Uit eigen beweging
AlgemeenOnbetrouwbaar, traag en slechte service.
Na de laatste ervaring wordt voor mij nooit meer bestellen bij paradigit.
Onbetrouwbaar, traag en slechte service.
Ik had voor Black Friday een monitor in aanbieding gereserveerd. Bevestiging gekregen. Op dinsdag zou ik het kunnen ophalen. Ik moest wachten totdat het product in het magazijn kwam. Op dinsdag had ik geen reactie gekregen dus ik stuurde een email naar de klantenservice. Geen antwoord. Op de volgende week ik stuur weer een bericht. Pas na 4 dagen krijg ik een bericht die zegt; sorry, het product is uitverkocht en we kunnen geen nieuwe bestellen want ze worden niet meer bij de fabrikant gemaakt. Ik heb geen alternatief gekregen, niks. Bovendien hebben ze mij ordernummer inmiddels gewist. Dus, geen monitor, zelfs met een bevestigde reservering. Zo onbetrouwbaar zijn ze.
Grappig is, na een week zie ik dat ze wel het product beschikbaar hebben bij de outlet, terwijl ze hadden mij verteld dat dit een aflopende product was die niet meer gefabriceerd wordt.
Voor mij wordt dit nooit meer bestellen bij paradigit!
Ze reageren laat en bieden geen alternativen als het fout gaat. Op die site staat dat je een reactie krijgt binnen 2 dagen. Voor mij werd dat 10 dagen na 2 berichten. Ook heb ik foute informatie gekregen dat het product niet meer beschibaar was maar dat bleek het geval niet te zijn.
Bedankt voor uw feedback.
Wij vinden het erg spijtig dat de monitor niet meer geleverd kon worden. U geeft aan dat de monitor in ons outlet is verschenen. Dat kan kloppen, want een outlet product kan door een klant geretourneerd zijn en daarom op onze website geplaatst zijn. Dit is namelijk een toestel waarvan de doos open is geweest. Graag ontvangen wij uw klacht per e-mail naar service@paradigit.nl t.a.v. de klachtenafhandeling, zodat wij alsnog een passende oplossing kunnen bekijken.
Onze excuses voor het ongemak.
Met vriendelijke groet,
Reina
Paradigit Webcare