Software-update: GrabIt 1.7.2 beta

GrabIt logo (60 pix) Ilan Shemes heeft een nieuwe bètarelease van GrabIT uitgebracht. Dit programma is in staat om bestanden uit nieuwsgroepen te downloaden. Bestanden die opgesplitst zijn in meerdere kleine files worden daarbij automatisch bij elkaar gevoegd tot het originele bestand. GrabIT is gratis te gebruiken, maar alleen geregistreerde gebruikers hebben ongelimiteerde toegang tot de GrabIt Usenet Search en GrabIt Usenet Browser, met meer zoekresultaten en een langere historie. Nieuw in deze release is onder andere ondersteuning voor ssl-verbindingen, is de snelheid van het decoderen enorm verbeterd en is er veel tijd gestoken in het verhelpen van bugs. Hieronder is het volledige changelog voor versie 1.7.2 bèta te vinden:

A full list of changes since GrabIt release 1.7.1:
  • Added support for SSL server connections;
  • Rewrote the yEnc decoder for improved speed;
  • Decoder and Repair and Extract now run at the same time to stop the 'Waiting to decode' list from growing;
  • A lot of small performance enhancements;
  • BUGFIX: Some uuEncoded binaries imported via the NZB importer where corrupted or being saved as text files;
  • BUGFIX: Resuming a batch with decoding binaries that are already decoded no longer results in a hanging decoding thread;
  • When there is only one server profile, the NZB importer will just import a NZB file when it is double clicked instead of showing the import window;
  • BUGFIX: GrabIt now detects when the 'gobbledygook bug' appears and resets the connection before moving on to the next download item;
  • Increased the GrabIt Usenet browser history to 90 days of headers;
  • New layout always shows the batch statistics;
  • GrabIt can now continue to download binaries with an 'Article not found' error, increasing the possibility to complete a binary with a PAR set;
  • BUGFIX: 'Error downloading article' bug;
  • BUGFIX: A thread being activated while GrabIt is paused will only start downloading after GrabIt is unpaused;
  • BUGFIX: No more flickering status messages while GrabIt is paused;
  • It is now possible to Repair and Extract to a folder outside of the Download folder;
  • It is now possible to disable the creation of a new folder for each RAR set;
  • BUGFIX: Repair and Extract no longer leaves behind .1 files from repaired file sets;
  • The Pause button now offers the ability to automatically resume after a preset time;
  • It is now possible to Shutdown, Hibernate or Suspend the system or Close GrabIt after the batch has been processed.
[break]
GrabIt screenshot (481 pix)
Versienummer 1.7.2 beta
Releasestatus Beta
Besturingssystemen Windows 9x, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista
Website Shemes
Download http://download.shemes.com/GrabIt172b.exe
Bestandsgrootte 2,06MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

09-08-2008 • 11:18

33

Submitter: dhelios

Bron: Shemes

Reacties (33)

33
32
10
3
0
0
Wijzig sortering
Geïnstalleerd en het loopt nu. In eerste instantie loopt alles (nog steeds) perfect.

Decoderen is veel sneller! Super!

Let bij de instellingen even op! -> Er is een 3e map bij gekomen. Naast Cachefolder en dowloadfolder is er nu ook een extractfolder bijgekomen, die standaard naar de Grab-it installatiemap verwijst. Voor mensen die een andere folder willen dan deze moet die even opnieuw ingesteld worden.

Edit: "Repairing and extracting" en "Decoding" tegelijk gaat goed.

[Reactie gewijzigd door Nelissuh op 23 juli 2024 14:56]

De Extract folder zou standaard hetzelfde moeten zijn als je Download folder. Wat was de locatie van je Download folder en welk OS gebruik je?
Nu hoeft dat niet meer. Je kan eerst je RAR's in directory "download" laten binnenkomen, en na het uitpakken de geunzipte bestanden in een directory "gereed". Je kan er bijvoorbeeld voor kiezen de rar's op een snelle raid-0 drive te plaatsen en de uitgepakte naar een (langzamere) externe drive of netwerkdrive.

