Door Jan Meijroos

Freelancer

E3 2008: Star Wars -The Force Unleashed

21-07-2008 • 17:29

71

Multipage-opmaak

Sprituele opvolger van Jedi Outcast?

Veel dertigers die zijn opgegroeid met Star Wars hebben weinig goede woorden over voor George Lucas en zijn laatste trilogie (Episode I, II en III). De haat die sommige Star Wars-junkies ten opzichte van het tweede drieluik van Lucas uiten gaat erg ver. Toch is de kritiek die de Star Wars-games de afgelopen jaren hebben gekregen begrijpelijk. De potentie van de Star Wars-licentie is grenzeloos, maar keer op keer werd niet het onderste uit de kan gehaald bij de ontwikkeling van de games.

ForceUnleashed2008

Over commercieel succes heeft LucasArts overigens niets te klagen. Star Wars: Battlefront werd erg goed verkocht en zowel kinderen als Star Wars-fans van het eerste uur waren gecharmeerd van de Star Wars Lego-spellen. Toch bleven de gloriedagen van Jedi Knight of Rogue Squadron II: Rogue Leader een echo uit een ver verleden. Alleen ontwikkelaar Bioware wist, met Knights of the Old Republic, de Star Wars-magie voor een deel weer op te roepen.

Inmiddels heeft Lucasarts ingezien dat het zorgvuldiger met zijn licentiegames moet omspringen. Daarom ontbrak het haastig in elkaar gestoken Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull bijvoorbeeld op de E3, en wordt er al bijna vier jaar aan Star Wars: The Force Unleashed gewerkt. Dit derde-persoon-actiespel zou je kunnen zien als de spirituele opvolger van Jedi Outcast, met meer nadruk op Force Powers dan ooit tevoren.

ForceUnleashed2008

De meest brute Star Wars-game ooit

Een goed verhaal kan een spel naar een hoger plan tillen, en zo'n verhaal heeft SW:TFU. Voor wie nog niet bekend is met de achtergrond ervan: het spel speelt zich af tussen Episode III en Episode IV. Het zijn donkere tijden, The Empire regeert met harde hand. Darth Vader speurt als een bloedhond het heelal af, op zoek naar de laatst overgebleven Jedi die Order 66 - aan het einde van Episode III - hebben overleefd. Tijdens zijn zoektocht stuit Vader op de zoon van een Jedi. Vader voelt dat de zoon over enorme krachten beschikt, daarom neemt hij de jongen onder zijn hoede. In het diepste geheim traint hij hem in de wegen van de Dark Side.

ForceUnleashed2008

Als speler kruip je in de huid van de 'secret apprentice', de geheime hulpknecht van Darth Vader. Je krijgt verschillende opdrachten van hem, met als uiteindelijk doel om sterker te worden, zodat je samen met je meester de Emperor kunt verslaan. Een riskante onderneming, waarbij niemand mag worden gespaard. Er mogen immers geen getuigen achterblijven. Dat betekent in de praktijk dat je zowel Rebellen als Stormtroopers uitschakelt, met bossen tegelijk. Aangezien je een Dark Jedi in opleiding bent beschik je van meet af aan over de nodige Force Powers, die gaandeweg sterker worden. Naast het uitbouwen van deze krachten kun je ook je lightsaber-moves ontwikkelen. In combinatie met de Force Powers leveren die spectaculaire combo's op.

ForceUnleashed2008

In alle opzichten is The Force krachtiger dan ooit. Met Force Push smijt je niet een of twee, maar soms wel tien Storm Troopers tegelijk door het beeld. Ook je telekinetische krachten zijn enorm, je kunt er complete TIE Fighters mee uit de lucht trekken en naar de vijand smijten. En wat te denken van een AT-ST Walker? Als Dark Apprentice blik je dit voertuig letterlijk in. Beeldvullende tegenstanders, zoals een Albino Rancor vragen ook het uiterste van de speler.

Het spectaculaire grafische niveau van al deze beeldvullende actie wordt mede mogelijk gemaakt door twee nieuwe technieken onder de motorkap van The Force Unleashed. De eerste is Euphoria, een animatie-engine die ervoor zorgt dat karakters levendiger en overtuigender bewegen. De acties en reacties van de personages worden realtime berekend, waardoor je geen voorgeprogrammeerde animaties ziet die steeds hetzelfde zijn. Wanneer je een level (of een deel daarvan) opnieuw speelt, zullen tegenstanders dus anders reageren, omdat jij als speler ook nooit exact dezelfde acties uitvoert. Wanneer je bijvoorbeeld een Storm Trooper met Force Grip omhoog tilt en er staat een aantal Storm Troopers om hem heen, dan zal je slachtoffer in een laatste wanhoopspoging trachten een van zijn collega's vast te grijpen. Het gevolg is dat je soms wel drie of vier bungelende Storm Troopers in de lucht hebt hangen. Als je een ton frontaal in de maagstreek van een vijand duwt, zal deze een andere ontwijkbeweging maken dan als je hem met je ronddraaiende lightsaber aanpakt.

