Hoofdcategorieën
Device Settings

Scythe introduceert Samurai ZZ-koeler

Door Marc Rademaker, vrijdag 9 oktober 2009 11:11, views: 14.532

De Japanse hardwarefabrikant Scythe heeft de Samurai ZZ-koeler geïntroduceerd. De omlaag blazende koeler is minder hoog dan de gebruikelijke toren-koelers en is geschikt voor alle recente sockets van zowel Intel als AMD.

De SCSMZ-2000 heeft een ventilator die parallel aan het moederbord zit, zodat ook een aantal moederbordcomponenten gekoeld wordt. De koperen basis fungeert als kleine heatsink, terwijl drie heatpipes de rest van de warmte afvoeren naar de aluminium vinnen. Een 92mm-ventilator zorgt voor de nodige airflow.

Met behulp van pwm-regulering kan de fan ronddraaien met een variabel toerental tussen de 300rpm en 2500rpm. De minimale en maximale luchtverplaatsing bedragen respectievelijk 6,7cfm en 55,55cfm terwijl de geluidsproductie daarbij respectievelijk op 7,2dBA en 31,07dBA ligt.

De koeler meet 94x122x94mm en weegt inclusief ventilator 495 gram. Door middel van pushpins kan de koeler bevestigd worden op Intel-sockets, terwijl voor AMD-socktets een beugelklem wordt meegeleverd. De koeler zal naar verwachting eind oktober verkrijgbaar zijn voor ongeveer 20 euro.

Scythe Samurai ZZ

Volgende 11:32 Brein: fraude-aangifte van The Pirate Bay is slechts rookgordijn
Vorige 10:47 Gearbox-oprichter: Valve zou Steam moeten afsplitsen
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Perfecte koelers altijd van Scythe, lekker stil :)
Heb zelf een Shuriken en Ninja mini in gebruik(HTPC en GamePC).

Deze zal wederom een goede koelprestatie leveren.
Voor het geld hoef je het niet te laten iig.

[Reactie gewijzigd door injectx op vrijdag 9 oktober 2009 11:15]


Kwa krachten uitoefenen op het moederbord is deze koeler ook in het voordeel toz van staande koeler. Omdat het gewicht dichter naar het mobo toe zit, is het zogenoemde 'hefboomeffect' ook kleiner.
Zo wordt er minder hard aan het moederbord getrokken, en dat is natuurlijk alleen maar beter. :)

" terwijl drie heatpipes de rest van de warmte afvoeren naar de aluminium vinnen."
ik tel er 2x3 heatpipes, voor de rest wel een mooi ding jammer dat ik net een freezer7 pro heb gekocht

Die zullen wel rondlopen in het voetje, waardoor het lijkt op 2x3, maar het gewoon 3 gebogen pipes zijn.

maar effectief zijn het er dan nog steeds 6.

ontopic:
zeer mooi design trouwens, eindelijk weer eens een horizontaal geplaatste fan, zeker met een opening aan de zijkant van de case zal dit tot mooie koelprestaties kunnen/moeten leiden. :)

[Reactie gewijzigd door johnkessels87 op vrijdag 9 oktober 2009 14:12]


Nee je krijgt de werking van 6, effectief zijn er 3.

ontopic:
effectief = werking = 6
fysiek = 3

[Reactie gewijzigd door johnkessels87 op vrijdag 9 oktober 2009 14:52]


Wat denk je dat effectief betekent? FYSIEK zijn het er 3, maar met de werking van 6.

Vraag me af wat het omlaagblazen van lucht op het moederbord doet met de airflow, meestal richt je je cpu koeler naar boven of naar een outtake fan, dat kan hier niet. Zou de warme lucht zich niet meer ophopen?

Die heatpipes worden gewoon gebogen en lopen langs de andere kant terug. Het zijn dus 3 heatpipes.

Bij torenmodellen doet men het meestal zo:

\ _/

Waarbij het geheel dus één heatpipe is, maar de processor de vloeistof vanonder verhit, waardoor deze verdampt en naar de twee uiteindes van de heatpipe stijgt. De warmte wordt overgedragen naar de koelvinnen, waardoor de vloeistof terug condenseert en via een wiek terug naar het warme deel loopt, waarna het weer kan verdampen.

[Reactie gewijzigd door Admiral Freebee op vrijdag 9 oktober 2009 11:21]


Deze cooler heeft wel dunne heatpipes. Ik d8 dat de nieuwe trend juist dikkere heatpipes was. Maarja als hij het goed doet hoor je mij niet klagen :D

Zie door al die fans de coolers niet meer :+

lijkt me een mooie budget cooler, maar het is even afwachten wat de prestaties zijn voor zo een kleine cooler.

Ik wil mijn scyte mugen 2 eruit halen en deze erin zetten.

Deze zal vast niet even goed koelen maar die scyte 2 is gewoon veel te groot...

Me geheugen kan dan ook optimaal gekoeld worden

Als hij erin zit is hij toch niet te groot? :)

Wie weet moet Huib het zonder zijpaneel doen :P

Koop dan een tafelventilator, en zet die in de opening van je case. Als je het dan toch zonder window moet doen...

Nou hij past perfect in me case maar ik heb ocz reaper htc geheugen en alles past net behalve me ventilator op me scyte, die moet ik aan de andere kant monteren..


Doe voortaan maar Meld de fout, maar dat is nu al voor je gedaan: http://gathering.tweakers...message/32709127#32709127

Hier meer afbeeldingen van de ZZ cooler.

Aan de onderste afbeelding te zien zijn het inderdaad 3 heatpipes.

Info over de koeler op de site van Skythe zelf.

* Edit: Link toegevoegd.

[Reactie gewijzigd door Stevie_O op vrijdag 9 oktober 2009 11:38]


De minimale en maximale luchtverplaatsing bedraagt respectievelijk 6,7cfm en 55,55cfm terwijl de geluidsproductie daarbij respectievelijk op 7,2dBA en 31,07dBA ligt.
Wie heeft er nog waterkoeling nodig met deze stille fans..... perfect en een hoop minder 'gedoe'...

Iemand die meer koelvermogen nodig heeft?

Stilte doe je passief, prestaties doe je met water ;)

Passieve waterkoeling ;)

Verder leuk coolertje, ik zal hem zelf niet kopen maar wellicht leuk voor de mensen die iets beters en stillers dan een stock cooler willen hebben, maar niet veel geld willen uitgeven. Maarja, tweedehands grotere broertjes he :p

Maar passieve waterkoeling is nog steeds niet stil, geen enkel pompje doet 0db. En nog maar weinig setups gezien waar mensen alles buiten plaatsen om niets te horen want het is nogal vergaand.
Passieve waterkoeling is leuk om snelle warmtestijging op te vangen maar langdurig overgeklokt gebruik zonder een windje rond je rad, doe je ook niet graag.

Mooi, zo'n budgetkoelertje, maar niet zo mooi als een mugen 2. Ik vind vooral die twee kortere vinnen van het onderste koelblokje lelijk.

google ad bij dit bericht:
Gratis Watercooler?
Sluit de Cooler aan op de waterleiding! Gratis proefplaatsing www.**********.nl/
Verkeerde soort cooler, Google ;)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:32 Brein: fraude-aangifte van The Pirate Bay is slechts rookgordijn
Vorige 10:47 Gearbox-oprichter: Valve zou Steam moeten afsplitsen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011