Leuk dat je het specificeerd per punt maar de algemene gedachte moet zijn dat dit toestel over ruim 3 jaar nog verkocht word is het dan nog redelijk uptodate? Het doet nu gewoon (feit) al onder de highend concurrenten.
Daarnaast geef je zelf aan dat het altijd om het totaal product ging maar dat is nou juist de manier van apple hoe zei werkt. Het gaat hier om een hardware review en dat daar dan ios op draait doet er eigenlijk niet toe.
Ik hoop van harte dat andere fabrikanten zich ook eens gaan richten op wat nu echt belangrijk is. Er zal ergens een balans gevonden moeten worden tussen resolutie en accu. Liever een scherm wat rond de 350 dpi zit en voor de echte die-hard hooguit 400 dpi maar is hoger nou echt nodig? Die energie en processorkracht kan je beter ergens anders aan besteden dan aan 500+ dpi.
Kortom bijv functionaliteit als airplay zal dus opnieuw onder de fullhd komen te liggen? het gaat verder dan enkel het scherm. Denk aan de nieuwe Samsung tablet die gebruikt kan worden voor virtual reality. Natuurlijk is 350 ppi voldoende voor het oog als je het enkel qua scherm bekijkt. Maar waarom de iphone 6 plus dan opeens boven de 450 ppi zit is dan weer een vreemde sprong of zou het voor bijv. airplay fullhd zijn?
Blijkbaar werkt het OS nog steeds goed met deze hoeveelheid. Dat Safari zijn tabs sluit kan ook te maken hebben met een keuze van de programmeur, want zeg nou zelf, zo'n tab met een pagina is misschien 1 tot 50MB groot? Dat kan makkelijk in het geheugen blijven hangen. De programmeur kiest ervoor om het geheugen op te ruimen als het OS de app in de achtergrond zet. Het zal echt wel vergroot worden aangezien mobiele applicaties steeds meer vragen, maar zo lang het nog werkt en het is niet perse nodig zal Apple het niet inbouwen.
Met de gedachte dat deze telefoon over 3 jaar nog steeds verkocht word hadden ze er voor een paar euro gemakkelijk 1,5 of 2 gb ram in kunnen zetten. Wedrom de vraag van deze specificatie gaat verder dan enkel de ingenbouwde functionaliteiten van ios zelf.
De 16GB geheugen voor opslag is wel erg snel voor zover ik nu kan meten (350MB/s op een iPhone 6). Ik wil dat nog graag testen met een eigen stuk software omdat ik zeker wil weten dat er geen caches meespelen. Dat hoeft misschien geen 100 Euro extra te kosten voor de volgende stap maar dat kan wel verklaren waarom het wat duurder geheugen is dan een paar euro. Gelukkig gaat het nu van 16GB naar 64GB en dan naar 128GB. Dus die x2 stap is er in ieder geval voor de 2 minst ruime versies uit.
Dat wil dus zeggen dat de afgelopen jaren mensen gigantisch genaaid zijn (wat al bekend was) maar apple feitelijk nu ook toegeeft. Sowieso de logica van 16 > 64 > 128 is ver te zoeken. 32 >64 > 128 was imo logischer geweest. (maar het lijkt erop dat apple zeer slecht aan de hardware kan komen?)
De megapixel race is nooit van belang geweest. Waarom denk je dat de meeste full-frame camera's nog steeds minder pixels hebben dan hun APC broertjes? Juist, minder pixels op hetzelfde oppervlak geeft een groter oppervlak per pixel dus meer licht gevoelig. Gelukkig is staat de techniek ook niet stil (vergelijk de 12MP Nikon D700 maar met de 36MP Nikon D800), maar het is nog steeds niet zo dat meer MP = betere kwaliteit.
Uiteraard heb je hier gelijk in maar de camera kwaliteit van bijv Nokia's Pureview is nog steeds on overtroffen. Daarnaast de aantal megapixels en het diafragma bepalen samen met de cmossensor of de foto er gedetaileerd uit komt. Ik moet zeggen dat ik daar apple behoorlijk op achter vind lopen. Daarnaast zegt bijv. de 20mp camera van de lumia 930 niets over de aantal daadwerkelijk gebruikte pixels daarvoor worden pixels samen gevoegd en komt er een plaatje uit van gemiddeld 5 mp! maar wel meer details!
Ik heb geen ervaring met xenon flitsers maar ik begrijp dat het vooral beter is in low-light situaties en dat een xenon flitser meer kracht heeft. Nadeel is wel dat je een xenon flash weer niet als video licht kan gebruiken dus moet er alsnog een aparte LED in de telefoon gezet worden wat dus weer meer ruimte inneemt.
Had de iphone 6 (plus) een paar mm dikker gemaakt dan had de lens erin gepast, misschien een unieke flitser en ook nog eens een ongekend grote accu. Maar kennelijk wil iedereen zich doodstaren op hoeveel mm dik het toestel is en hoeveel gram. Terwijl juist een accuduur van +1 dag enorm fijn zou zijn! ipv die 20 gram weg te laten.
Op dit moment is NFC op de iPhone onbruikbaar omdat we nog geen Apple Pay hebben in NL. Ik moet overigens zeggen dat ik vind dat er uberhaupt nog niet veel kan met je mobiel qua betalen bij b.v. een pin automaat. Het is wel jammer dat NFC in de iPhone nog niet gebruikt kan worden voor pairen van je headset b.v.
Juist de personlijke mogelijkheden van nfc zijn zeer bruikbaar. Zo heb ik een NFC sticker op mn bureau, auto en in mn jas. Wanneer ik de auto in stap langs de nfc sticker en alle instellingen voor de auto denk aan beltoon uit enz. zijn dan ingesteld. Zo haal ik hem langs mn jas op en hij staat op geluid en als ik achter het bureau zit kan ik hiermee handsfree activeren. (welliswaar allemaal leuk maar dus niet mogelijk voor apple weer iets waarmee ze imo achter iedereen aanhollen op de markt)
- LCD en geen Amoled (ivm zware weeggave)
Tsjah, elk bedrijf maakt zijn keuze qua display. Apple kiest IPS en b.v Samsung pakt AMOLED. Elk met zijn voor en nadelen. Beide hebben een goed kijkhoek, AMOLED heeft een beter contrast en zwart waarde maar branden wat makkelijker in dan IPS panelen. Elk voordeel heeft z'n nadeel. Beide displays kunnen erg mooie plaatjes weergeven.
De keuze ligt inderdaad bij de fabrikant maar, als je nagaat hoelang het duurt voordat amoled inbrand, kapot gaat of defect dan ben je de gemiddelde gebruiksduur van 2,5 jaar allang voorbij. Uiteindelijk word nergens daadwerkelijk verteld waarom de keuze lcd is.
--
Ik heb zelf behoorlijk wat iphones gehad van 1e generatie dus enkel met edge! tot de 5s en de rek van het succes wat ze hebben gehad is er bijna uit en dat merk je aan alles. Zo ziet de nieuwe iphone 6 (plus) eruit als het aller eerste generatie iphone qua rondingen en ergonomie.
Offtopic:
Ik ben daarom een jaar geleden zakelijk overgestapt op Windows Phone en sinds afgelopen week prive ook. en ik kan de gemiddelde iPhone bezitter echt eens adviseren om de Nokia Lumia 930 vast te houden bij een telefoon winkel. Het is schrikken hij is wat dikker en zwaarder maar dat ben je zo vergeten!
[Reactie gewijzigd door downcom op 22 juli 2024 21:20]