Door Kay Korevaar

Stagiair

Met gedachten bestuurbare armprothese

09-10-2014 • 14:26

4

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Onderzoekers hebben een armprothese ontwikkeld die met hersenen kan worden aangestuurd. Een Zweedse man is naar verluidt de eerste persoon bij wie het gelukt is om een geïntegreerde armprothese te laten samenwerken met de spieren, botten en het zenuwstelsel.

Reacties (4)

Sorteer op:

Weergave:

Klapt, Klap, Klap!

Serieus indrukwekkend.. Een paar jaar geleden was iedereen nog helemaal ondersteboven geblazen door het aansturen van electrische signalen via uitwendige electrodes, en nu kunnen we het al met gedachtenbesturing doen.

Ik kan me voorstellen dat deze apparaten steeds beter worden en ook meer soorten bewegingen kunnen uitvoeren, super mooit om te zien dat dit stukje wetenschap zo mooi aansluiting vind bij een reeel probleem.
Freaking AWESOME. Veel meer kan ik er niet over kwijt.
Mooi dat de ontwikkeling al zo ver is. Er zijn nog te veel mensen die een goeie arm moeten missen, en dat kan nu worden verholpen met zo'n mooi staaltje techniek. Daarom: lang leve te technologie :)
Hopelijk worden dergelijke oplossingen snel op de markt gebracht!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.