Uit eigen beweging
AlgemeenTot voor kort was ik hardcore Coolblue fan. Helaas is de liefde een beetje aan het bekoelen. Ik heb pas geleden een Amerikaanse koelkast besteld bij Coolblue. Bestellen was mogelijk, leveren was niet mogelijk. Van de klantenservice kreeg ik door dat veel bezorgers met vakantie waren. Helaas was er niets mogelijk met een andere vervoerder. Ik heb nog een paar dagen geprobeerd een leverdag te krijgen. Opeens was er een dag beschikbaar ongeveer twee weken in de toekomst.
Niet helemaal vandaag besteld, morgen in huis.
Gisteren een telefoon besteld die vandaag geleverd zou worden. Netjes een mail ontvangen met de levertijd. En daarna een mail dat het twee dagen later wordt.
Wederom contact opgenomen met klantenservice. Niets is mogelijk behalve annuleren. Mijn geld krijg ik dan in ongeveer vijf dagen terug. Ik mag dan wel in de winkel een telefoon kopen. Wel vriendelijk dat dat mag. Alleen geld dat ik nog niet terug heb kan ik ook nog niet uitgeven.
Als ik annuleer en naar een winkel ga dan zijn er een heleboel winkels dichterbij dan Coolblue..
De beloofde levertijd wordt mij te vaak niet gehaald. A
KlantenserviceDe klantenservice kan eigenlijk niets voor je doen. Je krijgt een vriendelijk verhaal en je wordt heengezonden