Door Mark van der Kruit

Videoredacteur

FIFA 14

26-09-2013 • 08:00

7

Het nieuwste deel in de FIFA-serie brengt een aantal vernieuwingen, maar zal wellicht vooral de boeken in gaan als de game die het hoge niveau van de FIFA-games niet vast wist te houden. Het spel wisselt positieve met negatieve aspecten af. Zo is de aanvallende AI verbeterd en is het schieten op doel wat lekkerder geworden, maar daar tegenover staat dat de gameplay af en toe wat stroperig aanvoelt. Dat komt vooral doordat het systeem rond het afschermen van de bal niet helemaal lekker werkt. Het gebruik van die knop leidt meestal tot onnodige vertraging van de gameplay, die buiten dat vooral juist sneller is dan in FIFA 13.

Ook in de spelmodi wisselen de plussen en minnen elkaar af. Zo is Ultimate Team aardig verbeterd en zijn de online spelmodi uitgebreid, maar is de Career Mode, door de introductie van een nieuw scoutingssysteem, een stuk minder succesvol. De nieuwe look maakt dat FIFA 14 frisser oogt dan zijn voorgangers, maar zorgt er ook voor dat het overzicht her en der wat zoek raakt. Op audivisueel gebied doet FIFA 14 het ook duidelijk beter dan FIFA 13 het al deed. Dat is dan ook de hoofdzaak van FIFA 14. De game is zeker niet slecht, maar in vrijwel niets beter dan zijn voorganger. Stilstand is achteruitgang, zeker als het niveau in enkele elementen van het spel zelfs daalt. FIFA 14 is wat ons betreft dan ook de minste van alle FIFA's die we de afgelopen jaren voorbij hebben zien komen.

Reacties (7)

7
7
2
0
0
5
Wijzig sortering
Anoniem: 542347 26 september 2013 08:41
Het is erg irritant dat na ongeveer 5 jaar het commentaar nog steeds niet veranderd is, terwijl dit een hele grote factor is tijdens de gameplay. Ik vind dit erg jammer daarom kies ik dit jaar weer niet voor FIFA.
Ik vind het nederlands commentaar inderdaad erg vervelend.. En eentonig. Monotoom en totaal geen gevoel..

De engelse commentators zijn daarin dan wel weer wat leuker om te horen maar ook daar klopt het niet altijd.
Voor een pas op de plaats vind ik een 7.5 wel een behoorlijk hoog cijfer (my opinion).

Zelf keek ik heel erg uit naar deze game, ben er nog niet aan toegekomen maar zodra ik rome total war || voor mijn gevoel "af" heb ga ik aan deze beginnen, ben benieuwd of hij mij ook zo teleurstelt.
Hoewel ik niks met voetbal heb vindt ik het uitermate interresant te zien hoe de ai hier omgaat met de andere spelers op het veld en dan valt het toch op dat er nog steeds veel verbetert kan worden. Juist doordat het allemaal nogal fotorealistischnis valt dan op dat al die moves losse animaties zijn die aan elkaar gekoppeld worden, vooral als zon speler rent en dan plotseling draait of stopt. Een e hte voetballer heeft dan zoveel kinetische energie dat ie een beetje doorglijdt maar hier hebben ze blijkbaar een super handrem ingebouwd of lijkt t alsof je naar een versnelde film zit te kijken. Ondanks je grafisch het idee hebt naar echte beelden te kijken zorgt dat toch voor een gevoel dat er iets niet klopt.

Uiteindelijk zullen we dus naar een voetballer toe moeten die zijn bewegingen uit een algoritme haalt ( zit er zoiets als zwaartekracht in fifa?, kunnen de andere spelers op het veld in situaties terecht komen waardoor ze geirriteert raken en overtredingen begaan?)

Toch vindt ik het erg knap hoe natuurlijk de groep om de speler heenrent, daar zullen behoorlijk wat zwerm en gedrachts algoritmes worden toegepast.
Tjonge jonge jonge zeg, ik wist niet dat het commentaar zo slecht was. Dit is gewoon om te huilen.
Zet het commentaar altijd op Engels, vind ik in het echt ook prettiger.
Anoniem: 543164 27 september 2013 08:26
Dus je wil gewoon zeggen het is FIFA 13,5 maar vrij slecht waardoor 7,5.
Ik vind FIFA wel awesome maar als ik dit hoor met carreer ga ik nog ff met fifa 13

EA please doe iets beter met aanpassen met fifa.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.