Uit eigen beweging
AlgemeenIk zal zelden een shopreview plaatsen, maar Coolblue is met stip mijn favoriete webwinkel in Nederland dus bij deze een review. Zo'n beetje mijn hele inboedel heeft ooit in de bekende blauwe Coolblue doos gezeten of is in ieder geval afkomstig uit het Coolblue magazijn, dus dat zegt genoeg.
Mijn laatste bestelling was een camera welke netjes is geleverd de volgende dag zoals beloofd.
Verzending zou 5 sterren krijgen als Dynalogic zijn werk beter zou doen. Hier kan Coolblue niets aan doen maar aangezien Coolblue Dynalogic als koeriersdienst gebruikt ben ik genoodzaakt 2 sterren aftrek te geven. Ik had een (andere) camera besteld en gekozen voor een specifiek aflevermoment 's avonds aangezien ik overdag niet thuis ben. Die avond heb ik de hele avond gewacht op de koerier die volgens de track & trace link onderweg zou zijn, maar de beste meneer is nooit op komen dagen. Toen ik daarna een nieuwe afspraak wilde maken voor de volgende dag werd deze dag prompt overgeslagen waardoor ik genoodzaakt was een dag later te kiezen en dus weer afspraken moest afzeggen.
Nogmaals, hier kan Coolblue niets aan doen!
Na het fiasco met Dynalogic heb ik gelijk de klantenservice van Coolblue geraadpleegd. De medewerkers waren zeer meedenkend en behulpzaam en als troost voor de problemen kreeg ik een gratis filter thuisgestuurd ter waarde van 30 euro, helemaal SUPER!
Beste Planespotter,
Tof dat je de tijd hebt genomen om een review achter te laten. Erg leuk ook dat we je erg vaak kunnen voorzien van onze blauwe pakketjes!
Goed dat je hebt aangegeven dat de verzending niet helemaal soepel is gelopen. We kunnen helaas niet zien bij welke bestelling dit is geweest. Maar, we willen het wel graag aangeven bij Dynalogic. Dit, ter verbetering van onze leveringen. Zou je daarom ook jouw ordernummer naar geenglimlach@coolblue.nl willen toesturen?
Groeten,
Coolblue