Na het uitpakken blijft er op de "download" drive bijna niets meer over.

Ik heb Grab-it 1.7.2 bèta vandaag op 2 pc's geïnstalleerd, 1x XP pro 32-bit en 1x Vista home basic 32 bit. Beide hetzelfde (3 mappen) en probleemloos.

Edit: Ik had voorheen Grab-it 1.7.1 geïnstalleerd. De cache en download folders waren nog steeds dezelfde als bij 1.7.1 ("H:\Grabit Cache" en "H:\Grabit\") De extracted files map was "C:\Program files\bla bla bla\...."

@shemez: Geweldig proggie. Het enige nadeel van Grab-it t.o.v. Newsleecher was voor mij de tragere decoding (dit was niet zwaar genoeg om te gaan betalen voor Newsleecher). Dit probleem is nu vervallen, dus ik heb nu geen enkele reden meer om over te stappen.

[Reactie gewijzigd door Nelissuh op 23 juli 2024 14:56]

Ik vraag me ook af hoe de de 3e folder gebruikt wordt, in de vorige beta versie werkte de extract functie altijd naar een folder in de folder waar gedownload werd, niet alles werd dus naar dezelfde folder uitgepakt, maar in de folder waarin je het downloadde...
In de Extract folder komt de inhoud van RAR bestanden geplaatst die je hebt gedownload. Bijvoorbeeld:

- Je download myhomemovie.avi in 20 RAR bestanden.
- De 20 RAR bestanden komen in de Download folder te staan
- Daarna worden de RAR bestanden uitgepakt naar de Extract folder. Hierdoor komt myhomemovie.nl in de Extract folder te staan.

Standaard worden daarna de RAR bestanden verwijderd uit de Download folder.
Vrij irritant dat dit programma bij installatie/de-installatie zonder toestemming van de gebruiker automatisch contact legt met de eigen website. Hou ik niet zo van.

Voor NZB's gebruik al een tijd SabNZBd en dat bevalt prima. In het zeldzame geval dat ik eens headers ophaal dan komt Grabit goed van pas. Grabit is wel wat simpeler in het gebruik en voor de beginner wel aan te raden. En het is gratis -in ieder geval de download functie, voor de zoek machine moet men betalen- ook mooi meegenomen. De toegevoegde SSL support is ook welkom.
Alt Binz eens proberen... de uTorrent van newsgrabbers...

[Reactie gewijzigd door fevenhuis op 23 juli 2024 14:56]

Alt Binz is niet gratis, dus die vergelijking gaat niet op. GrabIt is meer de uTorrent van de newsreaders.
Alt Binz is gratis hoor.
"Alt.Binz 0.25.0 is the last release available to public. It's freeware. You can use it for free as long as you like."
Inplaats van 32 connecties kan ik maar max 10 connecties instellen in de servereigenschappen....heeft nog iemand dat probleem?In de vorige versie kon ik hem nog op 32 zetten.
Inderdaad, kan na de update inderdaad maar 10 connecties per server maken.
Workaround: 2 of 3x dezelfde server in je serverlijst zetten.
Maar is dat echt nodig dan? Ik kan bij Eweka bijvoorbeeld maar maximaal 8 connecties opzetten, kan me niet voorstellen dat er veel servers zijn die 32 connecties ondersteunen.
Ik zit op Astraweb,en die ondersteunt 50 connecties geloof ik....heb altijd met 32 connecties erop gewerkt.....tot nu :d
En gaat het downloaden nu langzamer?
Nee,want hij staat op 10 en uiteindelijk doet hij er 32 open.....dus als je de schuiver helemaal naar rechts zet geeft ie 10 aan,maar als je dan uiteindelijk gaat downloaden doet hij er 32 tegelijk net zoals vroeger. :?

Nog mooier,ik krijg dus 32 connecties in XP en maar 10 in Vista met deze versie. :?

