Voor dit zakelijke apparaat is, net als voor de HTC Touch, gekozen voor Windows Mobile 6. HTC heeft ervoor gekozen hetzelfde Today-scherm als van de Touch te leveren, inclusief de snelkoppelingen en de mogelijkheid applicaties helemaal af te sluiten in plaats van deze slechts te minimaliseren.
Touch Flo?
Ondanks de aanwezigheid van een Touch Flo-optie in het instellingenmenu, waren onze pogingen om de Flo-interface tevoorschijn te halen tevergeefs. We bewogen onze duim over het beeldscherm tot we blaren kregen, maar het apparaat bleef stoïcijns doof voor onze smeekbedes.

Wanneer gebruikgemaakt wordt van de aanwezige snelkoppelingen, bijvoorbeeld naar de Communication Manager, verschijnt echter wèl de alternatieve interface die zo typerend is voor Touch Flo. Het lijkt er dus sterk op dat HTC er bewust voor gekozen heeft om wel de vervangende interface te installeren, maar de 'thumb gestures' achterwege te laten. We verwachten dan ook dat creatievelingen zeer binnenkort met firmwares aan de slag zullen gaan om deze feature aan de Kaiser toe te voegen.
Wellicht was HTC van mening dat het keyboard een volwaardige vervanging zou bieden voor de Touch Flo-bediening, maar ons lijkt dit eerder een welkome aanvulling dan een echte vervanging te zijn.


Windows Mobile 6
Windows Mobile 6 bevat ten opzichte van zijn voorganger verschillende kleine verbeteringen die het apparaat net iets handiger in gebruik maken. Vooral de verbeterde mobiele varianten van de Office-applicaties zijn welkom voor zakelijk gebruik. Toch zijn we benieuwd of HTC volgend jaar een firmware-update zal uitbrengen die het apparaat voorziet van Windows Mobile Photon.