Uit eigen beweging
AlgemeenAl diverse malen een bestelling geplaatst bij deze winkel naar volle tevredenheid tot mijn laatste bestelling. Via de website een Bose Soundbar gekocht d.m.v. een cashbacksite. Levering was naar volle tevredenheid.
Onlangs kreeg ik een bericht van de cashbacksite dat Hi-Fi Corner met terugwerkende kracht de samenwerking heeft opgezegd en dat hierdoor alle cashbacks van de afgelopen maanden zijn geweigerd. Hoewel dit Hi-Fi Corner extra omzet heeft opgeleverd laten ze nu de klanten ervoor opdraaien.
Ik heb hier 13-02 telefonisch melding van gemaakt bij de klantenservice van Hi-Fi Corner en zij waren niet bereid enkele verantwoordelijkheid op zich te nemen. Mij werd beloofd dat de medewerker met mij contact zou opnemen dezelfde week. Deze belofte is niet nagekomen door Hi-Fi Corner.
Jammer dat Hi-Fi Corner niet beseft dat deze wijze van handelen ze juist klanten kost i.p.v. opgeleverd. Ik ben na jarenlang een tevreden klant te zijn geweest op dit moment echter mijn vertrouwen verloren in Hi-Fi Corner.
Geachte Airpower,
Wat vervelend dat u na meerdere goede ervaringen met Hificorner.nl nu teleurgesteld bent in onze organisatie. Als ik uw review goed lees, heeft u ervoor gekozen om bij ons te bestellen naar aanleiding van een bericht op 'een cashbacksite'. Op het internet zijn vele partijen actief die allerlei kortingen communiceren voor organisaties als Hificorner zonder dat wij hier weet van hebben, laat staan toestemming hebben gegeven. Helaas komt dit veelvuldig voor, want u bent niet de eerste die denkt dat wij een bepaalde actie hebben, waarna blijkt dat deze actie helemaal niet vanuit ons is gecommuniceerd. Hoe hard wij ook proberen teleurstellingen zoals de uwe te voorkomen, het in zijn geheel voorkomen hiervan is helaas vrijwel onmogelijk. Wij adviseren u nadrukkelijk om altijd onze eigen website te checken voor de voorwaarden van eventuele acties. Dan weet u zeker dat u vervelende teleurstellingen voorkomt.
Met vriendelijke groet,
Het team van Hificorner.nl