Gemiddelde gebruikersscore
Ik ben aan het overstappen op glasvezel en dan heb ik niet zoveel aan mijn 6690. Kortom, tijd voor een andere box. De afgelopen vele jaren heb ik goeie ervaringen met Fritzboxen. Ze zijn goed in te stellen en doen het gewoon. (Verwacht niet te geavanceerde configs)
Backup config oude, restore config in de nieuwe en ik ben weer online via de Ziggo kabelmodem (ja glasvezel komt). Daarna de DECT toestellen weer aanmelden en mijn repeater weer in de mesh mode zetten.
De CPU maakt mijn VPNs weer een stukje sneller. Ze lijken een filnk stuk sneler, alleen loop ik tegen de beperkingen aan van de upstreams. Uitgebreide review komt nog. Je kan een deel van je clients ' by default' via de VPN laten gaan. Dit werkt goed, alleen bij de IPSEC VPN betekend dit dat je overige clients ook geen hosts aan de andere kant kunnen vinden :(
Ik heb deze Fritzbox gekocht om bekabeld internet sneller te maken, want draadloos zet ik toch uit (of verzwakt aan op wifi4 versie.)
Want WIFI7 kan max 1000 mW uitzending,
en dat kan niet gezond zijn op langere termijn.
WLAN: 5,47 GHz-5,725 GHz, max. 1000 mW
Gelukkig kan ik bij Fritzbox de wifi instellen en de sterkte en frequenties bepalen, iets wat bij de meeste providers routers niet volledig kan.
Ik wil mijn woning niet in een multi magnetron veranderen, met heel veel verschillende draadloze frequenties.
Overige informatie hoe sterk wifi en dect kan zijn, deze informatie vind je bij deze Fritzbox bij de geleverde papieren in de verpakking.
DECT 1880 MHz-1900 MHz.
Maximaal 250 mW
WLAN 2,4 GHz-2,483 GHz.
max. 100 mW
WLAN: 5,15 GHz-5,35 GHz.
max. 200 mW
Draadloos is handig, maar gebruik wat je nodig hebt. Teveel is nooit gezond voor mens, dier of plant.
Deel je ervaringen en help andere tweakers!