Software-update: Microsoft Messenger for Mac 7.0.2

Microsoft Messenger for Mac 6.0 - logoMicrosoft heeft een nieuwe versie van Messenger for Mac online gezet. Het instantmessagingprogramma is hierdoor bij versienummer 7.0.2 aangekomen en kan hier als dmg-bestand voor Intel- en PowerPC-Macs worden gedownload. Messenger for Mac is de Mac OS X-variant van Windows Live Messenger voor Windows. De instant messenger kan gebruikt worden om met anderen te chatten en daarbij bestanden over en weer te versturen. De software biedt ook de mogelijkheid om in zakelijke omgevingen te gebruiken, waarbij contactgegevens en chatlogs niet op de computer bewaard worden. Het changelog van Messenger for Mac 7.0.2 is als volgt gedocumenteerd:

Messenger for Mac 7.0.2 improves overall quality and conversations with Microsoft Office Communicator 2007 R2.

Important: Messenger for Mac 7.0.2 does not work with Live Communications Server 2005. If your organization uses Live Communications Server 2005, you should use Messenger for Mac Version 6.0.

Messenger for Mac

Versienummer 7.0.2
Releasestatus Alpha
Besturingssystemen macOS
Website Microsoft
Download http://download.microsoft.com/download/1/D/7/1D7339E7-8BD5-4900-830E-952C4FEE8479/messenger702.dmg
Bestandsgrootte 21,27MB
Licentietype Freeware

Reacties (30)

30
26
3
1
0
2
Wijzig sortering
En nog zoiets: offline berichten krijg je ooit. Daar moet je dan een andere messenger voor openen.
adium heeft dit ondertussen wel geimplementeerd. Daar zou het wel moeten werken
Ik ben een tijd terug van Messenger for Mac naar Adium overgestapt. Hoewel het niet alle functies van Messenger ondersteunt is het wel veel stijlvoller (o.a. custom themes, sounds etc), overzichtelijker (o.a. tabbed chat) en meer 'Mac' (o.a. Growl support) met toch essentiele Messengerfuncties (o.a. offline chatten, ontvangen van custom emoticons, personal message)

[Reactie gewijzigd door MediQ op 24 juli 2024 10:06]

Inderdaad, ik gebruik ook adium. Werkt lekkerder en ziet er leuk uit.
Is het ook niet zo dat MS Messenger geen webcam ondersteuning heeft?
Tenminste, volgens mij was dat een van mijn hoofdredenen om over te stappen naar Adium en/of Mercury Messenger.

[Reactie gewijzigd door TheCrius op 24 juli 2024 10:06]

Heeft Adium wel webcam ondersteuning dan? Op hun website lees ik nog steeds: Adium does not currently have any Voice or Video (webcam) Chat functionality.

Dus je wilt videochat, MSN heeft dat niet, dus stap je over naar een client die dat ook niet heeft?

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 19339 op 24 juli 2024 10:06]

Voor webcam support in MSN op de Mac kun je aMSN gebruiken:
http://osx.iusethis.com/app/amsn
Alleen heb je daar weer geen audiogesprekken bij. Ik ben echt naarstig op zoek naar een client die beide ondersteund.
Nee, Adium heeft geen webcam support. Erg jammer wel, maar dat heeft *ik gok maar wat hoor* te maken met dezelfde problemen als het heeft met MSN-file transfers. Die zijn vaak erg traag omdat ze niet P2P gaan zoals windows>windows, maar via servers van Microsoft.
Mocht ik ooit webcamchat nodig hebben, is het even iChat gebruiken.
file transfers gaan langzaam omdat MSN een gesloten protocol is, het hele gebeuren is gereverse engineered. Hierdoor is helemaal het file transferen verre van optimaal. Het is de laatste tijd vooruit gegaan maar het is nog niet af.

