Advertorial

Door Tweakers Partners

Portable powerstation van Jackery: van tuinfeest tot thuisbatterij

19-06-2026 • 08:00

30

Een voetbalzomer vraagt om meer dan een goed scherm en genoeg koude drankjes. Wie een wedstrijd in de tuin wil kijken, met vrienden een BBQ organiseert of met de camper richting camping vertrekt, merkt al snel hoe afhankelijk je bent van stroom. Voor de tv of beamer, de speaker, de koelbox, verlichting en alle telefoons die (na de wedstrijd) weer opgeladen moeten worden.

Jackery positioneert zich steeds nadrukkelijker als oplossing voor deze uitdagingen, voor onderweg en thuis. Tijdens de Mid-Year Sales Campaign, die loopt van 16 tot en met 30 juni, zet Jackery verschillende productlijnen in de schijnwerpers: portable power voor onderweg en thuisbatterijen voor huishoudens die slimmer met hun eigen energie willen omgaan.

Een thuiswedstrijd met vrienden is technisch gezien een kleine live-productie. Je hebt beeld, geluid, koeling, verlichting en soms ook (versterkte) wifi nodig. Binnen is dat vanzelfsprekend; buiten wordt het al snel improviseren met verlengkabels, haspels en stopcontacten die net niet handig zitten. Op de camping of bij een festival wordt het nog interessanter, want daar is netstroom niet altijd beschikbaar of betrouwbaar.

Een portable powerstation lost dat op een andere manier op dan een verlengkabel. Het is in feite een draagbare accu met 230V-uitgangen, USB-poorten en vaak de mogelijkheid om via zonnepanelen bij te laden. Voor kleine apparaten is capaciteit belangrijk; voor zwaardere apparaten telt vooral het continuvermogen. Een telefoon, speaker of laptop vraagt relatief weinig. Een koelbox, koffiezetapparaat of beamer vraagt meer. Een elektrische grill of waterkoker kan direct richting 1500 tot 2000 watt gaan.

Handige tip: kijk niet alleen naar het aantal wattuur, maar ook naar het vermogen. Wattuur zegt iets over hoelang je apparaten kunt gebruiken. Watt zegt iets over welke apparaten helemaal kunnen draaien. Jackery's Explorer 2000 v2 zit bijvoorbeeld in de zwaardere portable categorie, met 2042Wh capaciteit en 2200W output, bedoeld voor scenario's waarin je meer wilt dan alleen telefoons opladen.

Jackery

Voor een voetbalavond in de tuin is dat misschien luxe, maar voor kamperen, een campertrip of een weekend zonder vaste stroomaansluiting wordt het al snel praktisch, zeker als je het systeem combineert met (kleine) zonnepanelen. Dan verschuift het gebruik van 'noodaccu' naar een klein, mobiel energiesysteem.

Van mobiele stroom naar thuisopslag

Wie onderweg genoeg stroom nodig heeft, krijgt steeds meer mogelijkheden, maar stroomgebruik thuis zit in een overgangsfase. Nederlandse huishoudens met zonnepanelen zijn jarenlang gewend geraakt aan salderen: overdag stroom terugleveren en die later wegstrepen tegen verbruik. Dat verandert. De Rijksoverheid stelt dat de salderingsregeling per 1 januari 2027 stopt; vanaf dat moment kunnen zonnepaneeleigenaren de teruggeleverde stroom niet meer op dezelfde manier verrekenen met hun eigen verbruik.

Daarmee wordt eigen verbruik belangrijker. De wasmachine aanzetten als de zon schijnt is de eenvoudige variant. Een thuisbatterij is de technische variant: stroom die je overdag opwekt en niet direct gebruikt, opslaan voor later op de dag. Denk aan de avonduren, wanneer de zon weg is maar de tv, kookplaat, verlichting, warmtepomp of laadapparatuur juist aangaan.

Dat betekent niet dat een thuisbatterij automatisch voor iedereen een financiële no-brainer is. De terugverdientijd hangt af van de prijs van de batterij, je hoeveelheid zonnestroomoverschot, je energiecontract, terugleverkosten, laad- en ontlaadverliezen en je dagelijkse verbruikspatroon. Maar de richting is duidelijk: wie meer van zijn eigen zonnestroom zelf gebruikt, wordt minder afhankelijk van terugleververgoedingen en prijsschommelingen.

Jackery speelt daarop in met de SolarVault 3-serie. Het bedrijf presenteerde de serie in maart 2026 op Solar Solutions Amsterdam en positioneert de SolarVault 3 Pro Max AC specifiek voor de Nederlandse markt, mede vanwege het einde van salderen en de behoefte om bestaande pv-systemen eenvoudiger uit te breiden met opslag.

SolarVault 3: plug-in thuisbatterij met modulaire opbouw

De SolarVault 3 Pro Max en SolarVault 3 Pro Max AC beginnen allebei met 2,52kWh opslagcapaciteit. Via extra BP2500-batterijmodules kan één systeem worden uitgebreid tot 15,12kWh. Jackery noemt daarnaast parallelle uitbreiding tot 45,36kWh en een gecombineerd uitgangsvermogen tot 7500W bij drie systemen.

Beide modellen zijn geen klassieke vast geïnstalleerde thuisbatterijen zoals je die naast een hybride omvormer ziet hangen. Jackery positioneert de SolarVault 3 als plug-in thuisbatterij: een modulair systeem dat via AC-koppeling met het huishouden kan samenwerken. Dat maakt de drempel lager, maar betekent niet dat je installatieadvies kunt overslaan. RVO stelt dat je batterijsystemen met een vermogen van 0,8kW of meer moet registreren.

