Vorig jaar werden de duurdere televisies van Panasonic voor het eerst met Firefox OS geleverd. Hiermee maakte de gebruikersvriendelijkheid een grote stap voorwaarts ten opzichte van het oudere My Homescreen-besturingssysteem. Als eindgebruiker merk je niet zo veel van het feit dat het gaat om een op Linux gebaseerd opensource-besturingssysteem, maar voor ontwikkelaars zou het een voordeel kunnen zijn. Toch voelden weinig ontwikkelaars zich geroepen om apps voor Firefox OS te gaan maken, want een jaar later is het aanbod nog altijd mager.
Om hier iets aan te doen komt er later dit jaar een update voor Firexfox OS die het mogelijk maakt voor gebruikers om html5-web-apps te 'ontdekken' en op de tv op te slaan. Panasonic heeft nog geen datum genoemd voor deze update en voorlopig worden de nieuwe modellen dus met de oude versie van Firefox OS geleverd. Als tweede nieuwe functie komt er een mogelijkheid om webpagina's vanuit een Firefox-browser op een ander apparaat naar de tv te sturen. Al met al zijn de verbeteringen ten opzichte van vorig jaar dus beperkt.
Voor veel gebruikers hoeft dit geen groot probleem te zijn, want het besturingssysteem werkt prettig. Als je op de homeknop drukt, krijg je drie grote, ronde iconen te zien: Live tv, Apps en Apparaten. De meeste mensen zullen direct begrijpen waarvoor deze iconen dienen, waardoor ze zonder enige uitleg direct aan de slag kunnen met de interface. Je kunt zelf je favoriete zenders, apps en externe ingangen als icoon toevoegen aan het homescreen, en de volgorde van de iconen naar eigen inzicht aanpassen.
De egp ziet er nog altijd hetzelfde uit als bij het oude My Home Screen-besturingssysteem en doet wat gedateerd aan. Van ons had het uiterlijk van de epg gelijkgetrokken mogen worden met dat van het hoofdmenu, dat er een stuk strakker uitziet: een gemiste kans. Ondanks het lage aantal apps vinden we het aanbod goed genoeg, want bijna alle belangrijke videodiensten, zoals Netflix, YouTube en NPO, zijn gewoon beschikbaar.
Mediaspeler
De ingebouwde mediaspeler kan muziek, foto's en video's weergeven vanaf usb of sd-kaart, of vanaf je netwerk door middel van dlna. De meest gebruikte bestandsformaten en codecs worden keurig ondersteund, en zelfs hevc-ondersteuning is aanwezig, waardoor ook de meeste 4k-testbestanden worden afgespeeld. Helaas heeft Panasonic ervoor gekozen om geen dts-licentie af te nemen, waardoor zeer veel films zonder geluid worden afgespeeld. Schrale troost is de goede weergave van ondertitels, waarvan de grootte en positie is aan te passen, zodat je ze keurig in de zwarte balken van een Cinemascope-formaatfilm kunt weergeven.