Toch wel apart dat jullie een heel betoog houden over betalen voor YouTube en dan eindigen met het reclamevrij willen kijken tijdens werk. Daar hoort je werkgever voor te betalen... dan moet je daar toch aankloppen in plaats van zomaar je privéaccount te gebruiken voor bedrijfsdoeleinden (lees: je werk). Jurian gebruikt zelfs precies hetzelfde argument als gamers die een PC-game gratis downloaden omdat ze al betaald hebben voor de Xbox- of PS5-versie waar in een vorige podcast zo fel op gereageerd werd. Jullie willen op dit punt blijkbaar wel double dippen (zowel zakelijk als privégebruik.)
Het is, in lijn met jullie eigen argumentatie, niet logisch om je privéaccount te gebruiken voor werkgerelateerde activiteiten. Als een dienst zoals YouTube zo essentieel is voor je werk, klop dan aan bij je werkgever om dit te laten vergoeden, net zoals bij andere werkgerelateerde tools en diensten. Beschouw het als een deel van de algemene kosten die een werkgever maakt om een optimale werkomgeving te faciliteren. Dit geldt ook voor veel zakelijke en/of privé software die privé gratis gebruikt mag worden maar zakelijk niet maar toch gratis gebruikt wordt op de werkvloer. Die vorm zie ik ook vaak terugkomen bij klanten (zoals WinRAR (tot x dagen)).
En hoe zit het met de implicaties met betrekking tot auteursrechten en licenties, zoals die van Buma/Stemra of SENA voor bedrijfsmatig gebruik (al zal Tweakers/DPG daar wel voor betalen maar vraag me af of hoe zoiets dan werkt qua accounts)? Want ik krijg het idee dat jullie mogelijk wel/ook een privéaccount gebruiken van Spotify tijdens werk en dat mag officieel ook niet altijd en het is ook maar net wat je afspeelt op YouTube.
Streamen voor consumenten is voor recreatie en persoonlijk gebruik, maar als je muziek afspeelt in je bedrijf, wordt dat beschouwd als commercieel gebruik. Daarom vereisen de auteursrechtwetten verschillende licenties voor commercieel en niet-commercieel gebruik.
https://support.spotify.c...fy-public-commercial-use/
https://www.soundtrackyou...spotify-in-your-business/
[Reactie gewijzigd door jdh009 op 23 juli 2024 07:04]