De G815 is de bedrade en goedkopere variant van het G915-toetsenbord dat alleen draadloos te gebruiken is. De G815 is daardoor ongeveer vijftig euro goedkoper en daarom de betere keus. Het toetsenbord is nog steeds te duur, maar wie overstapt van een laptoptoetsenbord naar een mechanisch toetsenbord kan bijna geen prettiger overstap indenken. De toetsaanslag voelt heerlijk en alle features die je wil zijn aanwezig, maar minpunten zijn er nog altijd: de aanschafprijs is te hoog, de kabel is niet verwijder- of verwisselbaar en de G-toetsen zijn een regelmatige ergernis. Ook mag je voor dit geld betere keycaps en onberispelijke kwaliteit eisen. Lees verder »
Ik heb een paar maanden geleden dit toetsenbord gekocht en binnen een paar weken was er al slijtage te zien op de s en d toets (en ik ben gewoon een casual gamer).
Na contact met de klantenservice van Logitech en na het opsturen van twee foto's kreeg ik een vervangend toetsenbord.
We zijn nu 3 maanden verder en wederom zijn mijn s en d zo versleten dat de letters niet meer leesbaar zijn. Ik ga niet meer de moeite nemen om de klantenservice weer te bellen, ik pak mijn oude Roccat weer van stal.
Naast het feit dat de speciale tekens niet verlicht zijn (en die mis ik in het donker dus echt wel eens) kan ik niet anders zeggen dan: vooral links laten liggen dit bordje. Ook al ziet de verlichting er wel heel tof uit.
Prima toetsenbord met low profile design, ideaal voor iemand die een laptop toetsenbord is gewent. Toetsenbord is erg groot wat mij minder bevalt, wel zijn de extra media- en G-Shortcut toetsen erg prettig in gebruik. RGB is prima en de G-Hub software is ook overzichtelijk en makkelijk in gebruik.
Pluspunten
Strak premium design
Prettige tactile toetsen
Prima multimedia toetsen
Handige G-shortcut toetsen
USB direct Passthrough ideaal om je muis of telefoon lader op aan te sluiten
Minpunten
Groot formaat
Special characters lichten niet op dus niet ideaal voor een donkere ruimte
had hiervoor een membraan toetsenbord dat heel wat hoger was en gebruike de nieuwe nu 3 weken;
ctrl en shift toets zijn wat te laag voor gamen, onhandig om ze lang in te drukken; low profile zorgt voor gemakkelijker bottom out
Ik ben zelf een enorme fan van dit keybord, de switches zijn "tactile" en dit is duidelijk voelbaar. Ik kan makkelijk op volle typsnelheid komen zonder fouten te maken.
Ik vindt het wel erg vervelend dat Logitech heeft gekozen om niet de "MX" standaard aan te nemen voor de switches en zelf wat heeft bedacht. Hierdoor kun je moeilijk andere keycaps vinden die passen. Ook zijn de switches vast gesoldeerd waardoor het repareren wordt vermoeilijkt.
Ondertussen heb ik dit keyboard al bijna 3 jaar en heb ik nog geen problemen gehad, een aanrader voor office gebruik en gamers.
Pluspunten
Bouwkwaliteit van het chassis
Mediaknoppen
Macrotoetsen met ingebouwd memory
representatief toetsenbord
Minpunten
Keycaps/switches gebruiken een proprietary Logitech "stem"
de pootjes om de keycaps aan de switches vast te maken zijn erg fragiel
Ik heb deze gekocht om te upgraden van een veel luider mechanisch toetsenbord (Roccat). De Tactile-schakelaars zijn perfect, niet te luid en de klik is gemakkelijk te voelen. Ik was echt verrast dat het zo'n verschil maakt tijdens het werken.
Fijne Toetsenbord en typt heerlijk, mooi materiaal en van goede kwaliteit. Het heeft veel functie's en audio fuctie's. Maar wat ik erg slecht vind is dat de speciale karaktertoetsen, (subtoetsen) niet verlicht zijn en op de F toetsen helemaal geen karatertoetsen zitten. en dan de karaktertekens dan ook nog grijs te maken maakt het zelfs overdag dat het moeilijk te vinden is. Snap niet waarom ze die dan niet gewoon wit hebben gemaakt. Als het te donker is in de kamer is het helemaal niet te lezen. Dit vind ik een behoorlijke minpunt en als je het ergens wil kopen kun je nergens die info over de karaktertoetsen vinden, dacht eerst dat het aan de instelling lag. Het is een fijn toetsenbord maar als ik dit had geweten had ik het niet gekocht omdat het voor die prijs een te grote minpunt is.
Op zoek naar een goed toetsenbord om vooral te werken (ik typ redelijk veel). Gaming is een plus.
