Hoofdcategorieën
Device Settings

Japanse oordopjes worden bediend met oogbewegingen

Door Arnoud Wokke, dinsdag 16 februari 2010 19:17, views: 25.949

De Japanse provider NTT Docomo heeft op het MWC in Barcelona oordopjes getoond die kunnen worden bestuurd met oogbewegingen. In de oordopjes zitten elektroden die de spierbewegingen van de ogen kunnen opvangen.

De techniek werkt doordat de spieren die het oog aansturen een andere spanning hebben dan spieren in rust. Dankzij elektromyografie kan die spanning gemeten worden, waardoor de kijkrichting bepaald kan worden. Elektroden in de oordopjes kunnen deze spanningsveranderingen detecteren en zetten dat om in commando's die via de headset aan een muziekspeler of telefoon worden doorgegeven.

Door diverse elektroden te gebruiken, kan nagegaan worden of de persoon naar links, rechts, boven of onder kijkt. Zodoende kan ook het apparaat worden bediend: door naar links of rechts kijken wordt de play/pauze-knop gesimuleerd, terwijl een gesprek kan worden aangenomen door naar rechts-links-rechts te kijken. Een cirkelbeweging met de klok mee geldt als commando om het volume op te schroeven. De omgekeerde beweging brengt het volume weer omlaag.

NTT Docomo, dat overigens ook een kantoor in Nederland heeft, kon niets zeggen over of de oordopjes ook buiten thuismarkt Japan op de markt komen. Ook over een prijs is niets bekend.

NTT Docomo oordopjes met oogbesturing NTT Docomo oordopjes met oogbesturing NTT Docomo oordopjes met oogbesturing NTT Docomo oordopjes met oogbesturing NTT Docomo oordopjes met oogbesturing NTT Docomo oordopjes met oogbesturing
Volgende 08:31 Overland Storage kondigt zijn eerste iscsi-san aan
Vorige 18:28 'Ontwikkelkits opvolger DS naar ontwikkelaars gestuurd'
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

het kan aan mij liggen, maar wat is precies het nut van dit ding.. ik kijk zo vaak in de bus naar rechts of links..

Had al zulk soort reacties verwacht dat het onhandig is enzo, maar onthoud dat dit ook vrij nieuw is, en er dus nog allerlei toepassingen verzonnen kunnen worden waarvoor dit gebruikt kan worden. Dit is gewoon ontwikkeling. De auto was er ook niet zomaar om maar een gek voorbeeld te noemen, daar moesten ook eerst wielen voor uitgevonden worden, en pas veel later is daar ook nog een motor bijgekomen...

Natuurlijk zal het de eerste paar keer echt wel fout gaan, want die bewegingen maak je misschien met vrij grote regelmaat, zonder dat je je muziek ermee wilt veranderen of een gesprek wilt aannemen.

Dit moet gewoon nog verder ontwikkelen, en ik denk wel dat er nog leuke dingen mee gedaan kunnen worden. Aan de plaatjes te zien is hij namelijk vrij nauwkeurig.

[Reactie gewijzigd door diabolofan op dinsdag 16 februari 2010 19:22]


Maar het gaat hier niet om onderzoek, maar om een (consumenten) product. Ik vind er niks vreemds aan het dan ook als product te beoordelen. +1 voor Siemen Jan.

Die vergelijking met de auto...
deze oordopjes zouden misschien wel geschikt kunnen zijn tegen slaap-rijden,
bij te weinig oog activiteit dat ze een luid geluid laten horen.

en wel slim dat er relatief uitgebreide "gestures" gebruikt worden zodat je niet spontaan van nummer of volume wisseld.

Die dingen bestaan al....


Inderdaad wat mager, maar Lexus heeft idd in de LS-serie een systeem waarbij de auto je in de gaten houdt en als je te lang opzij kijkt of de ogen te lang sluit, grijpt de auto in en maakt je weer wakker (weet niet meer hoe, maar goed). Bovendien worden de remmen wat scherper afgesteld zodat je bij een eventuele plotselinge remactie (die het onboard radarsysteem aan kan zien komen) direct vol geremd kan worden.

