Gemiddelde gebruikersscore
Ik heb deze schijf sinds november van het vorige jaar in gebruik als vervanging van mijn Maxtor 40GB schijf. Deze begon steeds meer herrie en warmte te maken en die gebuik ik nu als backup schijf in een externe behuizing.
De Western Digital WD800JB is een zeer degelijke schijf die precies doet wat hij moet doen. Zeer geschikt voor als je meerdere schijven wil gebruiken zodat je niet veel herrie en hitte gaat krijgen.
Wat wel jammer is aan veel schijven is dat de zijkanten en bovenkant niet helemaal plat zijn zodat je er niet erg gemakkelijk koeling tegenaan kan plaatsen.
Bij mij is deze schijf na 10 maanden kapot gegaan en WD bied geen garantie (ze verwachten dat je de garantie via de leverancier doet ofwel al je kassabonnetjes jaren bewaard). Eerst gaf hij tikken bij het opstarten en een dag later deed hij helemaal niets meer, groot deel van de data die er op stond is dus ook verloren gegaan (het gedeelte dat niet was gebackupped). Voor mij geen WD meer dus (mn andere WD schijf begint ook al kuren te vertonen na 9 maanden, zoals af en toe tikjes bij het opstarten en mn maxtor schijven doen het na 3 jaar nog allemaal perfect!). Die WD schijven zijn wel redelijk snel en stil enzo, maar als ze na 10 maanden al kuren beginnen te vertonen (twee schijven die bij twee verschillende winkels zijn gekocht, dus ze...
Ik gebruik 2 van deze schijven al geduurende 2 jaar in mijn Server, ondanks dat ze in een RAID1 staan heb ik nog nooit problemen gehad met 1 van deze 2 schijven.
Mede door de 8MB cache en de 7200rpm snelheid zijn de aardig snel, precieze benchmarks heb ik nooit gedaan maar ze voelen snel aan, zeker gezien het feit dat het 'slechts' ATA100 schijven zijn. Ze kunnen prima meekomen met de huidige SATA modellen die over dezelfde features bezit.
Ook de betrouwbaarheid zit wel goed, zonder enige problemen daarien ze 24/7 in een Server welke elke minuut zijn mail ophaald etc, en dus vrijwel geen 'rust' krijgt.
Deze hardeschijf zit sinds november 2002 in mijn PC en dit is de beste HDD die ik ooit heb gehad. Ik heb met mijn computerkast gegooit, hij is gevallen, er is een watercooling lekkage overheen gekomen, en hij heeft het allemaal overleeft. Wat betrouwbaarheid betreft, overtreft deze schijf elke WD160, WD200 of WD250GB JB HDD.
Wat prestaties betreft is het geen topper, maar het kan ermee door. Geluidsproductie gaat na een tijdje achteruit, je merkt wel dat hij begint te brommen na een paar jaar hard werken.
Echte ondersteuning van WD heb ik nog niet nodig gehad, maar de software die ze maken om deze schijven te controleren werkt iig erg goed.
Warmteproductie valt mee, hij word niet echt warm, maar ik koel hem wel.
Toen ik deze schijven in 2002 aanschafte waren het de snelste schijven voor ide die verkrijgbaar waren. Heb ze meteen tot een raid-0 samengevoegd en heb sindsdien nooit problemen gehad. Ook de geluidsproductie en de warmte is me reuze meegevallen.
Verschillende collega's hebben dezelfde schijven. Een daarvan melde dat zijn schijf zachtjes begon te fluiten nadat hij hem 1.5 maand in gebruik had. Na omruiling (gratis !) ook geen problemen meer.
Gebruik de twee schijven zeer intensief voor zowel de OS'en als voor downloaden (>30GB per maand). Zelfs nu kunnen ze nog redelijk meekomen qua snelheid terwijl ze toch inmiddels toch al aardig op leeftijd beginnen te komen.
De enige tekortkoming die ik op dit moment zie is dat de hoeveelheid opslagruimte te weinig voor mij is voor wat betreft downloaden. Ben aan het denken om ze in te gaan zetten voor backup.
Ik heb al zo'n 2 jaar een paar (2 dus) van deze schijven in gebruik. 1 als bootschijf, de ander voor 'data-opslag'. Ze hebben sinds de dag van aanschaffen altijd goed gewerkt en dat doen ze nog steeds. Op het moment van schrijven voorzien ze m’n thuisservertje van de nodige opslagruimte en ik neem aan dat ze dat nog wel even blijven doen. In een combinatie van 2 onder elkaar heb ik ze nooit extra moeten koelen dus wat dat betreft valt de warmteproductie mee. De geluidsproductie is hierbij zeker acceptabel. Prima schijf, als ik ooit nog extra opslag wil hebben haal ik er rustig nog 1, voor de prijs hoef je het niet te laten. Iedereen die nog een nieuwe opslagschijf nodig heeft kan ik deze zeker aanraden.
Ik gebruik deze Hard Disk al sinds 2002 voor mijn desktop PC, in die tijd waren het de snelste schijven die beschikbaar waren en een van de eersten met 8 MB cache. Omdat ik vaak meerdere copieeracties tegelijkertijd aan heb staan, is het schuiven van de koppen intensief getest. Maar het copieren gaat met de te verwachten daling in datasnelheid en is niet zo spectaculair. Al jaren ben ik zeer vaak met data-intensieve acties bezig. Gigabytes aan data verwerken gaat prima zonder er naar om te kijken, wat zeer prettig is. Snelheid is altijd prima en constant geweesten, waarbij ik nooit problemen heb ondervonden. Ook het branden van DVD's met zo'n 11 MB per seconde en ondertussen nog andere programma's open hebben staan (en gebruiken) is geen...