Uit eigen beweging
AlgemeenDe bestelling en betaling verliepen zonder problemen. De website gaf aan dat het product direct leverbaar was, wat voor mij de doorslag gaf om juist bij MaxICT te bestellen. Pas op maandagavond, enkele dagen na mijn bestelling, bleek via de orderstatus dat het artikel toch niet op voorraad was. Dit werd dus niet direct na de bestelling duidelijk. Ik ben hierover niet per e-mail geïnformeerd, wat ik niet professioneel vind. Dit hoort een webwinkel uit zichzelf te melden.
VerzendingEr is niets geleverd. Het product werd op de website aangeboden als “direct leverbaar”, maar bleek dat in werkelijkheid niet te zijn. De voorraadstatus werd pas op maandagavond (na het weekend) aangepast in de orderstatus — zonder enige melding per e-mail. Ook op de productpagina bleef lange tijd staan dat het artikel direct leverbaar was. Uiteindelijk heb ik de bestelling geannuleerd.
KlantenserviceNa mijn eigen e-mailverzoek om de bestelling te annuleren, kreeg ik snel een reactie. De annulering werd de volgende ochtend bevestigd, en ik ontving bericht dat het bedrag teruggestort zou worden. Die afhandeling verliep correct en beleefd. Wat ik echt miste, was enige proactieve communicatie over de vertraagde levering. Als klant moet je niet zélf achter dit soort zaken hoeven komen.