Ik zie het nut van deze dopjes opzich ook niet direct, vooral omdat er natuurlijk nog amper apparatuur is die hier nuttig mee om kan gaan. Bovendien lijkt het me op de fiets heel irritant dat de ogen bepalen wat m'n speler doet. Kijk ik netjes over m'n schouder bij het linksafslaan, gaat het nummer dat ik aan het luisteren ben terug naar het begin en speelt opnieuw :(

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op woensdag 17 februari 2010 08:28]


Je bedoeld misschien het Attention Assist systeem van MB, waarin al een camera op het gelaat van de bestuurder gemikt staat en het knipperen beoordeeld, als de ogen langer dan normaal gesloten zijn geeft deze een alarm. Maar dit is bij mijn weten nog "lab-werk" en niet gewoon verkrijgbaar... (bron: http://www.theautochannel.com/news/2006/11/21/029431.html)

Klopt bij beide merken. Zowel Lexus als Mercedes hebben zo'n systeem.
Maar dat werkt met een camera vanaf het dashboard en niet met oordopjes die elektrische spanningen meet op je hoofd. Twee compleet verschillende technieken dus!

Al lang zelfs, en ze zijn ook niet duur.

En ook niet zo ingewikkeld dat ze naar je ogen moeten kijken :) Dit is een leuke toepassing, zo vaak kijk je niet eens uit je ooghoeken. Nadeel kan zijn dat je er nu pas achterkomt hoe vaak je dat nu echt doet...

Denk bijvoorbeeld hoe het handig kan zijn met Eye tracking voor op je pc dat je je cursor met je ogen kan bedienen (iets wat ook al kan met andere technieken maar goed)

Ookal gaat het hier niet om de onderzoek, toch kom ik op veel belanrijkere toepassing waar deze techniek gebruikt kan worden. Muziek bediening is niet zo boeiend, maar zie dit meer als proof of concept. Bediening als deze is nieuwe leven gieten in mensen met een handicap. Zo kunnen mensen die vanaf hun rug verlamd zijn hun rolstoel met hun ogen bedienen ipv met hun mond en een stengel. En misschien in een later stadium met hun hersenen, en hele robotpakken die met de hersenen bedient kunnen worden. Of iets zoals Avatar :D

Goede reactie ik zag eerst het nut hier ook niet in, maar nu deze bovenstaande dingen worden genoemd is deze nieuwe techniek zo gek nog niet. Denk aan de mogelijkheden. Als dat echt werkt zoals bij gehandicapte ben je in een klap rijk.

Het punt is alleen, en dat is heel belangrijk tegenwoordig, dat het doelpubliek te klein is indien het enkel daarvoor zou gemaakt zijn.
Het klinkt niet echt vriendelijk om het zo te zeggen, maar ik heb zelf ook ooit is bezig geweest met het ontwerpen van een product (maar dan voor blinden).

Het was zo dat ondanks dat we wel potentieel hadden binnen deze groep, het toch onmogelijk bleek om investeerders en dergelijke aan te trekken.

Het kan dus wel zijn dat dit product er is gekomen, maar het zal dan niet als (hoofd)doelpubliek de verlamde mensen hebben. Het zal waarschijnlijk vanuit de ontwikkelaars toeval geweest zijn.

Ja, geld is veeeeeeeeeeeeel belangrijker dan dat mensen met een handicap ook een volwaardig(er) leven kunnen lijden.

Echt te erg voor woorden hoe tegenwoordig alles ondergeschikt is aan maar meer geld binnen graaien.

Ik neem aan dat jij zelf wel investeert in dit soort ontwikkelingen? Of gaat het alleen om 'de hoge heren graaiers' die toch geld zat hebben en het alleen maar in grote pakhuizen opslaan om in te zwemmen?

Een betere wereld begint bij jezelf.

Lekker makkelijk scoren dit. Hoeveel geld geef jij per jaar aan goede doelen en wat voor percentage is dat van je inkomen? Wanneer doe je genoeg voor een betere wereld?

Bedrijven hebben een verantwoordelijkheid voor hun medewerkers en je kunt nog zo nobel iets ontwikkelen (met verlies), maar als je daardoor failliet gaat, wordt je dat niet in dank afgenomen. Bedrijven zijn gericht op maximale omzet of winst, niet op liefdadigheid, hoewel daar ook genoeg potjes voor zijn.

