Software-update: Eudora 5.1.1 beta

olson liet ons weten dat er nieuwe beta-versies van Eudora beschikbaar zijn voor MacOS Classic, MacOS X en Windows. Hoewel de changelogs van de MacOS Classic en de MacOS X versie op de site van Qualcomm zijn te vinden is de changelog van Windows niet online gezet.

Versienummer 5.1.1 beta
Besturingssystemen Windows 9x, Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Mac OS Classic, macOS
Website Qualcomm
Download http://www.eudora.com/cgi-bin/export.cgi?productid=EUDORA_win_511b3

Door Joran Kok

Nieuwsposter

18-04-2002 • 15:13

22

Bron: Qualcomm

Reacties (22)

22
22
19
0
0
0
Wijzig sortering
De update heeft dus niet het probleem verholpen dat Eudora vastloopt bij het mailchecken wanneer je geen netwerkverbinding hebt (idd onder xp).
Da's dus wel jammer. Weet niet wat er eigenlijk nieuw is in deze update.
das niet enkel een XP probleem want onder mijn w2k install gebeurt exact hetzelfde :/ (deze beta nog niet geprobeerd maar het zal vast niet zo zijn dat het onder 2k wel fixed is en onder xp niet)
Anoniem: 52266 @jurrie18 april 2002 22:32
Vreemd, ik heb daar geen last van. Zou het misschien ook te maken kunnen hebben met het Service Pack van Windows ? Draai hier Service Pack 2.
Anoniem: 35352 @jurrie19 april 2002 20:00
Zelfde probleem onder Win98SE met Eudora 5.1 (de beta heb ik nog niet getest).
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 18 april 2002 16:31
Het werd eens tijd: ik draai al maaaanden op 5.1 en elke keer als ik ff geen internetverbinding heb terwijl Eudora nog draait, kan ik hem killen.
Nooit last van gehad hier, maar heb wel gehoord dat dit onder XP nog wel eens voor kan komen. Wellicht kun je in de supportbase iets vinden?

offtopic:
erg veel info geeft die Foxmail site niet he? Downloaden lukt hier ook al niet. [edit] Nu met 4 bytes per seconde? [/edit]


Waarom wil jouw foxmail trouwens allemaal verbindingen met onbekende servers ergens in china of japan opzetten bij het opstarten van het programma?
Haha, 4 b/s :P FoxMail probeert elke keer bij het opstarten een connectie te leggen naar een server, waar het checkt of er een nieuwe versie beschikbaar is. Zo ja, dan krijg je hier direct een melding over. Eerlijk gezegd ben ik ook niet zo gek op deze methode...
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @guillaume18 april 2002 17:03
Helemaal omdat je het niet uit kan zetten. Althans , dat heb ik niet kunnen vinden :(
Klopt, maar dat neemt niet weg dat FoxMail een heerlijke email client is. Is iig het proberen waard...
Dat wordt echt eens tijd. Ik mis gewoon belangrijke functies/opties. Bijv. 128bits SSL en geavanceerde IMAP functies (shared folders bijv.).

Op mijn werk is men nu op 128 bits encryptie overgestapt. Ik kan wel via een browser (webmail) en via outlook en messenger erop komen, maar eudora niet.

Eudora is qua gebruiksgemak (gebruik folders en filters bijv.) altijd het lekkerst geweest, alleen jammer dat ze niet vaker kleinere updates uitbrengen. Concurenten zijn daar beter in.
Volgens mij heb je iets niet helemaal goed begrepen. Shared Folders zijn een feature die je mailserver moet bieden, en Eudora doet daar niets aan af. (En voegt er niets aan toe, of het moeten de geavanceerde filters zijn..)

En mijn laatste SSL-sessie was 168bits triple DES met 1024 bits RSA als key-exchange mechanism, dus ook met de SSL-support is niet al te veel mis.
Kan je dan met Eudora IMAP (dus niet POP) shared folders beheren (aanbieden aan andere gebruiker etc.)? Dat bedoelde ik nl., dat de server het moet aanbieden snap ik. Het werkt nog niet helemaal perfect (server side), maar ik zie geen beheeropties en hoopte dat dit in de nieuwe versie wel zou zitten. Kan natuurlijk komen omdat de server misschien niet helemaal goed werkt (met SF dan). Het is nog in een een pre productie fase.

Met ssl kan ik gewoon geen verbinding maken. Ik krijg niet eens een certificaat acceptatie scherm, of wat dan ook. Outlook (bibber) en Netscape Messenger hebben weer geen problemen. Ik kan ook niet zien/instellen welke poort eudora gebruikt (IMAP met SLL). En zeker op dat laatste heb ik kritiek en de hoop dat dat in volgende versie beter is. Ik gebruik nu 5.1 windows.

