Reacties (124)
of heb ik dat nou?
of kan dat via je mailadres?
ik ben hem nog nooit vergeten, dus weet het niet
Ik vind het eigenlijk totaal niet nuttig om het wachtwoord te wijzigen zonder reden, of het nou tweakers.net is of m'n laptop ww. Als iemand achter jouw ww komt is het eerste wat ie doet er toch een ander ww op zetten, zodat je er zelf niet in kan om het aan te passen?
De variant 01Pentax, 02Pentax, 03Pentax is dan al ietsje moeilijker te achterhalen, maar zal met een goed algoritme nauwelijks uitmaken.
Zelf gebruik ik het dus nooit, ook niet bij FF of Opera. Gewoon je pw proberen te onthouden is het beste.
Hangt er vanaf. Als je iedere dag je wachtwoord intikt terwijl er een huisgenoot die verder niet al teveel technische kennis heeft over je schouder mee kan kijken dan kan je het beter in je browser opslaan (moet je wel een wachtwoord op je OS of BIOS hebben natuurlijk).Zelf gebruik ik het dus nooit, ook niet bij FF of Opera. Gewoon je pw proberen te onthouden is het beste.
"per ongeluk" over de schouder meekijken zal denk ik ook sneller gebeuren dan dat een huisgenoot oid. echt moeite gaat doen om in je registery of configuratiefiles te gaan neuzen.
Wachtwoord vaak veranderen heeft trouwens ook zijn nadelen. Als je het te vaak aanpast moet je het op gaan schrijven oid, dan is het veiliger om het nooit te veranderen en het in je hoofd te bewaren.
[smiley]O_o[/smiley]
Ben geschokt en toch weer niet. Had eigenlijk zowel iets verwacht. Enkel jammer dat ik juist zit.
Het is ook maar een forum. Wat is het ergste dat er kan gebeuren als er iemand achter m'n wachtwoord komt? Ze schrijven iets waardoor ik gebanned wordt, en wat dan nog? Dan neem ik contact op met de mods en als die me niet geloven schrijf ik me gewoon opnieuw in. Probleem opgelost.84 % nooit (op moment van schrijven)?
[smiley]O_o[/smiley]
Ben geschokt en toch weer niet. Had eigenlijk zowel iets verwacht. Enkel jammer dat ik juist zit.
Ik sluit me ook bij die rij aan hoor... Mijn wachtwoord is erg sterk, dus word niet zomaar geraden *kuch*
Dat bedrijven van de werknemers eisen iedere maand het wachtwoord te wijzigen, komt doordat veel mensen vreselijk slecht zijn in het beheer van hun wachtwoorden.
Dat zou ik niet zeggen. We zijn hier niet bezig met een beveiligde verbinding. Dus het is simpel om je wachtwoord af te fluisteren. Er is natuurlijk maar weinig baat bij om het wachtwoord T.net leden te kraken (althans ik zie dat niet).Zolang je zelf je wachtwoorden veilig beheert, en je systemen waarmee je inlogt niet gecompromitteerd worden, is het helemaal niet nodig je wachtwoorden om de zoveel tijd te wijzigen.
Wachtwoorden van Facebook, mail, VPN, bankkaart,... zijn eerder die dat populair zijn om te stelen, maar daar zit meestal wel de nodige beveiliging in (Facebook natuurlijk niet
Mijn beste wachtwoord is dat van mijn mail. Al die andere dingen zijn vaak maar triviaal en te recupereren via mail (vandaar dat mail het belangrijkst is).
Voor T.net heb ik zelfs een vrij stom wachtwoord (nu niet 12345 ofzo, maar het scheelt niet veel
Daarnaast maakt het dan ook werkelijk niets uit of ik eens in de zoveel tijd mijn wachtwoord wijzig, want dan wordt het nieuwe ook zo gesniffed.
Want óf mensen gebruiken één password, en zetten gewoon het nummer van de maand er achter. (waardoor het nutteloos is) óf ze vergeten het password, en schrijven het dus op een memo papiertje, en plakken dat op hun beeldschem.
Liever eenmaal een goed password, dat ze in hun hoofd bewaren.
Ik sta automatisch aangemeld...

't Boeit dus geen ene zak, het wachtwoord hier is alleen maar nodig omdat alleen een gebruikersnaam wel erg simpel is.
En misschien zijn die "elke dag" gebruikers wel degene die elke dag geband worden
Je kan natuurlijk wel naar http://tweakers.net/my.tnet/sessions kijken, als er daar vreemde sessies of IP-adressen opduiken is het tijd voor nader onderzoek.
Een nieuw account aanmaken geld natuurlijk niet als je wachtwoord wijzigen.En misschien zijn die "elke dag" gebruikers wel degene die elke dag geband worden
Als ze dat doen, horen zij eigenlijk "nooit" aan te geven
Zelf heb ik "nooit" aangegeven, omdat ik voor bepaalde sites vaste wachtwoorden hebt. Dit is er één van, dus vindt ik het niet nodig om periodiek aan te passen.
[Reactie gewijzigd door Gopal op 22 juli 2024 16:03]
Simpelweg omdat ik Tweakers.net acc niet erg belangrijk acht. Zonder account kan ik nogsteeds de nieuwsberichten lezen wat ik al vrij lang doe
Toen had ik éénzelfde wachtwoord voor de meeste websites, nu heb ik een wachtwoordbeheerder die per site een uniek wachtwoord heeft. Als er één account gehackt wordt, blijven de andere accounts dus veilig.
[Reactie gewijzigd door Tyrian op 22 juli 2024 16:03]
Ik heb per groep een ander wachtwoord. Nl. Bank, Mail, Netwerksites, Communities en Nieuwssites, Onzin en dan nog een wachtwoord voor accounts die mijn vrienden ook mogen gebruiken.
Ik maak een bestandje van welke sites bij welk van de eerste 4 groepen zitten. Ik pas dan de passwoorden van een hele groep aan als er bij 1 van de sites een probleem is.
Met een beetje geluk moet je maar 1x per jaar een paar passwoorden aanpassen, en als je pc crasht gebruik je gewoon je gezond verstand om het juiste passwoord te vinden
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 16:03]
Dus nooit je wachtwoord vervangen is wel een probleem - je weet immers niet wanneer een site gehacked is als dit je niet verteld wordt.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.