[Reactie gewijzigd door survivor op 23 juli 2024 14:56]

Met 2 connecties heb ik ook vaak mijn max 16 Mbits down, en dat bij Multikabel/Ziggo
Bij newsservers die een relatief lage snelheid per connectie hebben, is het nodig om veel connecties te gebruiken voor de maximale snelheid.
Op het forum van de maker van GrabIt; Shemes.com, is er ook melding gemaakt van deze "blijkbaar zo bedoelde" setting in GrabIt..Hieronder het antwoord van Ilan Shemes zelve:
Quote: "Horror? LOL! Did you really have nightmares about this?

Seriously though, I did this because most servers do not allow a lot more than 10 connections per IP and I get a lot of e-mail from people asking me why they get the 'Connection limit reached' errors. Which server are you using and why would you want to use more than 6 connections? This usually only makes your computer slower, but doesn't improve the download speed. Or are you seeing a decrease in download speed at the moment?

Thank you for any feedback on this."
Waarom de mensen niet zelf de keuze laten??Omdat er een paar zijn die niet weten wat die connectieinstelling betekent en dan liggen te knoeien als ze er teveel hebben ingesteld voor hun server?Daar krijg ik het nu van..... :(
Omdat het voor 99 v/d 100 mensen een 'probleem' oplevert terwijl slechts weinig servers daadwerkelijk zoveel connecties accepteren en/of nodig hebben.
Grabit is bedoeld als simpele downloadapplicatie en in die lijn is dit een goede zet.
Nog een bugje: Hij controleert of je nog genoeg diskspace hebt en zet de zaak
in pauze als je onder een in te stellen limiet komt. Maar hij checkt alleen het volume
waar je Grabit op hebt geïnstalleerd. Ook al staan al je datafolders op een ander
volume blijft ie klagen. Gelukkig kun de check uitzetten :)
Deze release heeft zo zijn problemen ondervind ik....maar nog niet genoeg om te downgraden.....tenzij er nog meer bugs uit de kast vallen. :)
Of de limiet lager zetten. Ik kwam net inderdaad op mijn laptopje hetzelfde probleem tegen.
Hij start veel sneller op, en sluit veel sneller af. Decoden ging hier al snel door het systeem, dus veel profijt heb ik er niet van. Maar sneller is altijd beter. SSL ondersteuning zat ik echt op te wachten. Heb het dan ook gelijk aan geknald. Was daarvoor bijna overgestapt naar wat anders, dus ze zijn net op tijd imo. De layout is niet veel veranderd, wat extra knoppen maar dat is ook alles. Wel jammer dat de download en extractfolderknoppen hetzelfde zijn. Vind het ook nog steeds erg vervelend dat het schermpje met de downloadsnelheid, additional information en connections niet te vergroten is of scrollbaar is. Dat was is oudere versies wel het geval, maar helaas nog steeds niet in de nieuwere. Dit werkt erg ongemakkelijk zo is mijn mening. Wat wel erg handig is is dat de nzb-file bij openen geen schermpje meer opent met de vraag "Grab?"

Vanavond maar eens proberen of het uitpakken en repareren wel goed gaat. Dit was erg buggie, vooral met meerdere downloads. Dan pakte hij maar één download, de rest mocht je zelf doen. Ook was het tergend langzaam. Met de hand via de geïnstalleerde programma's ging het echt velen malen sneller wat mij er altijd vanaf deed zien. Mocht dit sneller en beter zijn, dan ben ik definitief over. Want het blijft een heerlijk programma, zonder poespas!

[Reactie gewijzigd door Tarabass op 23 juli 2024 14:56]

"Rewrote the yEnc decoder for improved speed"

En dat merk je echt _/-\o_
Eindelijk, hier wachtte ik al even op. En dan met name de snelheidsverbeteringen en het volgende:
Added support for SSL server connections;
Overigens een zeer aan te raden programma :)
Eindelijk weer eens een update voor dit prachtig, doch simpel programma :D
Kan het decoderen nu ook pauzeren? Want in de oude versie gaat GrabIt gewoon door met decoderen als je hem op pauze zet. Hierdoor kun je niet even de disk resource vrijmaken om even iets uit te pakken.
Decoderen gaat nu 1000 maal sneller! _/-\o_ . So Far So Good :*)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.