Dus ik ben wel benieuwd waarom jouw ssl sessie wel lukt. Waarschijnlijk een niet ondersteunde algoritme ofzo (ik weet even niet welke gebruikt wordt).

update: er was iets met het certificate (server side). Dus ik neem alles terug van ssl commentaar :)
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 18 april 2002 16:22
Is er al een definitieve release date bekend van dit overigens prachtige programma? En zal updaten ook weer mogelijk zijn? Lijkt me toch wel omdat het om 5.1.1 gaat.

Overigens heb ik een tijd terug een bericht hier op tweakers gelezen dat quallcom alle ontwikkelingen in Eudora wilde stopzetten. Ik zal het even opzoeken.

Overigens jammer dat de meeste mailservers geen SSL verbindingen toestaan, iets wat eudora sinds versie 5.1 ook in zich heeft dacht ik.
Uit ervaring kan ik je melden dat SSL erg goed werkt. Draai zelf een maildoos met IMAP-SSL, en los van het standaard geklooi om windows uit te leggen dat niet alleen Microsoft en Verisign te vertrouwen zijn, maar ikke ook, werkt het allemaal erg vlekkeloos.

Imap is overigens ook erg cool. Gebruik het enkel op de laptop en op m'n palm, maar juist daar is server-side storage een werelduitvinding. Je wilt niet in de trein zitten en je door een 1MByte attachment van een op z'n teentjes getrapte nieuwslezer heenworstelen op een 9600 bps linkje.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 19 april 2002 09:57
En hoe zit het met spellingscontrole in het Nederlands?
Er is wel een spellings controller dutch voor eudora.

je moet alleen de clx en tlx files van de ftp server downen en handmatig aanmelden in de ini file.

[url="http://ftp://ftp.eudora.com/Eudora/eudorapro/windows/extras/dictonaries/3.0.1andlater"]ftp://ftp.eudora.com/Eudora/eudorapro/windows/extras/dictonaries/3.0.1 andlater[/url]

dan voeg je toe aan eudora.ini:

LexPath=c:\progra!1\eudora (jouw path dus)

MainLexFiles=british.clx,british.tlx,dutch.clx,dutch.tlx,american.clx,american.tlx

Nu werkt ook de nederlandse spellings checker.
Als je alleen nederlands wilt, zul je de andere moeten verwijderen. Hij kijkt ze allemaal na. Een fout nederlands woord kan in het engels goed zijn, dus dan doet hij niks.
Het werd eens tijd: ik draai al maaaanden op 5.1 en elke keer als ik ff geen internetverbinding heb terwijl Eudora nog draait, kan ik hem killen. Maar het blijft veruit het beste e-mail programma!
Inderdaad! Dat heb ik nou ook. Heel irritant! Maar is dat met deze beta-update dan opgelost?? (m.a.w. heb je het al geprobeerd?)
offtopic:
Effen een tip gewoon: probeer eens ff FoxMail 4.1 uit. Echt kewle mail client (freeware).
http://fox.foxmail.com.cn/english.htm


Heb ook erg lang Eudora 5.1 gebruikt. Handig programma, maar ik miste de optie om snel van tekstmodus naar html-modus te switchen bij vertrouwde mailtjes (heeft FoxMail wel erg handig opgelost).
Anoniem: 30290 18 april 2002 18:20
Ik gebruik ook al heel lang Eudora. Vind het een klasse progje. heb al vele andere geprobeerd waaronder ook Thebat en Outlook Express en PMMail2000. maar steeds ga ik weer terug naar Eudora..
Maar wat ik ook wel mooi had gevonden, is dat de layout eens werd geupdate... die is heel erg gedateerd... Werkt wel goed, maar het oog wil ook wat... :)
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Anoniem: 3029018 april 2002 18:51
Inderdaad, en ik wil niet voor elke mailfolder een nieuw window openen, maar gewoon switches. Ook iets wat volgens mij nog niet kan :( Heb ik al meerdere keren aangedragen als featurerequest. Geen reply :(

[dubbelpost? waar staat die andere post dan? Shared folders is heel iets anders dan voor elke folder een nieuw window openen hoor]
Omdat er nog geen changelog op de site van qualcomm te vinden is: heeft iemand al grote veranderingen/bugfixes gevonden?
Ik draai nu 5.1, en ik wil graag weten of het de moeite is van het updaten
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 20 april 2002 11:46
Ik draai nu 5.1, en ik wil graag weten of het de moeite is van het updaten
Qua uiterlijk is er helemaal niets veranderd. Voor het upgraden had ik nog geen last van de bug bij het checken van mail als er geen inet verbinding is en nu WEL :( :( Ik heb mijn oude backup gerestored en wacht nu wel netjes totdat de upgrade uit de betafase is.. :(

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.