Hoofdcategorieën
Device Settings

Modemerk Prada presenteert dunne Android-smartphone

Door Arnoud Wokke, woensdag 14 december 2011 14:40, views: 18.560

Modemerk Prada heeft tijdens een eigen evenement in Londen zijn eerste Android-smartphone gepresenteerd. Het toestel, gemaakt door LG, heeft een 4,3"-scherm en heeft Android 2.3 als besturingssysteem, met een voor Prada ontwikkelde skin.

Hoewel LG de telefoon heeft ontwikkeld, is de naam van de Koreaanse fabrikant nauwelijks te zien op de behuizing; alleen onderaan staat het logo in doorzichtige letters, merkte tweakers AndreStarTrek op. In plaats daarvan prijkt op de voor- en achterkant de naam van modemerk Prada. De Prada 3.0 draait op een Texas Instruments Omap4430, een dualcore-soc met een kloksnelheid van 1GHz. Dezelfde soc draait in de LG Optimus 3D en Motorola Razr.

Het scherm van de Prada 3.0 heeft een diagonaal van 4,3" en een resolutie van 800x480 pixels. Het scherm is van LG's Nova-type. Het Nova-display, dat LG eerder gebruikte in zijn Optimus Black, heeft een maximale helderheid van 800 nits en moet daardoor beter afleesbaar zijn in fel zonlicht. Bovendien geeft de ips-lcd kleuren beter weer dan andere schermen, claimt LG.

Het toestel is met een dikte van 8,5mm even dun als de Samsung Galaxy S II. De Prada heeft echter in tegenstelling tot de S II geen verdikking. De camera heeft een maximale resolutie van 8 megapixels en kan video's opnemen in 1080p-resolutie.

Prada heeft ook het uiterlijk van Android 2.3 laten aanpassen. De software lijkt op die van LG, maar in plaats van de kleurige interface van de Koreaanse fabrikant kenmerkt de skin zich door donkere kleuren met witte en grijze iconen. De Android-smartphone moet begin 2012 uitkomen. Of de telefoon ook naar Nederland komt, is onduidelijk.

De Prada 3.0 volgt twee eerdere featurephones op. De eerste telefoon uit die serie, die LG Prada heette, geldt als eerste telefoon die alleen een touchscreen als inputmethode had. De eerste LG Prada werd gepresenteerd in januari 2007 en kwam een paar maanden later uit.

Prada 3.0, Android-smartphone gemaakt door LG Prada 3.0, Android-smartphone gemaakt door LG Prada 3.0, Android-smartphone gemaakt door LG Prada 3.0, Android-smartphone gemaakt door LG
Volgende 15:01 Stevige telefoon Sonim krijgt nfc voor 'indoor-gps'-toepassingen
Vorige 14:23 Microsoft brengt patch voor Duqu-lek uit
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

LG :+
En een eventuele update naar ICS zal weer zeker tot herfst/winter 2012 duren?

LG een eventuele update naar (iets nieuws) zal een eeuwigheid duren. Als er 1 fabrikant is die slecht is met aftersales dan is het wel LG.

@Royale de Luxe; wat ik maak om dat te zeggen? nou, ik heb 6jr gewerkt bij onafhankelijke telecom retailer! Denk dat ik daardoor redelijk accuraat beeld heb van de fabrikanten en hun service tegenover de consument. Verre weg de beste aftersales krijg je bij Motorola.

Dus jah; LG zuigt als gaat om aftersales! Vraag dat maar aan een willekeurig persoon in deze branche. Zuigt zo hard, dat wij geboycot hebben door niet meer te verkopen, maar dat is uiteindelijk vanuit HQ terug gedraaid.

let wel; we hebben hier over mobiel, niet over bluerayspelers, televisies of stofzuigers

[Reactie gewijzigd door himlims_ op woensdag 14 december 2011 16:38]


hoezo slecht? Wat maakt dat jij dat kan zeggen?

Ik heb netjes voor WP7 alle updates binnengekregen. Mijn Bluray speler van LG krijgt ook nog regelmatig updates.

Misschien dat het op Android niet gaat zoals jij wilt maar dat ligt eerder aan het Business model van Android. Er wordt nooit gewag gemaakt van de eventuele updates waar je recht op hebt. Je krijgt op het ogenblik van aankoop een werkend toestel met een bepaalde versie. Dat een partij niet al zijn telefoons eeuwig gaat updaten is denk ik ook meer dan normaal. Verder kan je via verschillende wegen andere roms krijgen met recentere updates. Aan jou om te beslissen of je deze al dan niet wil installen.

Updates voor WP7-telefoons gaan direct via microsoft (gelukkig) dus daar kan LG niets aan doen al hadden ze het graag.

