Uit eigen beweging
AlgemeenIk was toe aan een nieuwe PC. De oude was wat sloom aan het worden en met het einde van de ondersteuning van Windows 10 in zicht, leek dit me een goed moment om een upgrade te doen.
Ik hou ervan om een PC zelf (proberen) samen te stellen. Om hem daadwerkelijk te bouwen, ontbreekt me de tijd en eerlijk gezegd ook de ervaring. Het is niet zo makkelijk om betrouwbare builders te vinden. Rondzoekend op het internet, kwam ik zo terecht bij Alternate.
Niet alleen hebben ze een gigantisch arsenaal aan kwaliteitsvolle, recente hardware dat ook daadwerkelijk op voorraad is, ze bouwen de PC ook. Natuurlijk betaal je daar een prijs voor maar wat zou je anders verwachten ?
Hun website straalt professionaliteit uit en wat ik heel leuk en handing vind, is dat je je systeem volledig kan samenstellen en opslaan - verschillende builds zelfs. Dan kan je het team een e-mail sturen met de vraag of het systeem dat je hebt 'gebouwd' geen problemen gaat opleveren. Dat deed ik dus, en al snel kreeg ik een antwoord dat men geen problemen zag. Daarop liet ik de bestelling doorgaan en koos ervoor om thuis te laten leveren.
Omdat ik vrijwel direct na mijn bestelling voor een tijdje in het buitenland zat, vroeg ik om de levering vanaf een bepaalde datum te laten gebeuren.
Enkele dagen later ontving ik een e-mail dat er een klein probleempje was met de USB-aansluitingen. Niets dat niet kon opgelost worden maar er diende wel een extra onderdeeltje (van enkele Euro's) te worden aangekocht. Dat deed ik en onmiddellijk daarna werd er verder gewerkt. Ik vind het heel erg keurig dat men je inlicht. Ik heb ooit iets dergelijks meegemaakt bij een 'concurrent' en toen had men niets gezegd en de boel gewoon niet aangesloten.
De eerste dag terug thuis kreeg ik de verzendbevestiging van mijn nieuwe computer, netjes zoals gevraagd *na* mijn reis.
's Anderendaags bracht de postbode de loodzware doos aan de deur. Wauw ! Wat was dat goed verpakt, zeg ! Compleet met instructies over hoe uit te pakken en logisch aan te sluiten (voor het geval je een echte leek bent). Dat alleen is echt al een pluim waard ! Er waren zelfs 2 dozen want de reserve-onderdelen en alle originele verpakkingen worden apart toegestuurd. Zo heb je meteen ook het gevoel dat er geen bedrog is gepleegd met gebruikte of namaakonderdelen en zo, want je kan de serienummers van moederbord, GPU, enz. desgewenst controleren. Ik weet dat sommige mensen daar nogal argwanend tegenover kunnen staan.
De mate van afwerking (bekabeling, enz.) was heel erg hoog, en men had ook de bekabeling voor mijn huidige drie SATA drives al klaargelegd -- nog iets dat ik had vermeld dat ik graag wou. Ik moet niets anders doen dan inpluggen.
Het systeem zelf werkt als een droom en oogt fantastisch (en niet door de (weinige) LEDs, want daarin ligt mijn interesse niet ;-) ). Ik wil dan ook alle betrokkenen (want ik mailde met verschillende mensen) bedanken voor hun uitmuntende werk !
Er werd geheel volgens afspraak geleverd, dus keurig rekening houdend met mijn vraag om het vanaf een bepaalde datum te leveren.
Ik was blij verrast door hoe goed alles verpakt was (beide zendingen, want de reserve-onderdelen kwamen in een aparte doos). De PC bevatte zelfs een foam dat ervoor zorgt dat alle onderdelen binnenin goed op hun plaats blijven.
Om kapotte electronica door de verzending hoef je je bij Alternate geen zorgen te maken !
Ik had verschillende malen vragen of (door vergetelheid) enkele bijkomende wensen. Telkens werd er snel en to-the-point gereageerd op een vriendelijke en correcte manier. Service naar klanten toe vind ik een heel belangrijke eigenschap van een computerwinkel !
Heel erg bedankt voor je fijne en uitgebreide review. Bedankt voor je mooie woorden en veel plezier met je nieuwe pc! 😀