Adata XPG Gaming V2.0 AX3U1600GB2G9-DG2 Review
13 december 2012, laatste update op 13 december 2012, 1.878 views Rapporteer
Na een zeer spannend potje Blur op afgelopen X-Life heb ik daar de derde prijs in de wacht gesleept, een 4GB dualchannel DDR3 kit van ADATA uit de XPG gaming series. Ik heb het nu een tijdje in gebruik en heb besloten er toch eens een reviewtje over proberen te schrijven, hoewel het wel lastig is wat zinnige dingen te zeggen over geheugen. Mocht iemand nog een andere leuke geheugenbenchmark weten dan wil ik die graag ook nog een keertje testen, hoewel ik denk dat onderstaande al een aardig beeld geeft van 't geheugen. Specs Geheugen TypeDDR3 Geheugen Snelheid2000MHz Cas Latency9-9-9-24 Voltage1,55V –...
Pluspunten
  • Stabiliteit
  • Prijs
  • Looks
  • Prestaties
Minpunten
  • Heatsinks wat aan de hoge kant.
  • Niet optimaal bruikbaar met P67, wegens ontbreken 20.0 multiplier op deze chipset.
Eindoordeel
5 van 5 sterren (Uitstekend)
http://tweakers.net/ext/f/tw89lqGMW00W52Gi9Q6Qu4qq/full.jpg
Specs
Geheugen TypeDDR3
Geheugen Snelheid2000MHz
Cas Latency9-9-9-24
Voltage1,55V – 1.75V
KoelingHeatsink
Geschikte chipsetsIntel P55
Intel X58
AMD 890
GarantieLevenslang
http://tweakers.net/ext/f/vaZIuOmWK5XBJa0MvA995Tvx/full.jpg
http://tweakers.net/ext/f/mUnGyAnhKFHO6koTushy3oGT/full.jpg
Zo zitten de heatsinks vastgeplakt.
http://tweakers.net/ext/f/3hctDAfpFX8wJO2shWvqzfRH/full.jpg
En zo zien de 'naakte' modules eruit.
Doordat de modules op maximaal 2000MHz kunnen draaien gaan ze niet op hun maximale snelheid werken op mijn P67 bord, omdat die geen multiplier heeft van 20. Dus ik heb ze getest tot maximaal 1866MHz. Om dit te testen heb ik de geheugen benchmarks in Sisoft Sandra gedraaid en MaxxMEM². Het ADATA geheugen heb ik daarnaast vergeleken met een setje Corsair CM3X2G1600C9DHXNV 2x2GB geheugen dat ik voorheen in mijn systeem had zitten.
In SiSoft Sandra heb ik het geheugen getest met 3 verschillende snelheden. Het Corsair geheugen is getest op 1333MHz en 1600MHz. Het ADATAgeheugen naast deze snelheden ook op 1866MHz. De resultaten heb ik in een tabelletje gezet.
SiSoft Sandra geheugen bandbreedte
ADATA XPG - 1333 17.73 GB/s
Corsair XMS - 1333 17.31 GB/s
ADATA XPG - 1600 21.14 GB/s
Corsair XMS - 1600 21 GB/s
Met MaxxMEM² heb ik op dezelfde snelheden benchmarks gedraaid, met onderstaande resultaten
1333MHz
ADATA 1333
ADATA
Corsair 1333
Corsair
1600MHz
ADATA 1600
ADATA
Corsair 1600
Corsair
Op 1600MHz is het ADATAgeheugen weer net wat vlotter, en ligt de latency ook lager, hoewel het verschil nu stukken kleiner is.
1866MHz
Om het compleet te maken ook nog even de benchmark van het ADATAgeheugen op 1866MHz
Dualchannel
Het ADATA geheugen heb ik op 1866MHz ingesteld. Voor de dualchannel config heb ik het geheugen in slot 1 en 3 geplaatst, voor de singlechannel config het geheugen in slot 1 en 2. In beide gevallen is er dus 4GB geheugen gebruikt.
ADATA XPG - 1866 dc 23.83 GB/s
ADATA XPG - 1866 sc 12.47 GB/s
Het verschil is aanzienlijk, de dualchannel config presteert bijna 100% beter dan de singlechannel config. Op basis hiervan is het dus zeker aan te raden het geheugen op de juiste manier te installeren. Een dualchannel 1333MHz config, is sneller dan een singlechannel 1866MHz config in deze benchmark.
Dualchannel
ADATA 1866 single
Singlechannel
Betrouwbaarheid en stabiliteit
Ik heb dit setje nu een aantal maanden in gebruik en vooralsnog heb ik nog geen rare vastlopers gezien, of andere zaken die op instabiliteit van geheugen kunnen leiden. Het geheugen draait op 1333MHz op het standaard voltage van 1.5V voor DDR3. En ook op 1866MHz kan ik binnen de 1.65V blijven die doorgaans voor Intel setups aangeraden wordt. De Corsairs hadden 1.9V nodig, dus wat dat betreft scheelt dit al heel wat als het aankomt op compatibiliteit.
Prijs
Gezien de huidige geheugenprijzen kan ik dit alleen als zeer goed beoordelen.
Conclusie
Voor de P67 is dit wellicht niet de meest voor de handliggende keuze, vanwege het ontbreken van de juiste multiplier om het geheugen op 2000MHz te draaien, maar gezien ik het geheugen gewonnen heb vind ik dat niet echt een groot probleem. Het is alleen voor toekomstige kopers iets om even op te letten. Gezien het geringe prijsverschil is het 2133MHz geheugen dan interessanter.
Alle afbeeldingen
Beoordeel deze review:
Heb jij ook een Adata XPG Gaming V2.0 AX3U1600GB2G9-DG2?
Deel je ervaringen en help andere tweakers!
Schrijf review
Reacties (2)
Sorteer op:
Weergave:
Negatieve eigenschappen:
[...]
Ja, dat probleem ligt bij de chipset, dat weet ik.
Daarom ook dit stukje in de conclusie