LG OLED65B8PLA Zwart Review
17 december 2018, laatste update op 27 december 2018, 3.091 views Rapporteer
Testpanel +2
Pluspunten
  • Hoge kwaliteit
  • Goed geluid
  • Veel mogelijkheden
Minpunten
  • Wiebelt een beetje op zijn voet
  • Lastig qua instellingen
Eindoordeel
4 van 5 sterren (Goed)
Inleiding
Voor het tweakers test panel ben ik uitgekozen om deze LG B8 65 inch tv eens van dichter bij te bekijken. Op dit moment kijk ik vaak televisie via de kabel, op een simpele Philips 43 inch, niks bijzonders, maar voldoende voor het meeste dagelijks gebruik. Daarnaast bij de pc een 4k monitor staan, waar ik toch regelmatig netflix en dergelijken aanzet. Mijn grootste vraag is dan ook, kan een 4k televisie op dit moment mij overtuigen om vaker voor de tv te kiezen en minder snel bij de computer te zitten.
Algemene beoordeling
Op het eerste gezicht is het een prachtig afgewerkte televisie, een robuust uitziende voet, een ´dikkere' onderkant van de televisie (waar onder andere de boxen in verwerkt zijn) en een bizar dun top van het scherm zorgen voor een voltreffer in iedere woonkamer. Dat deze televisie met 65 inch groot is, moge uiteraard duidelijk zijn en de gebruikelijke functionaliteiten die je mag verwachten van een hedendaagse televisie zitten er op.
Featureset
Naast de 4K en smart geneuzel, heeft de LG B8 in totaal 4 HDMI aansluitingen, 3 USB-poorten, aansluiting voor zowel COAX als Sateliet, een CI+ module en aansluiting voor een netwerkkabel. De televisie beschikt ook WiFi (incl. 5 GHz-ondersteuning) en Bluetooth 4.2.
Pixeldefecten en Ghosting
Bij de 5 uur durende Fifa sessie trad er ook geen ghosting op en merk je het voordeel van een 120Hz OLED paneel. Het kijkt rustig, biedt voldoende mogelijkheden qua instellingen voor verschillende beeldmodus en de kijkhoek is enorm.
Kleurweergave, contrast en helderheid
Bouwkwaliteit en afwerking
Zoals eerder gezegd heeft de LG B8 onderaan een dikkere zijde (ongeveer 4 a 5 cm) en aan de bovenzijde een zeer dunne zijde (die ongeveer 4mm dik) wat zorgt voor een mooie opbouw van de televisie op een grote en relatief platte voet. Wel moet ik zeggen dat de televisie een beetje wankelt op zijn voet en dat de stroomkabel wat kort is, zeker als je deze televisie op een nuttige hoogte wilt ophangen en de kabels netjes wilt wegwerken. De powersupply zit vast in de televisie, dus bij het netjes wegwerken van de kabels zou je het met ongeveer 1 meter aan kabel moeten doen (lijkt mij te kort voor het echt netjes afwerken.)
Software
Prijs
Misschien wel de belangrijkste vraag: Wat kost het en is de LG B8 zijn geld waard? Op het moment van schrijven is de laagste prijs in de pricewatch zo'n 2100+ euro. Een flinke bak geld, maar daar krijg je dan ook een grote 65 inch televisie voor terug. Als je puur kijkt naar de 65 inch televisies, zijn er voldoende alternatieven die ook goedkoper lijken te zijn, echter bevatten ze zeker niet allemaal OLED schermen, de goede kijkhoeken of de makkelijke LG WebOS.
Conclusie
Is het een aanrader? Ja, simpel gezegd wel, het is een degelijke televisie, met alle juiste facetten die je van een hedendaagse televisie mag verwachten. Er zitten nog wat kleine verbeter puntjes in en ik ben nog niet zo'n van het scrollwiel dat ze op de afstandbediening hebben gestopt, maar dat zal een kwestie van tijd zijn. De vraag is voornamelijk of 65 inch niet té groot wordt, persoonlijk vind ik van wel. Het neemt een enorme ruimte in van je kamer en je merkt dat het best overheersend wordt.
Alle afbeeldingen
Beoordeel deze review:
Heb jij ook een LG OLED65B8PLA Zwart?
Deel je ervaringen en help andere tweakers!
Schrijf review
Reacties (9)
Sorteer op:
Weergave:
..heeft de LG B8 in totaal 5 HDMI aansluitingen..
Klopt dit wel?
[Reactie gewijzigd door Inspired op 24 juli 2024 07:29]
Linkje naar de 55 inch variant voor vergelijking. Scheelt toch 700 euro. :)
wiebelen op zijn voet hoe doe je dat dan :)
Mooie TV/review.
Ik ben in elk geval blij om te zien dat OLED 65" inmiddels goed betaalbaar is. Betaalbaas als in: Ik heb in 2007 nog 2800 euro betaald voor een FHD Plasma van 50" wat destijds (was destijds dan ook wel het hogere segment maar toch, hij hangt er nu nog steeds omdat hij het nog prima doet :)).
[Reactie gewijzigd door Thalaron op 24 juli 2024 07:29]
Betaalbaar is relatief he :P
Mijn huidige Plasma TV (51") was 800 euro in 2011. Vond ik toen bizar veel geld voor een TV... Zal binnenkort toch eens vervangen moeten (want energie slurper en voor een TV van deze prijsklasse toch wel wat op leeftijd). Wil dan zo ik het nu zie absoluut naar OLED, en LG staat dan bovenaan het lijstje vooralsnog. Maar ja... meer dan 1000 euro voor een TV zie ik niet zitten.... :/