Ik krijg er iets voor terug (beloning)
AlgemeenIk ben een amateur die graag een mooi plaatje maakt, met name tijdens mijn reizen. Mijn eerste digitale camera was een Sony Cybershot DSC-S70 in 2001: 3.3 MP en F2.0 Carl Zeiss lens met 3x zoom.
Grootste minpunten waren het beperkte zoombereik en het gebruik van camerascherm/zoeker bij vol zonlicht. Met name voor zoombereik in 2005 overgestapt naar een Canon EOS 350D Digital Rebel XT 8MP met een groothoekzoomlens EF-S 18-125mm f/3.5-5.6 IS USM en telezoomlens EF 70-200mm f/4L USM.
Helaas begon de body na 5 jaar steeds meer te haperen en het meeslepen van de zware grote lenzen viel tegen.
Ondertussen hadden de superzooms hun intrede gedaan en heb ik 2012 de Panasonic Lumix FZ200 aangeschaft: 12 MP en F2.8 Leica 25-600mm lens. Nog steeds een zeer tevreden gebruiker. Enige minpunten zijn de soms trage scherpstelling - met name in tele bereik - en het feit dat de foto’s moeilijk snel op scherpte te checken zijn.
Daar ik deze camera toch alweer zo’n 5 jaar bezit besloot ik uit nieuwsgierigheid op dpreview.com een kijkje te nemen naar de huidige superzooms.
Daar wordt de Sony RX 10 IV (20 MP met F2.4-4 Zeiss 24-600mm lens) zeer aanbevolen, met name voor zeer snelle scherpstelling, scherpstelmogelijkheden en snelle scherptechniek. Ook een grotere sensor. Bij de Kamera Express Superstore in Den Bosch tenslotte uitstekend geholpen. Gewicht was een zorg die ik had, maar de camera ligt goed in de hand. Goede toelichting en demonstratie gekregen in de winkel over het scherpstellen. Ik kijk ernaar uit de camera goed te leren kennen en om te gebruiken in onze vakantie naar Ierland.