ForceUnleashed2008

Meer in het oog springend is de kracht van DMM oftewel Digital Molecular Matter. Het betreft hier een middleware-physicsengine die realistisch ogende schade mogelijk maakt. In The Force Unleashed gaan voorwerpen stuk zoals dat ook in het echte leven zou gebeuren. Glas knalt uit elkaar in duizenden splinters, hout breekt zoals hout behoort te breken en staal buigt zoals je dat in het echt zou verwachten. Bovendien is de hoeveelheid schade die je aan de omgeving berokkent afhankelijk van de kracht die je op een muur of raam loslaat, en ook de afstand en de hoek van waaruit je dit doet speelt een rol. In veel games maakt het niet uit hoe je op een muurtje schiet, het muurtje valt altijd op dezelfde manier om. Zo niet in The Force Unleashed.

Het is natuurlijk enorm cool om een zaal vol glazen zuilen in honderdduizenden stukjes kapot te laten vallen, maar sloopwerk kan ook functioneel zijn. Je kunt bijvoorbeeld enorme bomen omtrekken en er legertjes vijanden mee stoppen. Doordat je Force Powers in kracht toenemen, kun je steeds meer van de omgeving gebruiken om je tegenstanders mee aan te pakken. Het is geen ruimteversie van Battlefield, maar toch is dit zonder twijfel de meeste brute Star Wars-game ooit.

De Force op de Wii

De Wii-versie van het spel verdient speciale aandacht. Westerse ontwikkelaars laten het doorgaans behoorlijk afweten bij dit platform, maar Lucasarts slaagt erin een indrukwekkende Star Wars-game af te leveren voor Nintendo's spelcomputer. De Wii-versie is een volwaardig spel, dat voor de afwisseling eens niets met een partygame te maken heeft en dat bovendien meer missies huisvest dan de PlayStation 3- en de Xbox 360-versie.

ForceUnleashed2008

Uiteraard levert de Wii-versie flink in op graphics, als je hem vergelijkt met de versies voor de PS3 en de Xbox 360. Toch oogt The Force Unleashed ook hier, de rekenkracht en mogelijkheden van de machine in acht genomen, heel behoorlijk. De Wii-versie volgt dezelfde verhaallijn als de andere versies, maar er zijn drie extra missies aan toegevoegd, waaronder een spannende missie in de Jedi Temple. Wel moeten spelers het op de Wii doen zonder de DMM- en de Euphoria-technologie. Desondanks kan ook op de Wii de omgeving deels worden vernietigd en zijn veel van de objecten interactief.

ForceUnleashed2008

Bovendien kent de Wii-versie als enige een offline multiplay-modus. De Playstation 3- en de Xbox 360-versie moeten het zonder enige vorm van multiplay doen. De opzet van deze Duel Mode zal spelers van Soul Calibur of Tekken bekend voorkomen. In de Wii-versie van het nieuwe Star Wars-spel speel je de modus met alle belangrijke personages uit de game, maar ook nog met karakters uit alle Star Wars-films. Naast de complete cast uit The Force Unleashed zijn iconen als Luke Skywalker,Obi-Wan, Darth Maul en The Emperor present. Uiteraard heeft ieder personage zijn sterke en zwakke kanten, en je kunt tijdens de lightsabergevechten flink gebruik maken van The Force. De Wii-mote doet dienst als lichtzwaard en de Nunchuk gebruik je voor de Force Powers. Eigenlijk is Duel Mode een complete game op zich, de modus maakt de Wii-versie zeer interessant voor fans van Star Wars.

Voorlopige conclusie

Star Wars: The Force Unleashed maakt met name op de PlayStation 3 en de Xbox 360 een grootse indruk, al oogt ook de Wii-versie behoorlijk knap.

De actie in The Force Unleashed is spectaculair en het verhaal, waarover ik uiteraard niets wil verklappen, zal je adem menigmaal doen stokken. Nooit eerder voelde het stoeien met The Force zo goed, en het is enorm leuk om eens als Dark Jedi door het leven te gaan. Bovendien is het goed om te zien dat de tech demo's van twee jaar geleden zijn ontwikkeld tot complete spelconcepten die een filmische en overrompelende beleving bieden. Het is alleen een beetje zuur voor de pc-achterban dat het spel op alle denkbare platformen verschijnt, behalve voor Windows.

