Panasonic heeft een patent verkregen op beeldsensortechnologie met een variabele belichting per pixelrij. De technologie maakt niet alleen een hoger dynamisch bereik mogelijk, maar vermindert ook moiré-effecten bij video.
De gepatenteerde technologie maakt het mogelijk om de belichting per pixelrij van de sensor in te stellen. Dat is bijvoorbeeld handig bij landschapsfotografie, waarbij het dynamisch bereik van de beeldcompositie dat van de beeldsensor kan overstijgen. Normaal gesproken zoeken fotografen hun toevlucht tot grijsverloopfilters, maar met deze technologie zouden dergelijke filters niet meer nodig zijn. Vooral compactcamera's, waarop geen filters kunnen worden bevestigd, zouden daarvan kunnen profiteren. Het verhogen van het dynamisch bereik zou met deze technologie zowel voor video als foto's gebruikt kunnen worden.
Voor video-opnames zou de sensortechnologie, volgens techpatentblog Egami, nog een ander voordeel met zich meebrengen, namelijk vermindering van moiré-effecten. Hoe dit precies in zijn werk gaat is nog niet geheel duidelijk.
Momenteel worden in de meeste gevallen pixelrijen of -kolommen overgeslagen om de volledige sensorresolutie te reduceren tot een videoresolutie als full hd. Dat gaat bij fijne details in beeld vaak gepaard met moiré, een vorm van aliasing. Een betere methode is het samenvoegen van beeldinformatie van verschillende pixels, ook wel bekend als 'pixel binning', dat onder meer door de EOS 5D Mark III van Canon gebruikt wordt.