Uit eigen beweging
AlgemeenKlantenservice is opzich voldoende, mijn schijf van 6tb ultrastar heeft veel slechte sectoren na 5 maanden waardoor die terug moet. Ik kon geen vervanging op voorhand krijgen zodat ik mijn bestanden kon overzetten. Ze wisten nog niet welke schijf ik ter vervanging kon krijgen want de huidige was niet meer leverbaar. Nieuwe andere besteld op eigen kosten 6tb red pro maar was dead on arrival.
VerzendingDe verzend verpakking van hardeschijven zitten in mooie foam doosje. Maar de moisture verpakking om de schijf heen was al met flink wat slijtage en deukjes. Verpakking om de schijf heen was dus al niet meer sealed. Hier was dus voor het inpakken al niet goed mee omgegaan.
KlantenserviceZe hebben verschillende afdelingen vermoed ik, want als je de klantenservice iets vraagt hebben ze er geen antwoord op. Zoals een financiele tegemoetkoming van bijvoorbeeld de vervangen schijf die veel mindere specs heeft. Omdat een vergelijkebare schijf met zelfde specs veel duurder zijn dan toen ik hem destijds had gekocht.
Beste Rik,
Vriendelijk bedankt voor jouw eerlijke feedback. Erg jammer te moeten vernemen dat je onze service op deze manier ervaart. Zou je ons hier een e-mail voor willen sturen naar feedback@alternate.nl ?Wij willen het natuurlijk graag voor je oplossen!