Releasedatum: 19 september
Beschikbare platformen: PS 2, PS 3, Xbox 360, Wii, PSP en DS

ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008 ForceUnleashed2008

Reacties (71)

71
68
17
3
0
1
Wijzig sortering
@ Kiang ik heb dit voor je gevonden waarom ze deze dus niet voor de pc uitbrengen.

LucasArts opted not to develop a personal computer version of The Force Unleashed because doing the game well would be too processor-intensive for typical computers.[Some gameplay elements were not ported to all platforms because of each platform's differing features -- for example, the Wii's "social experience" led to the design of that version's two-player duel mode.

bron: Wikipedia
Hoe kunnen ze nou roepen dat een spel te processor intensief is, je hebt tegenwoordig de beschikking over 2 en zelfs 4 reken kernen, als je ze alle 4 goed gebruikt dan kan elk spel goed draaien. Zelfs Crysis begint langzaam wordt langzaam op z'n knieën gebracht.

Wat mij wel opvalt is dat mensen teveel letten op de high-end settings en te weinig op de mid-range settings. Een vriend van mij had Gears of War voor de pc gehaald wetende dat hij alles op low zou moeten zetten. Maar het viel hem toch wel heel erg tegen hoe groot het effect van AA uit etc was. Was gewoon onspeelbaar niet door de fps maar door de settings. Als ik dat dan vergelijk met Counter-Strike dat op elke pc kan draaien dan verbaast mij dat nogal, dat hij 200 fps haalt in CS en 30 fps bij GoW met alles op low.

Misschien moeten gamendesigners eens een andere weg in slaan. In plaats van 1x1 textures te gebruiken gewoon compleet andere models.
Dat je gewoon de polygons per object verlaagt waardoor alles misschien minder uit ziet maar wel zichtbaar blijft.
Op T.net, ja, maar op de videokaart markt is intel de marktleider, en over het algemeen zijn die dingen uitgerust met shared videogeheugen en trager dan de traagste kaart die ATI/AMD en nVidia hebben, en helaas in het geval van de consumenten markt horen daar vaak nog single core semprons/celerons bij met véél te weinig geheugen.

Tweakers zijn (helaas?) niet jan met de pet. Percentage mensen met een game-capable systeem is vrij laag. Maarja, daar ligt het success van "the sims" vaak ook.

[Reactie gewijzigd door Umbrah op 23 juli 2024 04:52]

niet overdrijven he, Crysis was niet echt een succes, maar zo slecht heeft het nu ook niet verkocht
er is dus wel degelijk een markt voor zeer zware games (uiteraard een kleine)
maar als ze voor de Wii veel functies droppen, dan vind ik dat ze dit voor de pc ook kunnen doen
net zoals dat we op pc gfx low - high detail hebben, kunnen ze dit ook doen voor physics
Idd, diegenen die deze site en GoT bezoeken, hebben normaliter geen doorsnee PC thuis staan voor onze geliefde spelletjes. Ik ga nu niet beweren dat je een super high end bak moet hebben. Maar ik verwacht toch dat de meeste tweakers alhier een goed mid end systeem hebben waar de meest recente games in goede kwaliteit gespeeld kunnen worden. Dus zou het voor Lucas Arts ook geen probleem moeten zijn om een geslaagde PC versie te kunnen maken. Maar ja, het zal wel blijkbaar te veel geld kosten om een PC versie van dit spel te kunnen maken. |:(
daar zie je toch zo door? Als ze het willen porten voor de Wii en e DS, kunnen ze toch een port maken die goed werkt op de PC?
Als ze het willen porten voor de Wii en e DS, kunnen ze toch een port maken die goed werkt op de PC?
Ze porten niet naar de Wii/DS. De Wii-versie is toch te anders: duel mode, multiplay, geen euphoria, geen DMM, andere besturing, etc. Kortom, er dient een hoop specifiek voor de Wii geprogrammeerd te worden.
Deslniettemin blijft het onzin om het acceptabel te vinden dat de grafische effecten achteruit gaan op een Wii en een DS. Maar ook zeuren dat de grafische effecten op een typische pc niet goed genoeg zijn. Als je het mij vraagt heeft de doelgroep over het algemeen de beschikking over een pc die het prima trekt. En een groot gedeelte zou op hoogste instellingen kunnen spelen vergelijkbaar met de ps3 (die is ook alweer een tijdje uit terwijl pc's blijven venieuwen)

Het klinkt meer als een smoesje om het gewoon niet uit te willen brengen gezien het grote aantal andere platformen waar het wel komt.

