Volgens de SP moet de publieke omroep op korte termijn zijn online videoaanbod via een op open standaarden gebaseerde mediaspeler gaan aanbieden. Ben jij het hiermee eens?
Aantal stemmen: 8.550. Deelname gesloten op 04-07-2008 15:37. Stemmen is niet meer mogelijk.
JammerNote: These are currently built without multimedia support. No video or mp3 playback is enabled on these binaries.
[Reactie gewijzigd door Hadron op 10 augustus 2024 10:01]
Sterker nog, als ze de boel zonder DRM zouden aanbieden is er geen probleem meer. In theorie zouden Mac en Linux gebruikers gewoon met de huidige Silverlight based player de streams kunnen afspelen. Echter gebruikt de Publieke Omroep streams met Windows Media based DRM erop, die dus niet willen spelen in de Silverlight plugin voor Mac en Moonlight plugin voor Linux.Als ze de boel in Quicktime formaat aanbieden is er toch eigenlijk geen probleem meer?
[Reactie gewijzigd door mindcrash op 10 augustus 2024 10:01]
Lekker egoïstische redenatie he. "Als het voor mij maar werkt"ik heb er geen problemen mee.
Alleen is handig voor de PO wat anders dan handig voor de eingebruiker. Als Apple Mac OS X gebruiker kan ik bijvoorbeeld geen WMP streams met DRM bekijken, dus moet ik Silverlight installeren voor dit soort uitzendingen - daar zit ik echter niet op te wachten.Beetje scheve redenatie, ze moeten gewoon gebruiken wat handig is.
[Reactie gewijzigd door Little Penguin op 10 augustus 2024 10:01]
Dat jij er niet op zit te wachten is natuurlijk heel wat anders als "het is voor mij niet toegankelijk".dus moet ik Silverlight installeren voor dit soort uitzendingen - daar zit ik echter niet op te wachten.
Dat is erg afhankelijk van de oplossing die je kiest. Je kunt de losse player gebruiken, maar ook de browser plugin. En ook in de losse speler kun je al die reclame gewoon uitzetten als je de minimal skin gebruikt.Maar mijn grootste probleem met de Real Player is dat je ongeveer een postzegel-formaat hebt om te kijken in die player.
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 10 augustus 2024 10:01]
Aangezien Silverlight ook niet standaard op een MS-Windows of Apple Mac OS X computer aanwezig is, zie ik het probleem van het moeten downloaden van een Theora codes niet zo in. Verder gaat het hier om open standaarden en niet om open source, dus een open MPEG-4 standaard mag bijvoorbeeld ook...Theora is naar mijn weten zo'n beetje de enige Open Source video standaard en niets hiervan draait draait standaard op een normale Windows PC.
In hoeverre er open standaarden zijn die DRM ondersteunen weet ik eigenlijk niet, maar open source (en dan met name de free source, zoals die door de FSF gepromoot wordt) en DRM dat bijt elkaar qua filosofie. Hier zitten we dus een beetje in een impasse vrees ik inderdaad...Het grootste probleem is echter dat volgens de FIFA de video versleuteld over het net heen moet, en zo'n beetje de enige technologie om dit voor elkaar te krijgen is Silverlight.
Het ondersteunen van open standaarden hoeft dan ook weer niet zo ver te gaan dat er geflamed wordt e.d.Kunnen ze er meteen bij zetten dat het de schuld van MS is dat ze extra moeite moeten doen, omdat MS een hekel heeft aan alles wat ze niet zelf hebben gemaakt.
Waarbij men gelijk ook over zou moeten stappen op multicast uitzendingen (in samenwerking met de Nederlandse ISP's overigens), waardoor gelijk het bandbreedte probleem (dat je nu hebt bij unicast) wordt opgelost.Van mij mogen ze dus weleens gaan kijken naar een open source alternatief.
[Reactie gewijzigd door Little Penguin op 10 augustus 2024 10:01]
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 10 augustus 2024 10:01]
[Reactie gewijzigd door Blaise op 10 augustus 2024 10:01]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.