Gezien de prijs van de G815 had ik hiervoor enkele toetsenborden gekocht (prijsklasse 60-90EUR) maar allemaal geretourneerd. Uiteindelijk toch voor de G815 gegaan en ben DIK tevreden hierover.
Ik ben steeds meer gaan thuiswerken en gamen dit jaar. Ik had een Steelseries met cherry black switches. Perfect voor gaming, maar verschrikkelijk voor typen, waardoor ik veel fouten maakte. Dit is een premium product met een premium prijs. RGB, G-Hub, mediatoetsen en bouwkwaliteit maken dit een heel fijn toetsenbord.
Pluspunten
Typed heerlijk door lage switches, maar gamed ook zeer fijn daardoor, i.c.m. tactile switches
Mooie RGB, veel instellingen mogelijk
Media knoppen beetje squishy maar wel heel fijn om te hebben, vooral de volume-rocker
Bouwkwaliteit, zeer strak design en metalen bottom-plate is stevig
Minpunten
RGB werkt soms niet als PC uit slaap komt (bekend probleem dat nog niet gefixed is), enige fix is USB kabel er uit en er in steken. (edit: wellicht verholpen in update want geen last meer van)
Wennen aan de plek van de macro-knoppen, die zitten soms in de weg (edit: aan gewend en maak er eigenlijk wel veel gebruik van om snel te refreshen of task manager te starten)
Eerst voor mij gekocht, later ook voor mijn vriendin! Nadat ze na de mijne uitgeprobeerd had moest ze hem ook hebben. Ik heb hem gekocht zodat alle eventuele troep als haren, nagels etc. schoongemaakt kunnen worden, en dat kan hier zeker! Daarnaast zijn de low-profile-keys echt een aanrader!
Pluspunten
Makkelijk schoon te maken
Eenvoudig en premium in design, uitgebreid in opties
Een mooi toetsenbord die fijn te bedienen is. De toetsen hebben een tactile feel maar zijn wat lager dan andere toetsenborden, zelf vind ik dit juist fijn. Ik moest eerst wel wennen aan de G shortcut toetsen aan de linkerkant. Ik drukte die bijvoorbeld ipv TAB of CTRL.
Heerlijk toetsenbord voor typen en gamen. Ziet er premium uit en voelt ook premium. Wel paar ontwerp missers met die gele ledjes ipv echt full RGB. GHub is prima in gebruik als je even weet waar wat verstopt zit. Hoop dat ze de gele M-Keys uitschakelbaar maken in de software.
Pluspunten
Tactile (brown) typt heerlijk en is een goede stille alternatief voor clicky (blue).
Erg dun ontwerp wat er heel mooi uitziet vind ik
Aluminium frame waardoor het toetsenbord heel premium aanvoelen en uitzien. Hij is heirdoor iets zwaarder dan gemiddeld plastic keyboard, maar daardoor blijft hij goed liggen op zijn plek.
USB direct Passthrough erg handig voor het aansluiten van mijn wireless muis bij opladen
Erg goede sleeve om de kabel heen. Kabel is vanwege het wat dikker zijn wel wat stugger.
Profile memory op het toetsenbord dus GHub hoeft niet te starten voor je RGB of macros te laten werken.
In drie verschillende hoogste te gebruiken door de tweedelige voetjes. Voetjes ingeklapt, kleine voetjes uitgeklapt of de gehele voet uitklappen.
Minpunten
M-Keys niet RGB en altijd geel (de gene die je kiest). de MR-Key is rood en ook niet instelbaar. Tevens zijn die ledjes alleen uit te zetten alles alle leds uit zijn anders niet. Dikke misser in het ontwerp vind ik.
Door de melkige transparanties van het logo en de keys is wit niet helemaal wit maar beetje blauwig net als bij de Wireless Pro van Logitech en vermoedelijk de andere G-line producten.
Persoonlijk had volume weel, mediakeys en zelfs de G-keys niet gehoeven en maken toetsenbord onnodig groot. Ondanks dat is het toetsenbord nog steeds erg compact zonder dat dit nadelig is voor typen.
Special characters lichten niet op, maar echt een probleem is het niet. Mijn scherm produceert voldoende licht om je toetsenbord in het donder te zien.
De rubberen M-Keys en Mediakey toetsen vangen snel stof
Erg fijn keyboard met een goede afwerking. Typt heel erg fijn, een stuk fijner dan mijn 'traditionele' mechasnische keyboard. De software is wel wat vervellend, zo kan ik bijvoorbeeld niet eenvoudig profielen in het toetsenbord geheugen opslaan.
Mooi design en RGB, goede kwaliteit, zwarte toetsen, mooi klik geluid.
Hoopte voor betere type ervaring dan Kalih blue low profile of MX Speed, maar is ideaal voor mensen met groot/dikke vingers.
Voor tekst een 8 voor gamen een 7.