Dat gezegd hebbende: ik zou het spel niet kopen of spelen. Ik vind dit alleen erg verdacht...
De PC overslaan vind ik gewoonweg frappant

Ik heb de inruk dat ze hiermee gewoon een statement willen maken, en de indruk wekken dat PC games dood zijn, om welke reden dat ook moge zijn. Blizzard en Will Wright bewijzen namelijk het tegendeel.

Echt: denken ze nu echt dat dit spel uitbrengen op de DS meer opbrengt dan het uitbrengen op de PC? Heck, zelfs de iPhone krijgt en port! Alles alles alles, behalve de PC: het gaat hier dus duidelijk om het bewust negeren van een doelgroep, eerder dan een besparing.

Hebben PC gamers iets misdaan ofzo? Dat een PC versie meer piraterij meebrengt is een leugen, dat bewijst de populariteit van het consle-modden, dus LucasArts: WAAROM???
Hebben PC gamers iets misdaan ofzo?
Ja. Over je argument console modden: de drempel daar is vele malen hoger dan spelletje downloaden. Niet alleen is het een hardware ingreep die niet voor jan en alleman is weg gelegd (in tegenstelling tot iets als google of een forum), maar ook het risico dat je je hele hardware bricked, na mogelijk een nieuwe automatische firmware upgrade (bij veel nintendo spellen) waarna je weer 2/3/400 euro mag uitgeven voor een nieuwe, want garantie bieden ze niet. Dat risico loop je niet als je download/uitwisselt op school/werk. Sure, je hebt misschien niet altijd multiplay, maar vergeet niet dat veel mooie spellen geen multiplay nodig hebben.

Ik was altijd een PC gamer, en heb, eerlijk gezegd, ook wel eens in m'n wilde schooljaren warcraft 2 op 27 floppy's geruild met een klasgenootje (dat was allemaal ingepakt met ARJ!!) voor de volledige Commander Keen serie, tevens op floppies. Toch valt het me vies tegen wat er de laatste tijd uitkomt op PC's buiten de gebruikelijke genres shooter (wou dat er wat groten op de wii kwamen, metroid + wiimote = win, miss dat een HD-wii als hét platform voor shooters neergezet wordt), en RTS. Klassiekers á la baldurs gate/monkey island series worden niet meer gemaakt, en de beste RPG's zijn allemaal console. Behalve MMO's dan voorlopig.

En om eerlijk te zijn, juist door wat ik schreef over de drempels (software/hardware verneuken), vind ik de toekomst voor de console een stuk rooskleuriger nu ze qua features niet veel meer onderdoen met de PC. Het is slechts een kwestie van tijd (misschien een volgend console generatie?) dat er een world-of-warcraft-like MMO hit op een console komt wat het einde is voor de PC als game platform. En who to blame? Gastjes die maar niet verantwoordelijk gedrag kunnen laten zien. En ofc een gedeelte luiheid van de developers. Immers 40 verschillende graka's ondersteunen is hard werk.

Ugh nu klink ik zelf als zo'n brein figuur. Ben ik niet, ben gewoon economisch alert dat een developer niet eens zoveel verdient en dat marges niet zo super groot zijn.
Een van de beter posts hier op tweakers:) Als ik het zo lees, heb je idd gelijk... maar ik denk niet dat de PC as gameplatform zal verdwijnen zolang iedereen een PC in huis heeft. Tevens heb ik nog geen enkele goed RTS op console gezien (Maar TC Endwar kan daar misschien wel verandering in brengen)

Ik vind het gewoon zo onrechtvaardig voor mensen die het wel correct aanpakken (zoals ikzelf, durf ik daaraan toe te voegen), die genieten van een goed PCspel en daarvoor willen betalen. Ik heb namelijk een hekel aan controllers en gamen in de zetel vind ik ook niet prettig.

Mja, ik zal wel ouderwets zijn zeker?:)

@replie Umbrah: Supreme Commander vind ik anders toch een uitstekende game hoor, evenals C&C Tiberium Wars.

[Reactie gewijzigd door kiang op 23 juli 2024 04:52]

Nope, RTS is zoals ik zei een van de grootste lacklusters op de console, maar om eerlijk te zijn, zoveel is er de laatste tijd ook niet op de PC geweest. Starcraft 2...

