Uit eigen beweging
AlgemeenDe bestelling ansich is goed verlopen, maar toen ik mijn kaart (4070ti Super) aanbood voor RMA ging het faliekant mis. Zie hieronder bij klantenservice voor het volledige verhaal.
VerzendingVerzending was top, niets op aan te merken. De doos was goed verpakt met genoeg extra demping.
KlantenserviceHelaas was mijn kaart niet meer in orde en heb ik een RMA aangemaakt bij Megekko.
Toen ik mijn kaart inleverde bij de popup store in Breda werd gezegd dat ik mijn geld zou terug krijgen, aangezien deze kaart niet meer leverbaar was. Ik heb toen direct een nieuwe kaart (5070ti) aangeschaft.
Na enige tijd kreeg ik de mail dat mijn oude kaart vervangen/gerepareerd worden. Dat is natuurlijk niet tof, want ik heb zojuist aan de hand van hun info een nieuwe kaart gekocht.
Na dit aangegeven te hebben bij de retouren afdeling, kreeg ik een mail terug dat het ze speet, maar dat ik geen recht had op creditering. Ik snap dit procedureel wel, maar aangezien hun eigen medewerkers meldde dat de kaart gecrediteerd zou worden, verwacht ik meer van Megekko.
Update 02-05-2025: Na een aantal keren mailen wordt de kaart nu toch gecrediteerd. Score aangepast op basis hiervan.