Toen ik mijn stukje aan het schrijven was heb ik daar ook aan gedacht. Investeerders kun je niet op de traditionele manier vinden, omdat publiek idd klein is en vaak niet veel te besteden heeft. Maar als je echt toegewijd bent kun je het wel proberen via de media, een heel sterk medium tegenwoordig, dan krijg je aandacht, rijke mensen die punten willen scoren, subsidies e.d. en als het niet lukt is het wachten tot een miljardair zo ziek wordt en het gaat betalen.
't is niet anders in deze wereld, maar vroeg of laat gaat het uiteindelijk wel gebeuren. Bijvoorbeeld door dit soort hype producten wordt de techniek uiteindelijk goedkoper en kan het later wel zonder veel extra kosten in een rolstoel geïmplementeerd worden.

Als je wilt dat het werkt moet je een concept bedenken waarbij een onderdeel van het oplossing steeds bijgevuld/hersteld/vervangen moet worden.

Het is alleen interessant voor investeerders als er een constante stroom van geld aanvoer is. Enkele en alleen geld proberen te verdienen met het verkoop van een apparaat o.i.d is niet interessant omdat het op langere duur niks oplevert.

Dus als je toch bezig wil zijn voor de mede mens zul je toch echt een manier moeten bedenken om mensen op te lichten en dat morele gedeelte voor jezelf proberen goed te praten met het uiteindelijke uitwerking.

Nou voor gehoor apparaatjes is dit te gek.
In drukke ruimtes alleen de persoon horen die je aan kijkt.

is niet nodig

Gehoorapparaten kunnen dit zelf heel makkelijk doen zolang je natuurlijk niet gebonden bent aan het limit van 1600 euro per apparaat per 7 jaar door je verzekering. (letwel dit is met top pakket dus ~130 euro per maand)

Ik moet elke keer ~800 - 1000 euro bijleggen per gehoorapparaat om juist zulke functies te hebben welke al meer als 20 jaar beschikbaar zijn.

Dus ook als jouw methode uitgebracht zou worden is het nog steeds niet toegankelijk voor de gebruikers

Wat denk je voor mensen die verlamd zijn vanaf hun hoofd! Hiermee kunnen ze anders mooi apparatuur bedienen! Wordt hun leven een stuk vrijer van!

Echt nuttige toepassingen mis ik een beetje, maar lijkt me wel grappig om eens uit te proberen :)

Makkelijk: handsfree gebruik in luidruchtige omgevingen waar je niet met voice-commands kan werken (in het geval van een headset) omdat ze niet herkend worden.

Waarom zou je handsfree muziek willen luisteren, en handsfree telefoneren in een luidruchtige omgeving lijkt me ook niet ideaal.

Maar als je nou ergens heen kijkt zonder dat je wil dat het nummer veranderd wat dan?

Lijkt me grappig om te zien in de trein, iemand die helemaal moeilijk loopt te doen om van nr te verwisselen in plaats van even op het knopje te drukken. Of iemand die even arrogant met zn ogen draait en het volume daarmee naar 100% schroeft. _/-\o_

Dan heb ik eindelijk een uitvlucht op school :d

Ik zou toch denken dat je eerst iets moet inhouden, dat hij dan pas gegevens registreert. Anders ga je inderdaad rare gevolgen hebben, maar daar hebben ze vast wel aan gedacht.

Nou maar als je dan eerst een knopje moet indrukken voordat je gebruik kunt maken van de oog commando's dan kun je bijna evengoed de knopjes voor de bediening gebruiken...

Maar er zal idd een of andere handeling moeten geregistreerd worden voordat er effectief oog "commando's" worden aanvaard. Zoals bijvoorbeeld drie keer snel met je ogen knipperen start de modus waarin er naar oog bewegingen wordt "gevoeld". Deze modus is zou dan 3 seconden kunnen worden geactiveerd. Wordt er een commando "gevoeld" dan wacht hij terug 3 seconden naar een eventuele volgend commando en dit tot er geen commando meer wordt geregistreerd binnen de termijn van de 3 seconden en schakelt het systeem zich uit de "voel"-modus.