En dan nog zoiets... PC is te vaag... Voor een beetje middelmoot game-systeem ben je al gouw zo'n 600 euro kwijt, en terwijl de "jan met de pet" markt doodgegooid wordt met integrated graphic laptop/netbook en budget PC's voor 250/300 euro... Tsja daar draai je zo'n kwaliteit niet op
Overigens wordt er door Bioware op het moment een PC only game gehyped die de spirituele opvolger van BG zou moeten zijn. Dragon Age: Origins
Ik schat in dat hier dezelfde strategie als voor bijvoorbeeld Fable 1 en Mass effect wordt toegepast: eerst de consoles en een half jaar later de PC.

De reden is simpel: PCs hebben geen mod-chip nodig en piraterij, hoewel het ook voorkomt op consoles, is nu eenmaal een groter probleem op de PC. Als er geen PC-versie is valt de optie "ik download wel een pirated PC-versie" niet en is de kans groter dat ze de console versie aanschaffen in de eerste 6 maanden.
Ontwikkelen voor console is momenteel makkelijker omdat je 1 platform, 1 cpu, 1 videokaart , 1 hoeveelheid geheugen hebt i.p.v. 10.000 verschillende combinaties. 512 Mb, 2 Gb, DX8,9,10, 64 Mb videoram tot 1 Gb. Een P3 800 Mhz tot quadcore AMD & intel CPUs.

Niet alleen is het ontwikkelen daardoor langzamer (allerlei settings van low tot high, meerdere textures, meerdere poly-modellen voor low tot high-end PCs, ook het testen duurt langer (even alle platformen aflopen voordat patch 1.2 de deur uit mag) en de support is ook een ramp. "Hij doet het niet" zegt de klant en dan moet je tooljes gaan aanbieden zoals dxinfo die de beerput-PC van de gebruiker moet gaan ontleden en de vinger op de zere plek moet leggen om erachter te komen dat de gebruiker zijn nvidea-drivers al 2 jaar niet heeft geupdate, 2 faulty dimms in z'n PC heeft hangen, de koeler vol zit met stof en daardoor de cpu laat overheaten terwijl de game op volle toeren draait etc etc etc.

Al die onzin heb je niet als je een console spel bouwt. Updates kunnen gebruikers tegenwoordig mooi downloaden dus zelfs 'foutjes' die vroeger fataal waren kun je 'met een patsje' oplossen (Een PS1 kon je natuurlijk niet updaten en zelfs een PS2 zat vaker niet dan wel op internet).

Dan komt inderdaad nog het door verschillende mensen aangehaalde piracy probleem. Waarschijnlijk is 99% van alle spelende console-spellen gewoon legaal. Dat is niets vergeleken met de 50% ? 70% ? 90% illegale PC games.

Last but not least zijn de prijzen voor een console-spel hoger dan voor een (gemiddeld) PC-spel. Ook daar zijn de marketingmanagers wellicht gevoelig voor.

Natuurlijk blijft er altijd een markt voor specifieke spellen zoals alle online shooters (unreal tournament, quake, battlefield, cod, mmporps, (multiplayer) rtsen) waar je als producent prima een serial online kan controleren voor er gespeeld mag worden, maar voor alle single player games voor de PC gaat die vlieger niet op ; die worden gekraakt waar je bijstaat.

Pak een paar oude titels ; Quake 3, Battlefield 1942 / II , Diablo 2 ; allemaal NIET online te spelen zonder legale aankoop. Als de game voor 80% bedoeld is voor online play zal het zeker uitgebracht worden voor een PC met een nette online serial check en dus 0% illegaliteit, althans geen illegaliteit die de sales de kop in zouden kunnen drukken. Het handvol mensen dat World of Warcraft op een private illegale server speelt interfereert niet met de online variant en dus zal het Blizzard (semi) worst zijn, bijvoorbeeld.
Teken de petitie voor lucasarts om deze game naar de PC te brengen!! Een platform wat lucasarts niet mag vergeten.....

http://www.petitiononline.com/g5d4iu5f/
ja ook zo lekker overtuigend als de petitiestarter zelf niet eens weet hoe het wel zit...
I still find it hard to believe how the Playstation 2, the Playstation Portable and the Nintendo DS can run Digital Molecular Matter and Euphoria at all.
Die zitten er dan ook niet in in die versies. Dat is dus een kul argument.
Ja klopt maar gezien het aantal mensen die al getekend hebben is het waarschijnlijk zo dat deze petitie is gestart toen er nog niet zoveel bekend was over de ins&outs van deze game.... Het gaat er in de kern gewoon nog steeds om dat lucasarts de PC niet mag laten zitten met zo'n release en dat is waar het om gaat toch?
Voor de Wii met zn nieuwe Motion Plus systeem kan dat duelleren wel heel cool worden!
Vind t alleen wel jammer dat er geen characters uit de 'echte' SW films gespeeld kan worden ;(

