Tweakers heeft in alle stilte een totaal vernieuwde prijsvergelijker voor sim-only-abonnementen in gebruik genomen. Hiermee hopen we beter te kunnen inspelen op de veranderende markt en de manier waarop onze bezoekers vandaag de dag hun abonnement uitzoeken.
Steeds meer mensen kiezen voor een sim-only-abonnement. Hoewel deze ontwikkeling al een tijdje gaande is, merkten we dat we onze bezoekers zowel wat data als wat gebruikservaring betreft niet echt aan het helpen waren. Dat onze database met sim-only-abonnementen en de manier waarop je die in de Pricewatch kon vergelijken beter konden, bleek ook uit onze eigen cijfers.
In de afgelopen iteraties hebben we dat onderdeel daarom flink onder handen genomen. Zo zijn de ontwikkelaars op advies van het Product-team aan de slag gegaan met het verbeteren van de navigatie en weergave van dit onderdeel.
Een van de veranderingen die wellicht opvallen, is dat het aantal clicks dat op onze site nodig is om bij een passende aanbieder te komen, flink is teruggebracht. Vanuit de productlisting in de categorie Sim-only kom je nu direct bij de provider uit. We hebben hiertoe besloten omdat we zagen dat de prijzen van de aanbieders die je kon vergelijken, nagenoeg gelijk waren. Dit leidde tot een onnodige tussenstap voor bezoekers.
Ook hebben we flinke stappen gezet om uit de wirwar van aanbieders, abonnementen, varianten en acties een relevant aanbod te tonen. We werken hiervoor achter de schermen samen met Keuze.nl, dat niets anders doet dan deze sim-only-markt in de gaten te houden op zoek naar veranderingen in het aanbod van de diverse providers. Het Pricewatch-contentteam heeft in de afgelopen weken bovendien verhoudingsgewijs veel tijd gestoken in het controleren van producten en de productspecificaties van de diverse sim-only-abonnementen.
In de afgelopen week hebben wij in stilte de nieuwe sim-only-prijsvergelijker online gezet om die stiekem alvast te kunnen testen. Tijdens het weekje testen zijn we geen bugs tegengekomen en hebben we gezien dat de nieuwe opzet geslaagd lijkt. Uiteraard zijn we benieuwd wat jullie ervan vinden. Klik dus gerust rond en laat het ons weten als je iets geks ziet.
Prijsvraag
Om de aftrap van onze nieuwe sim-only-prijsvergelijker te vieren, hebben we een 'win'-actie op touw gezet. In de reacties kun je kwijt hoeveel pageviews jij denkt dat de sim-only-pagina tussen 25 februari 10.00 uur en 4 maart 10.00 uur krijgt. Je mag één keer een gokje wagen via de reacties. De user die het dichtst bij het werkelijke aantal zit, wint een Sony Z1 Compact. Als er verschillende users zijn met een goed antwoord, selecteren wij willekeurig een van hen als winnaar. Deelnemen kan tot en met 2 maart 23.59 uur. De winnaar krijgt op 5 maart bericht.
Update: de prijs is gewonnen door user TheodoorDG. Het juiste aantal pageviews was 12.944 en zijn antwoord zat met 13.256 daar het dichtst bij.