Daarnaast wordt aan video chat gewerkt, een proof of concept is er al. Dat was dan wel niet voor msn zover ik weet maar voor jabber/gtalk etc. Maar ook daat wordt aan gewerkt zover mogelijk.
Adium is ook gewoon fijner, ikzelf heb het idee alsof microsoft messenger mac eerder een 3rd party app van een ander bedrijf is dan van microsoft. Als ze de software nou gewoon met de tijd (lees windows live messenger) laten meegaan... Mac gebruikers kunnen ze iig niet terughalen naar windows door crappy software te maken. (juist eerder een reden om juist bij apple te blijven!)
Anoniem: 286493 @urharm6 februari 2009 21:33
De software die door Microsoft voor Mac wordt gebouwd wordt ook gemaakt door een geheel andere Business Unit: de MacBU. Het kan dus aardig kloppen dat het lijkt alsof het door een heel ander bedrijf is gemaakt, het wordt niet gemaakt door hetzelfde team als Windows Live Messenger. Bovendien is het ook een geheel ander product.

Adium is verder een goed alternatief voor fatsoenlijk chatten op Mac, de tabs zijn echt een voordeel. Webcam support schijnt er nog aan te komen...

18 december 2008:
http://www.officeformac.c...date-on-Messenger-for-Mac
Ik wou net zeggen.. Is er niks verandert aan het uiterlijk tussen augustes 2007 en februari 2009.. maar t.net heeft twee keer het zelfde plaatje :o
Mooi, ik gebruik 'm nog wel eens op school. Zal 'm morgen eens testen.
Ik blijf het leuk vinden hoe concurenten niet echt hun best doen.

iTunes, Safari en quicktime op Windows, is Langzaam en buggy

Office 2008, Messenger heeft geen buisness features zoals exchange etc, messenger heeft geen webcam. en het is ook langzaam.
Ik vind iTunes/QuickTime helemaal niet langzaam of buggy op Windows.
Wat voor systeem je ook draait, de interface van iTunes voor Windows reageert gewoon traag.
Ik denk dat TomasG gelijk heeft. Snap ook waarom ze niet meer hun best doen (zowel Apple als MIcrosoft). Hoe ze het nu doen is toch gewoon slechte reclame voor hun overige software...

Met de crossplatform software kunnen beide bedrijven juist mensen over de streep trekken...(althans dat is mijn mening).
adium is heerlijk :)
en ondersteunt veel meer protocollen

[edit]
dat hoorde een reactie op MediQ te zijn

[Reactie gewijzigd door frankivo op 24 juli 2024 10:06]

En het is natuurlijk redelijk kansloos dat MSN voor Mac geen ondersteuning heeft voor de iSight cam. Niet dat je via MSN of Skype wilt videochatten (slechte kwaliteit). iChat is wat dat betreft een stuk beter.
Cam support voor de zakelijke markt is er al wel i.c.m. een communicator server. Ondersteuning voor de normale markt zijn ze nog mee bezig. Behoorlijk teleurstellend al vraag je het mij;

7.0.1: Thursday, June 26, 2008
7.0.2: Thursday, February 05, 2009
Zelf gebruik ik liever mercury, ik heb een aantal mensen in mijn lijst welke offline staan 100% van de tijd dus dan is het wel zo handig om er mee te kunnen chatten. Tevens webcam support. Helaas java based maar het werkt prima.
Hoe chat jij dan met mensen die 100% offline zijn?
hij bedoeld, dat die mensen altijd offline blijven, maar wel aangemeld zijn
Ik snap niet dat het zo lang moet duren voordat er een WebCam/iSight ondersteuning is voor de Mac.
iChat bestaat wel en heeft Webcam(iSight) ondersteuning, maar is niet te gebruiken met Yahoo, MSN, etc.
Ik wil juist ook de MSNers bereiken.
De overige chat programmas op Mac hebben die ondersteuning ook niet.

Dus ook deze versie van Messenger for Mac, laat ik rechts liggen en blijf lekker Adium gebruiken.
Ik gebruik zoals velen hier Adium. Super applicatie en helemaal aan te passen.
Microsoft Messenger gebruik ik alleen (zakelijk) als Office Communicator client. Doet wat het moet doen en ziet er veel beter uit dan de OCS client voor Windows, en doet ook Video :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.