Edit: Ik heb t wel gelezen hoor, maar als je kijkt naar t plaatje met de hoofden, zie je dat alleen de Jedi gekozen kunnen worden.
Ik kan niet met bijvoorbeeld Chewbacca spelen (ook al is t geen Jedi, voor de Duels zou dat gewoon cool zijn)

Edit 2: Zo te zien is Yoda ook niet van de partij...

[Reactie gewijzigd door poor Leno op 23 juli 2024 04:52]

Beter lezen?
In de Wii-versie van het nieuwe Star Wars-spel speel je de modus met alle belangrijke personages uit de game, maar ook nog met karakters uit alle Star Wars-films. Naast de complete cast uit The Force Unleashed zijn iconen als Luke Skywalker,Obi-Wan, Darth Maul en The Emperor present.
Helaas gaat deze game voorlopig geen gebruik maken van die motion plus, aangezien die pas volgend jaar uitkomt. Bovendien hebben de makers van deze game waarschijnlijk geen voorkennis van de motion plus gehad, dus het is even afwachten of ze die een beetje weten te integreren.

Hangt er denk ik van af of die motion plus een 'verfijning' van de wiimote is, of een 'toevoeging'.
Dit lijkt me na KOTOR echt weer een top Star Wars game! Ik moet ook eigenlijk zeggen dat de hele franchise van Star Wars mij wel aanspreekt! De films, games, boeken, comics etc etc. Persoonlijk vind ik dat Lucas Arts juist hele goeie zaken heeft gedaan m.b.t. de games die uitgebracht zijn. Want volgens mij is Lucas Arts zeer betrokken bij de games die worden uitgebracht. En de eerste game dateerd alweer van 1983!

De meeste games die uitgebracht m.b.t. een film vind ik ronduit bagger! Dat is gewoon massa productief een game inelkaar breiden en z.s.m. uitbrengen waardoor je weer een B game krijgt die je game syteem niet eens waard is!

De eerste echte Star Wars game die ik heb gespeeld was Rebel Assault uit 1993 en voor die tijd was het punt 1 een hele mooie game en punt 2 nog lekker verslavend ook! Daarna ben ik (net als heel veel andere!!) begonnen met dark forces en ook voor die tijd was het een genot qua graphics en gameplay om te smullen! En zo zijn ze eigenlijk alleen maar vooruit gegaan!

Dus laat maar heel snel komen deze game want dan zullen er weer heel wat SW aanbidders verrast worden van alweer een briljante game!

[Reactie gewijzigd door MetalPool op 23 juli 2024 04:52]

Maakt je niet ongerust, de pc versie komt heus wel net als gta4. Eerst de console markt leegmelken met de game en dan nog even snel volgend jaar een xbox360 port naar de pc markt om toch nog een paar 100.000 stuks extra te kunnen verkopen.
Alleen ontwikkelaar Bioware wist, met Knights of the Old Republic, de Star Wars-magie voor een deel weer op te roepen.
Dat is de understatement van het jaar. KOTOR 1 was briljant en doet in sfeer en verhaallijn niet onder voor welke Star Wars film dan ook.

on topic: Ik zit nu wel met een probleem. Ik heb zowel een xbox360 als een wii. Ga ik voor fantastische graphics op mijn full HD 40" TV of voor aanzienlijk minder grafisch geweld maar dan wel lekker zwiepen met je lightsaber. In september maar eens kijken wat de recensies zijn.
Ik weet hoe je je voelt, hoewel ik op het moment erg neig naar de wii. Niet dat ik zoveel multiplay, meeste multiplay brawl/kart wat ik doe is online, of tegen m'n vriendin. En die heeft het niet zo op star wars. M'n 360 heeft alleen af-en-toe dat hij "crashed" omdat hij de disc niet kan lezen. Hij bekrast niets, verder werkt hij 100% goed, puur dat. En dat is niet sterk genoeg voor een RMA-tje. Misschien als de drive uitgeschakeld kan worden door het op de HDD te installeren. Afijn, dat euvel heeft de Wii niet.
Je kunt ze ook allebei halen, aangezien ik uit de verschillende interviews die met de betrokkenen bij LucasArts zijn gehouden heb begrepen dat de Wii, Nintendo DS, PSP, PS2 en PS3/Xbox 360 varianten allemaal nét even iets anders zijn. Alleen de PS3 en 360 versies worden inhouse door LucasArts ontwikkeld, de overige versies zijn uitbesteed aan externe ontwikkelaars (met name door kennisgebrek en gebrek aan mankracht binnen LucasArts zelf)

