Apples nieuwste iteratie van de instap-iPad is allesbehalve spannend. Er zijn op wat specbumps na dan ook nauwelijks dingen veranderd ten opzichte van het vorige model dat uit 2022 stamt. De accuduur is relatief matig en het beeldscherm in vergelijking met de concurrentie ondermaats. De software en vooral de systeemprestaties zijn dan wel weer in orde, al kiest Apple er zoals gewoonlijk voor om zijn software op de goedkoopste iPad wat in te perken. Hoe dan ook: het blijft de goedkoopste iPad en dat zal voor het overgrote deel van de consumenten meer dan genoeg zijn, hoewel je elders misschien wel meer waar voor je geld kunt krijgen. Lees verder »
Ik wachtte op de nieuwe iPad 11 als upgrade voor mijn oude 9e generatie, maar was teleurgesteld dat deze niet de beloofde A17-chip met Apple AI had uit geruchten, maar een A16-chip met 6 GB RAM.
Uiteindelijk koos ik toch de iPad 11 vanwege de scherpe prijs van €353 en de goede prestaties voor dagelijks gebruik, ondanks enkele kleine gebreken zoals het niet-gelamineerde scherm.
Met een betaalbaar toetsenbord en de optie om alternatieve AI-apps te gebruiken, blijkt het een solide keuze te zijn die naar verwachting minstens vijf jaar meegaat.
Na enige twijfel tussen dit apparaat en de iPad M3 toch voor deze gekozen. Primair wordt dit apparaat als notitieblok gebruikt en daarnaast voor simpele taken als browsen, MS Office 365 en Youtube. Wat mij uiteindelijk over de streep heeft gehaald om de A16 te kopen is de Magic Keyboard Folio accessoire van Apple zelf. Ondanks dat deze duur in aanschaf is, betaalt dit zich in het dagelijks gebruik absoluut terug. In combinatie met de Apple USB-C pen (geen Pro helaas) een fijn apparaat.
Gekocht bij Megekko te Breda. Goede voorlichting gekregen en prima geholpen. Ik ben al jaren in het bezit van een IPad echter was mijn oude hoognodig aan vervanging toe. Ik zweer bij de IPad.
Deel je ervaringen en help andere tweakers!