het een prima client is en standaard bij openSUSE KDE inzit. Ik heb een hele tijd Azureus/Vuze gebruikt, o.a. voor de remote client waardoor je op andere PCs met je Vuze install kan connecten en ook torrents etc kan toevoegen.
Werkt toch een stuk fijner dan een web backend.

Na wat problemen met 1 van de 4.x releases was ik het echter beu en het geheugen gebruik stond me ook niet aan, dit is 1 van de grote verantwoordelijken waarom Java zo'n slechte naam heeft m.b.t. geheugen gebruik, en zelfs in de 4.x range vind ik het nog steeds bizar veel geheugen gebruiken voor hetgene wat het doet.
Wine is voor mij alleen een laatste redmiddel, als er echt niks anders is. Wine apps zijn onhandig, lelijk en vaak buggy. Ik gebruik het eigenlijk alleen voor games. Ik zou er iig nooit een torrent client op draaien. uTorrent kan dus gewoon lekker opzouten.
Ik gebruik Vuze al jaren, maar wel in classic mode, al die rare webmeuk hoeft van mij niet...
Deluge is al bijna net zo veelzijdig als µTorrent. Transmission is ook een fijne client. Met als pluspunt dat ze veel minder rommelig zijn dan Vuze.
Geef mij maar deze Vuze. Het is open-source, bevat veel meer functionaliteit out-of-the-box & heeft bovendien nog een uitgebreid assortiment aan plugins. En het ziet er gewoon ook mooier uit, imho.
ik gebruik vuze al jaren en ik had geen spijt ervan. de nieuwe look in de laatste versie vind ik onhandig: je kan geen video's meer previewen. spijtig maar het is zo. misschien ontwikkelen ze een plugin die dat wel kan doen.

ik ben benieuwd.
Inmiddels is versie 4.3.0.4 beschikbaar via automatische update.
Anoniem: 311571 21 november 2009 17:36
Een bittorrent client is naar mijn idee bedoeld om te downloaden, niks meer en niks minder!
waarom zou je al die onzin eromheen willen die veel te veel resources gebruikt? :S

utorrent, qbittorrent, ctorrent etc.. zijn lekker ligt en doen alleen wat ze doen moeten.
Sinds er Vuze in Azureus zat, Ben ik over gegaan naar uTorrent. Het programma werd toen veels te groot en te sloom op onze oude Athlon 3500.
Je kunt het gewoon uitzetten hoor, dan wordt al die vuze onzin ook niet geladen en is het net 2.x.
Maar ben het verder met je eens, die rare webshit zit toch niemand op te wachten? Als ik dat wil gebruik ik wel een web browser...
Zelfde hier. Alhoewel er wel een classic mode in Vuze zit, maar tegelijkertijd bevalt uTorrent mij ook meer dan Vuze. Lekker simpel en klein.
Screenshot is oud want de friends functie is eruit gesloopt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.