Ik heb het volgende lijstje op Wookiepedia gevonden waarin de verschillen tussen de diverse platforms staan opgesomd. Info over de Wii, 360 en PS3 versies heb ik alvast even italic gemaakt :)
* The PS3 and Xbox 360 versions are pretty much the same. They both feature three high-end systems only possible on the Xbox 360 and PS3.
o Havok – A system also used in the famous Halo series; it allows the game to know the dimensions of objects and how they would work against each other.
o Euphoria – developed by Natural Motion, it gives each characters a realistic sense of awareness and responsiveness, meaning no two reactions are exactly the same (albeit some can be quite similar).
o Digital Molecular Matter, or DMM – developed by Pixelux. DMM allows for all in-game objects and materials to react realistically; as they would in the real world. For example, metal can bend and dent, and wood can snap.


* The Wii, PS2 and PSP versions are being made by Australian game company Krome Studios but each version is slightly different. They all have characters and locations not on the other consoles, such as a bar on Nar Shaddaa and the ruins of the Jedi Temple.

* The Wii version has a system where you can wield a lightsaber with the Wii-mote and Force powers by moving the Nunchuk. The game also has Duel-mode with nine arenas and 27 characters to choose from.

* The PS2 has a powerful physics engine which means that you can have loads of Rag-dolling enemies flying across the screen and the environments are more destructible than in the other versions.

* The PSP has bonus content such as modes like Order 66 and Historic Missions.

* The DS version is being made by n-space and features a touch-screen combo system and 4 player death-match mode.

[Reactie gewijzigd door mindcrash op 23 juli 2024 04:52]

de iPhone versie is ook bruut ... hoop dat die snel uitkomt
Hmm, fixed backgrounds, alleen de figuurtjes (nooit veel tegelijk) die animeren, kl*te besturing (niveau van de vijanden daarop aangepast)... nah, lijkt me meer zoiets van "SMS starwars aan voor starwars op je iPhone by Jamba!"
Mwoa, daar moet ik meer van zien, maar wat ik daar zie is meer mooi qua gfx, maar niet echt qua besturing. Beetje erg veel van hetzelfde en de computer die zelf loopt.
Ziet er echt wel leuk uit. Sterkere Forece powers is altijd wel leuk. Ik heb de vorige games ook gespeeld, en had deze dus ook graag gedaan, maar de makers hadden daar blijkbaar andere ideeën over, aangezien het niet voor pc is :(
Heel jammer, hopelijk doen ze er nog iets aan!
Dé vetste platform slaan ze bewust over. :(
Met PC is er meer mogelijk kwa reken kracht. (GP)GPU en dX10.1

Maar ja dan maar de Wii en PS3 versie. snik.
wat betreft de rekenkracht ben ik het niet mee eens. Qua kracht op een bepaald gebied is de PS3 buitengewoon en blaast die de PC weg alsof het een huis van kaarten is.

De Cell CPU is in bepaalde dingen super strek en dat kan 1 PC met bijv 4 CPU`s niet eens evenaren. een GPU is (op dit moment) alleen nog maar voor videobeelden. Mocht de GPU inderdaad meer taken verrichten komt dat veel meer in de buurt van de Cell PCU.
In theorie is de cell cpu krachtig, maar in de praktijk is een PC gewoon een stuk krachtiger.
Waar zijn je bronnen ? Voor zover ik heb begrepen gebruiken ze die PS3 niet voro niets bij dat Foldin @ home project... Waarom zou het leger anders PS3's aanschaffen ? Volgens kan je PC echt niet die PS3 bijhouden... Misschien als je "Godbak"heb maak je een kans.
PS3 met zijn cell is goed in BEPAALDE berekeningen
PC moet veel meer kunnen

De x86 instructieset zoals die door pc's gebruikt wordt is veel uitgebreider dan de instructieset van de Cell processor, hierdoor kan de cell op bepaalde vlakken (bijv. F@H) erg goed zijn maar op andere gebieden mist de cpu gewoon de instructiesets waardoor hij de gevraagde bewerkingen niet kan uitvoeren.
Laten die bepaalde berekeningen nu net datgene zijn waar spelletjesmakers om vragen...