[Reactie gewijzigd door J.Verhaert op dinsdag 16 februari 2010 23:19]


Lijkt me grappig om te zien in de trein, iemand die helemaal moeilijk loopt te doen om van nr te verwisselen in plaats van even op het knopje te drukken. Of iemand die even arrogant met zn ogen draait en het volume daarmee naar 100% schroeft. _/-\o_
Idd, daar zat ik ook direct aan te denken, dan krijg je gelijk allemaal van die mafkezen die je niet aan willen kijken omdat ze muziek op hebben staan...

Maar van de andere kant, zoals hierboven al gezegd werd, daarna dacht ik direct aan mensen die volledig verlamd zijn. Die kunnen met hun ogen wel nog de eenvoudigere commando's uitvoeren, ipv met zo'n rietje te bewegen. Ik kan me ook voorstellen, dat als zo'n rietje ergens in je mond op een ongemakkelijke plaats vast komt te zitten, dat je dat niet zo 1 2 3 goed hebt, met je ogen kun je direct corrigeren.

Benieuwd hoe de overige passagiers in de trein reageren als je de hele tijd met je ogen rondjes draait en heftig link/rechts kijkt :P
Geef mij maar gewoon knopjes.

dan doe je even je ogen dicht, want dan werkt het ook. ik weet niet of het mogelijk is, maar het zou zelfs een hele vooruitgang zijn als ze zouden zorgen dat de oog-commando's alleen worden aangenomen als ze met gesloten ogen worden gedaan.

Het lijkt me juist praktischer om zoiets alleen te doen als je ogen dicht zijn. Stel je voor, je kijkt over je schouder op de fiets, en ineens bel je (onbedoeld) je oma op of zet je Radio Tweakers op.

Van de andere kant, dit is natuurlijk weer wel Japan, waar de meest vreemde gadgets uitgedacht worden.

volgens mij is het ook bedoeld voor Japanners die hun ogen dicht houden in de trein :O

Kijk diep naar rechts, krijg je vooruitspoelen.. en het tegenovergestelde links. hehe.
En snel 2 keer knipperen play en pauze..

Neu weet niet of dit wat word.

En het meisje tegenover je in de trein denkt dat je heftig aan de drugs bent en haar probeert te versieren.

ach dat is nu ook al zo ;)

En hoe gaat het geluid harder / zachter? links blijven kijken?

Lees het artikel eens goed:
Een cirkelbeweging met de klok mee geldt als commando om het volume op te schroeven. De omgekeerde beweging brengt het volume weer omlaag.

Een cirkelbeweging met de klok mee geldt als commando om het volume op te schroeven. De omgekeerde beweging brengt het volume weer omlaag.
Staat toch duidelijk in het artikel.. ;)

Op zich grappig bedacht, maar in de praktijk waardeloos om te gebruiken, lijkt me.. Lijkt een vreemd gezicht, al die mensen die heen en weer zitten te kijken en rollen met de ogen.. Nee, dit zie ik geen succes worden, maar wie weet wat voor nuttige toepassingen ze kunnen bedenken als ze dit doorontwikkelen. Time will tell..

bwa, als je het heel rap doet, zo rap dat het niet opvale?

Ziet er denk ik een beetje raar uit in de trein als je met je ogen loopt te bouncen. Iedereen denkt dan direct dat je high on drugs bent.

edit: links en rechts is play/pause xD, als een kameleon? laat maar niet goed gelezen

[Reactie gewijzigd door ulTimaS op dinsdag 16 februari 2010 19:27]


Ik vraag mij eigenlijk wel af wat NTT Docomo in Nederland moet doen of waarom het hier een kantoor heeft.

Ze hebben het kantoor in 2002 ge-opend om i-mode in Europa te promoten. Zie deze nieuwslink. Wat ze er tegenwoordig nog doen weet ik ook niet.

"nee hè, belt mn baas weer *rolt met ogen*, Aargh mijn oren!"

Hoewel wel leuk bedacht, zie ik al enkele situaties voordoen waarbij je liever had gehad dat die bediening er niet inzat :P
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:31 Overland Storage kondigt zijn eerste iscsi-san aan
Vorige 18:28 'Ontwikkelkits opvolger DS naar ontwikkelaars gestuurd'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011