Uit eigen beweging
AlgemeenIk koop al jaren bij Bol, mede omdat ik niet goed meer ter been ben en vrijwel nergens meer kan gaan, ook nu ik geen auto meer heb.
Vrijwel alles koop ik nog online, als het niet om de dagelijkse boodschappen gaat.
Wat Bol verkoopt is letterlijk alles... En dan tegen meestal wel de goedkoopste prijs. Maar je moet zelf wel goed weten wat je koopt.
Ook op Bol geldt, net als de meeste online verkopers, dat ze niks weten wat ze verkopen en daar ook niet of nauwelijks service op kunnen verlenen.
Je kunt vaak wel terugsturen, maar liever had je enige service en misschien een extra korting op tegenvallende producten.
Bol is een dozenschuiver. Niets meer en niets minder. En dat doen ze goed. Daarom 3 sterren (voldoende) maar het zou beter kunnen met iets meer service,
Sommige producten kan ik nog goedkoper vinden bij de zolderkamerverkopers in China... Wil je verschil maken? Service!!!
Levering is vrijwel altijd volgens opgave, maar vind ik meestal niet zo relevant. Of het nu morgen al komt, of over een aantal dagen. Als dit dan maar wel klopt.
KlantenserviceDe klantenservice weet het meestal ook niet. Je mag terugsturen, wat voor iemand zoals ik best wel lastig kan zijn, als het wat grotere pakketjes zijn.
Maar contact met de primaire verkopers lijkt niet te bestaan.