Voor spellenmakers is de PS3 (even afgezien van complexiteit van programmeren) een krachtiger platform dan de PC. Ook al verslaat de PC hem misschien met textverwerken en spreadsheets en diverse andere toepassingen.
Ik geloof nou niet dat de instructieset uitmaakt hoor... Het is eerder dat programmeren voor de CELL heel lastig is. Daarbij, er is gewoon een groot verschil tussen een aantal kleine, vooral op vectorberekeningen gerichte CELLS met 1 vrij normale powerpc core versus een 4-tal generieke cores. Je kunt gewoon niet zeggen welke er beter is - hangt van de taak af, en hoe goed je er code voor schrijft.
bronnen? elk spel dat op de ps3 EN de pc is verschenen ziet er mooier uit op een pc. dan natuurlijk wel een pc die hem op max kan draaien maar dat lijkt me logisch.

qua brute rekenkracht staat de ps3 zeker boven de pc, maar als vriendelijk ontwikkelplatform is de pc blijkbaar een stuk beter.
de Cell is idd zeer krachtig, maar vergis je niet door al die marketing praat
theoretisch gezien is deze veel krachtiger dan een Core2Quad 3GHz, maar er zit ook een videokaart in en ik kan je verzekeren dat een GF280 of een Radeon HD4870 gehakt maken van de GPU in de PS3
zeker nu deze laatste op de pc ook ingeschakelt wordt als PPU (wat dus de cpu ontlast!) + het gegeven dat een moderne pc 4GB ram heeft + minimum 512MB videogeheugen, durf ik zeker schrijven dat de pc veel meer aankan dan een PS3 welke maar 256MB ram heeft en 256MB videogeheugen
dat een dergelijke pc een veelvoud duurder is dan een PS3 is waar, maar sommigen hebben dit er voor over
Klopt, maar het gekke was dat zelfs de jaar oudere Xbox360 een krachtigere videokaart heeft dan de PS3, PS3 gaat echt op pure CPU power maar is daardoor haast wel uit balans lijkt het, alsof de CELL toch net wat duurder werd dan verwacht en daardoor om de PS3 niet te extreem duur te maken wat zuinger is geweest met de videokaart.
alleen voor videobeelden? Je hebt het één en het ander gemist:

http://www.dvhardware.net/article27538.html
Mocht de GPU inderdaad meer taken verrichten komt dat veel meer in de buurt van de Cell PCU.
Iets zegt me dat een 4870 x2 uw cell PCU in het stof laat bijten:
nieuws: Mercury introduceert PCIe-kaart met Cell-processor
uit dit artikel kunnen we afleiden dat een cell processor 180+ gigaflops kan geven; een 4870x2 geeft u 2400 teraflops ;)
http://www.nordichardware.com/image3.php?id=5215

en met octo-cores gaan gewone CPU's de cell ook al verslaan in termen van ruwe kracht :)

Al blijft het een feit dat X86 ietwat verouderd is...
ik denk dat je ergens een foutje maakt of dat ereen fout in je bron staatn een HD4870 had net iets meer dan 1 Terraflop dus dan zou een 4870X2 max 2.4 terraflop hebben. geen 2400 want dat haald een gemiddelde supercomputer nog niet :).
Kan wel zijn, maar de Cell CPU, is inmiddels allang weer achterhaald door Intel en AMD. Daarnaast hebben de GPU fabrikanten ook niet geheel stil gelegen, denk maar o.a aan de nieuwe ATI chip de RV770 oftewel ATI HD4870/50 waarin een theoretische snelheid kan worden benaderd van 1 Terraflop.

Dus ik geloof niet dat de Cell CPU meer de krachstige is, plus het feit dat naast de gewone 3D taken van de chips van N'Vidia en ATI ook hardwarematig Pysics gaat ondersteunen. ( N'Vidia Ageylia en ATI Havoc). Om nog maar te zwijgen van de toekomstige mogelijkheden betreffende mogelijkheden om video's te encoderen velen malen sneller zal zijn dan met de huidige standaard. Nl de CPU. Zo langzamerhand is een GPU niet alleen meer een kaart om 3D beelden te genereren, maar gaat ie ook ingezet worden als co-processor om de CPU van veeleissende taken te verlossen.
Ik vind het heel spijtig dat dit spel niet naar de PC komt.
toch een gemis hoor.

Voor de rest ziet dit er wel vetjes uit. Kan een topper worden
Ik ben geen grote SW fan, maar aangezien ik laatst toch een Wii gekocht heb zit ik nu te overwegen het toch aan te schaffen wanneer het uit komt. De Duel mode klinkt wel erg leuk ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.