Uit eigen beweging
AlgemeenPAS OP: BELSIMPEL HOUDT ZICH NIET AAN HET CONSUMENTENRECHT
Bestel en leveringsproces verliep normaal zoals je mag verwachten. Daarom niet beoordeeld. Echter bij deze klanten service gaat het mis. Zie beoordeling hieronder.
PAS OP: BELSIMPEL HOUDT ZICH NIET AAN HET CONSUMENTENRECHT
Alles prima bij deze verkoper, totdat je een probleem hebt...
Dit is er gebeurd:
Mijn nieuwe iPhone XR is tijdens een mountainbikritje in mijn achterzak van mijn fietsshirt nat geworden van wat zweet en opspattend water.
Ik had hier totaal geen zorgen over, omdat het toestel IP67 is geclassificeerd. Daarom had ik het toestel ook gekocht.
Tot mijn grote verbazing en schrik ontstond er naar een paar uur vocht achter de lenzen het toestel en functioneerde naar een paar dagen de FaceID niet meer.
Dit heb ik gemeld bij Belsimpel en zij hebben aangegeven dat ik het best langs kon gaan bij een Apple gecertificeerd repair center.
De volgende dag werd er bij Microfix in Leiden (niet verrassend) vochtschade geconstateerd. Microfix gaf er gelijk bij aan, dat volgens Apple richtlijnen het toestel niet gerepareerd kan worden en dat alle waterschade, ongeacht hoe deze is veroorzaakt, buiten de garantie valt. Daarom is de oorzaak van de schade door hen oor verder niet onderzocht. Blijkbaar is voor Apple een IP classificering alleen maar marketing en mag je daar als consument verder niets van verwachten.
Gelukkig had ik het toestel nog geen half jaar in bezit en meld me bij Belsimpel met mijn RECHT op een deugdelijk product (ik mag verwachten dat een IP67 toestel zweet en een paar spetters overleeft).
Belsimpel trekt zich echter NIETS van de wettelijke bepalingen aan!
- Er is alleen bewijs dat het toestel waterschade heeft
- Er is geen bewijs deze waterschade door verkeerd gebruik mijnerzijds is veroorzaakt
- Er is geen bewijs dat deze waterschade NIET door een fabrieksfout in de IP67 geclassificeerde afdichtingen is veroorzaakt.
- Sterker nog: er zijn hele goede aanwijzingen dat de waterschade wel door een fabrieksfout is veroorzaakt. Ik heb foto's gemaakt bij Microfix, waarop is te zien dat er stof in het toestel zit. Over water kun je nog twijfelen over de toedracht, maar stof kan mag gewoon niet in het toestel komen als het in orde zou zijn.
Toch meent Belsimpel nog steeds geen enkele verplichting naar mij te hebben om de schade te vergoeden.
WAARDELOOS!!!
Ik laat het hier zeker niet bij zitten!