Uit eigen beweging
AlgemeenPrima, bestellen verloop zoals je mag verwachten. Geen bijzonderheden maar ik moet 12 woorden invullen.
VerzendingVerzending verloopt via Dynalogic.... Een organisatie die koffie apparaten en telefoon ophaalt en repareert levert nu ook pakketjes uit voor ze. Bezorger is onderweg conform de website en vervolgens onverhoopt niet meer instaat om af te leveren (19:00 uur).
KlantenserviceNa een aankoop wordt je gebombardeerd met verzoeken om reviews achter te laten. Afmelden hiervoor kan niet ook niet via de service desk.
Retour en aanmelden via de website ze maken het zo moeilijk mogelijk. Ipv vanuit je orderhistorie een artikel aan te kunnen klikken en retour op te starten moet je nummers en artikel codes gaan opzoeken en invullen.