De Nepalese telecomprovider Nepal Telecom gaat de top van de Mount Everest van een gsm-netwerk voorzien. Dat moet het voor bergbeklimmers mogelijk maken om direct na de beklimming goedkoper naar vrienden en familie te bellen.
Nepal Telecom wil de dekking bereiken door in Gorak Shep, een plaats vlakbij een van de basiskampen van de Mount Everest, een gsm-mast te plaatsen. Ook in de drie naburige plaatsen Manjo, Thakdin en Pheriche komen masten te staan, waardoor straks vanaf de top gebeld kan worden, meldt Reuters.
Het is nu al mogelijk om vanaf de top van Mount Everest te bellen: met satelliettelefonie. Dat is echter kostbaar. De masten moeten half juni operationeel zijn; daarna begint het regenseizoen, wat de plaatsing van de masten veel moeilijker zou maken.
