Software-update: Sysinternals Suite 2008-08-22

Windows logo (75 pix) Vandaag is er een nieuwe versie van de Sysinternals Suite verschenen. Dit pakket is een verzameling van handige utility's waarmee onder andere systemen kunnen worden beheerd, uitgebreide informatie over de computer kan worden ingewonnen of voor troubleshooting en een diagnose. Ze zijn geschereven door Mark Russinovich en Bryce Cogswell, in eerste instantie voor Sysinternals en tegenwoordig voor Microsoft. Enkele voorbeelden zijn Process Explorer, BgInfo, Contig en Diskmon. In totaal gaat het om een verzameling van maar liefst 63 verschillende utilities. Hieronder is te vinden wat er in deze editie veranderd is:

New Tool:
  • Desktops v1.0: This new utility enables you to create up to four virtual desktops and to use a tray interface or hotkeys to preview what's on each desktop and easily switch between them.
Updated:
  • Autoruns v9.33: This Autoruns update adds command-line options for automatically scanning and exporting scan results, as well as a number of bug fixes.
[break]
Autoruns screenshot (481 pix)
Versienummer 2008-08-22
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista
Website Microsoft
Download http://download.sysinternals.com/Files/SysinternalsSuite.zip
Bestandsgrootte 9,00MB
Licentietype Freeware

Reacties (25)

25
19
1
0
0
0
Wijzig sortering
Het Desktops programma is alleen om draaiende applicaties te scheiden. De omschrijving geeft de indruk (aan mij in elk geval) dat je op elke desktop andere icons kunt hebben, maar dat is niet zo. Als je je icons in Desktop 2 dus weggooit, zijn ze op alle Desktops weg.
ja inderdaad

had het even uitgeprobeerd maar helaas icon weg op alle desktops

dit is versie 1.0 dus er kunnen altijd nog nieuwe features in
ik vind het wel wenselijk om desktops dan ook echt gescheiden te hebben met icon ook...

hopelijk komt het nog in een latere release
Wederom _/-\o_ voor de sysinternals mensen, ik zou niet meer weten wat ik zonder zou moeten.
Hopelijk is de irritante bug eruit dat Process Explorer onder XP 100% CPU trekt zodra de machine gelocked wordt.
Ze brengen ERP Commander niet meer uit of wel? Best jammer. :(
ERD Commander is tegenwoordig onderdeel van de Desktop Optimization Pack van MS en is alleen verkrijgbaar voor Software Assurance klanten.

http://www.microsoft.com/...prise/benefits/tools.mspx
Desktop Optimization Pack is er voor alle MSDN en TechNet klanten, dus ook alle MS Partners en gecertificeerden onder ons. ;)
Virtual desktop vond ik altijd super handig maar gebruikte het nooit omdat ze meestal resources vreten. Deze virtual desktops zonder virtual buroblad werkt wel erg efficient verbruikt weinig resources.
Volgens mij kan deze desktop niets dat virtuawin (open source) ook kan... en dat is (ook) gratis, en gebruikt nauwelijks resources...

Iemand die een voordeel van de ene (of andere) kan geven?
Het switchen van desktopwerkt bij mij niet met de nummers van het numerieke keypad, alleen met de nummers onder !"#$.

En desktop.exe heeft een wel zeer bizar "feature": mijn muis heeft aan de zijkant knopjes die ik ingesteld heb op Home en End om snel naar het begin of eind van een pagina te gaan. In de drie alternatieve desktops hebben deze knoppen hun instellingen verloren en staan ze op hun fabriekssettings (Back en Next). Erg irri als je denkt te scrollen en opeens op de vorige pagina belandt.

En nog een rariteit: als ik in desktop 1 Firefox open kan dat niet nog een keer in desktop 2. Firefox is already running, but is not responding. To open a new window, you must first close the existing Firefox process, or restart your system.

[Reactie gewijzigd door Kalief op 24 juli 2024 09:27]

Dat ligt simpelweg aan Firefox. Er kan maar 1 instantie per gebruiker van draaien en dat is gezien de tabs normaal wel genoeg. Dit wordt kennelijk bijgehouden met een lock file of iets dergelijks, vandaar de formulering van de melding. Overigens heeft Opera hier ook 'last' van. IE is de enige browser die ik ken die hier wel mee overweg kan, maar dat is logisch omdat een groot deel van de code daarvan stamt uit de tijd dat je nog geen tabs had en dus wel meerdere browsers open moest zetten.

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 24 juli 2024 09:27]

Nope, als je binnen dezelfde desktop FF nogmaals opstart krijg je wel degelijk een tweede instance, wat dus niet lukt als je die tweede in een andere desktop probeert te starten.
Jammer alleen dat sinds MS de tools heeft overgenomen een aantal goeie tools totaal verpruts zijn... Zoals processmonitor etc... die op servers voor veel problemen zorgen.
Wat bedoel je, geef eens een voorbeeld van die problemen. En wat zijn die "etc", welke tools geven problemen sinds de overname?

Als je geheime info over ernstige bugs hebt moet je niet maar wat roepen maar met die info komen.
Ik heb het er net nog over er is eigenlijk geen Tweak UI voor vista gemaakt, weet iemand of de process explorer en anderen nu wel werken in Vista?

Voorheen liepen de apps vast in vista, en process explorer resulteerde in het niet meer kunnen openen van de windows task manager.

[Reactie gewijzigd door Qwanta op 24 juli 2024 09:27]

geen last van gehad met process explorer. doet het hier gewoon goed onder vista.
inderdaad deze versie werkt wel, misschien was het een combinatie van process exp. en het vervangen van de taskmanager.
Voor Vista heb je TweakVI.

Met de laatste versies van de tooltjes heb ik geen problemen in Vista.
Dat is niet van MS, en ik vind het persoonlijk niet lekker werken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.