MSI GS66 10SGS-084NL Review
Verwijderd
26 december 2020, laatste update op 26 december 2020, 866 views Rapporteer
Product gekocht 0
Pluspunten
  • Onklopbare prijs/kwaliteit verhouding
  • 300hz display
  • Lange batterijduur
  • Houdt zijn componenten koel onder hoge ladingen, gamen, ...
  • Metalen constructie
  • Display te openen met 1 vinger
Minpunten
  • Speakers zijn barslecht
  • Poorten zitten lager dan normaal wegens de koeling
  • Voorlip zeer broos
Eindoordeel
5 van 5 sterren (Uitstekend)
Inleiding
[h1Gewoontjes is goed][/h1]
[h1Gebalanceerd en weloverwogen][/h1]
Beast mode
Een nadeel van deze enorme kracht is veel hitte. Waar veel gaming laptops uitgeput zijn bij 45W TDP, gaat deze tot boven de 100W! Er moet dus heel wat hitte snel weggeraken, of anders beschadig je je interne componenten of moet je je enorm krachtige processor wat terugschroeven. Dit is natuurlijk geen oplossing, want je betaalt extra voor de krachtigere i9. Dit betekent dat de ventilatoren hard moeten werken (zeker als je de Cooler Boost functie aanzet) en veel geluid produceren. Gemakkelijk te negeren met een koptelefoon, maar zeker niet aangenaam voor andere mensen in de ruimte.
Je kan dit wel allemaal aanpassen in Dragon Center, een monitoring programma dat MSI voorinstalleert. Zo is het zeker niet moeilijk om om een aangepast programma voor lichtere taken vast te leggen die de ventilatoren niet doen starten. Graaf je wat dieper en pas je ook de maximum TDP aan, naar 10W bijvoorbeeld, onthult de MSI nog een bonus: heel lange batterijduur. Door een zo groot mogelijke cel in het chassis te proppen (99.9Wh) kan je zo gemakkelijk rond 10 uur weg van de kabel werken. Dit is uitzonderlijk voor wat essentieel een gaming laptop is, aangezien concurrenten een stuk kleinere batterij meegeven.