Vind het er voor een "mode" telefoon nou niet heel bijzonder uit zien..

Het gaat ook enkel om het Prada logo ;)

Hetzelfde als bij de kleding dus. Ook niets bijzonders, als het logo er maar op staat. Het liefst natuurlijk zo groot mogelijk. :)

Prada is nou net een merk waar je meestal geen eens een logo op kunt vinden. En niets bijzonders, tsja "beauty is in the eye of the beholder"

Yep, hetzelfde als bij Apple producten dus :)

en vooral ook Samsung smartphones, daar zitten zelfs 2 Samsung logo's *voor en achter.
Kun je extra mee pronken.


Ontopic:


Als Prada echt goed wilt verkopen, dan zouden ze toch een manufacturer moeten vinden die een smartphone met klasse en stijl kunnen ontwerpen. Alleen dan jammer dat Apple geen Prada Iphones willen ontwerpen.

jij wilt zeggen dat apple een telefoon met klasse en stijl kunnen ontwerpen?


liever nog samsung, nokia of motorola....

Ik gok dat dat weinig uitmaakt, veel mensen kopen het waarschijnlijk toch voor de naam, meer dan voor de daadwerkelijke telefoon. Dan is een simpel ontwerp goed genoeg.

Prada is natuurlijk ook wel weer wat anders dan een jongeren merk als diesel, d&g etc etc. Deze strakheid past mi juist wel bij Prada,

Zoals de iPhone dus en kijk : zij verkopen er ook een boel.

[Reactie gewijzigd door mathiask op woensdag 14 december 2011 15:23]


Zelf vind ik dit een erg mooie telefoon. Elegante rondingen en een mooie ronde overloop van de twee helften, of materialen, die de telefoon maken.

Dat Prada samen met LG een telefoon maakt betekent niet dat het er heel bijzonder uit moet zien. Zo is Prada een merk dat bijna nooit over de top ontwerpen heeft gemaakt.

Alhoewel de specs niet zo vernieuwend zijn zoals dat bij de oude LG Prada wel was,
vindt ik het design wel iets hebben. Zeker het sobere thema is wel mooi.
Echter wel jammer dat de zwartwaarden van het nova scherm niet zo geweldig zijn zoals te zien op de foto's.

idd mooi thema, wordt vanzelf eens gepoort naar een echte telefoon ;)

Zijn het geen renders?

Als je doelt op de bruine achtergrondkleur op de schermen, zou ik er maar niet van uitgaan dat dat het 'zwartst' is wat ze kunnen produceren.

J'en aime. Hebben !

Als ze deze nu exact het design gegeven hadden van de Prada, zouden ze dande commentaar krijgen dat hij te veel op de iPhone 4 lijkt?

Spijtig dat het nog geen Amoled is, dat is toch wel de toekomst imho.

En LG staat al bekend om het traag uitrollen van updates, deze krijgt een zéér custom skin op 2.3, krijgt waarschijnlijk een premium prijskaartje (>500¤), met een grote kans dat er nooit ICS op komt?

Hoezo? De eerste LG Prada was al voor de iPhone getoond. http://macdailynews.com/2...iphone_over_similarities/

Wat mij betreft mag prada mode blijven ontwerpen, en LG bagger telefoons. :+
Dit voegt weinig toe dan alleen een naampje, als ze dan ook echt met iets vernieuwend aan kwamen zetten was het misschien heel leuk geweest.. Maar dit is niets :?

Tsja, LG en Prada samen waren wel als eerste op de markt met een touchscreen toestel zoals er nu zo velen zijn. Alleen liep die eerste nog op LG's eigen OS. Wat is verniewend?

Foto 3 zie ik toch duidelijk het logo van LG staan.

Inderdaad, bijna onleesbaar omdat het dezelfde kleur is als de behuizing. Het staat onderaan in het midden.

Duidelijk is ook weer zo'n groot woord :p

Nou ik vind dit toch wel heel erg duidelijk.

Is dit Nova-display nu in wezen dezelfde als de Retina display in de Iphone 4(s)? (Behoudens de resolutie uiteraard.)

Nee, de helderheid ligt hoger. Het display van de iPhone 4/4S (ook gemaakt door LG inderdaad ;)) heeft een helderheid van ongeveer 500 nits, deze kan tot 800 nits. Vreet wel accu trouwens, maar dat ligt voor de hand :)

geen Ice Cream Sandwich terwijl de telefoon pas volgend jaar uitkomt...
slechte zaak.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:01 Stevige telefoon Sonim krijgt nfc voor 'indoor-gps'-toepassingen
Vorige 14:23 Microsoft brengt patch voor Duqu-lek uit
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011