Ook elektrisch vermogen verdient aandacht. Een thuisbatterij die honderden of duizenden watts kan laden en ontladen, is geen gadget dat je achteloos ergens tussen een stekkerdoos en een verlengkabel hangt. Wie hogere vermogens wil gebruiken, moet goed kijken naar groep, bekabeling, aansluiting, installatievoorschriften en registratie.

Het belangrijkste verschil: Pro Max versus Pro Max AC

Jackery heeft twee modellen die qua naam sterk op elkaar lijken: SolarVault 3 Pro Max en SolarVault 3 Pro Max AC. Het verschil zit vooral in de manier waarop zonne-energie het systeem binnenkomt.

De SolarVault 3 Pro Max heeft een 4000W DC-PV-ingang met vier MPPT's. Dat betekent dat je zonnepanelen rechtstreeks op het systeem kunt aansluiten. Daarnaast ondersteunt het systeem AC-koppeling. Jackery noemt voor dit model 2500W bidirectioneel laden, 4000W PV-input en tot 3680W bypassvermogen.

De SolarVault 3 Pro Max AC is anders ontworpen. Die versie is bedoeld voor huishoudens die al zonnepanelen en een bestaande omvormer hebben. In plaats van zonnepanelen direct op de batterij aan te sluiten, gebruikt de AC-versie het bestaande AC-net in huis. De zonnepanelen leveren via de bestaande omvormer stroom aan de woning; de batterij kan vervolgens het overschot opslaan en later weer terugleveren aan het huishouden. Jackery omschrijft de AC-versie als retrofit-oplossing voor bestaande zonnepanelen, met 2500W bidirectioneel laden, 2,52 tot 45,36kWh uitbreidbaarheid en tot 3680W bypass. Met andere woorden: de Pro Max is interessanter als je zonnepanelen direct op de batterij wilt aansluiten. De Pro Max AC is logischer als je bestaande dakinstallatie al goed werkt en je vooral opslag wilt toevoegen zonder je omvormer of pv-bekabeling te vervangen.

Bij directe DC-koppeling gaat zonnestroom van paneel naar batterij met minder omzettingsstappen. Bij AC-koppeling wordt zonnestroom eerst door de bestaande omvormer omgezet naar wisselstroom, daarna door de batterij weer naar gelijkstroom voor opslag, en bij gebruik opnieuw naar wisselstroom. Daar staat tegenover dat AC-koppeling bij bestaande installaties vaak praktischer en minder ingrijpend is.

Voor een huishouden met bestaande zonnepanelen op het dak is de SolarVault 3 Pro Max AC waarschijnlijk de meest logische instap. De bestaande installatie kan blijven liggen zoals die is. De batterij komt er als extra laag bij: meten, laden bij overschot, ontladen bij vraag. Dat past bij consumenten die vooral meer eigen zonnestroom willen gebruiken, maar geen volledige verbouwing van hun pv-installatie willen. Voor wie juist een nieuwe set panelen wil toevoegen, bijvoorbeeld op een schuur, carport, garage of balkonopstelling, is de SolarVault 3 Pro Max interessanter. De directe PV-ingangen en MPPT's maken het systeem flexibeler. Je betaalt dan niet alleen voor opslag, maar ook voor een systeem dat zelf zonne-input kan beheren.

Promoties en aanbiedingen tijdens de voetbalzomer

Tijdens de Mid-Year Sales Campaign van 16 tot en met 30 juni geeft Jackery tijdelijk korting op geselecteerde producten. Wie zijn zomer wil upgraden met portable power of zich alvast wil voorbereiden op slimmer gebruik van zonnestroom, kan onderstaande acties bekijken via de officiële Jackery-webshop en, waar beschikbaar, via Amazon.

Via de Jackery-webshop

SolarVault 3 Pro Max + BatteryPack 2500
Adviesprijs: 2.198 euro
Actieprijs: 1.698 euro

Korting: 500 euro + gratis Jackery P1 smart reader ter waarde van 69 euro

SolarVault 3 Pro Max AC + BatteryPack 2500
Adviesprijs: 2.078 euro
Actieprijs: 1.578 euro
Korting: 500 euro + gratis Jackery P1 smart reader ter waarde van 69 euro

SolarVault 3 Pro Max AC + 2x BatteryPack 2500
Adviesprijs: 2.887 euro
Actieprijs: 2.187 euro
Korting: 700 euro + gratis Jackery P1 smart reader ter waarde van 69 euro

Solar Generator 1000 v2 (Inclusief: E1000 v2 power station + SolarSaga 200W)
Adviesprijs: 1.249 euro
Actieprijs: 709 euro
Korting: 43%

Solar Generator 2000 v2 (Inclusief E2000 v2 power station + SolarSaga 200W)
Adviesprijs: 2.049 euro
Actieprijs: 949 euro
Korting: 53% + gratis carrying case bag

Via Amazon

De prijzen op Amazon zijn gelijk aan die in de officiële Jackery-webshop.

SolarVault 3 Pro

SolarVault 3 Pro Max

SolarVault 3 Pro Max AC

Dit artikel is geen redactioneel artikel, maar gesponsord en tot stand gekomen dankzij Jackery en Tweakers Partners. Tweakers Partners is de afdeling binnen Tweakers die verantwoordelijk is voor commerciële samenwerkingen, winacties en Tweakers events zoals meet-ups, Developers Summit, Testfest en meer. Bekijk hier het overzicht van alle acties en events. Mocht je ideeën met ons willen delen over deze vorm van adverteren, dan horen wij dat graag. Hierover kun je met ons in gesprek via [Discussie] Reclame algemeen].

Reacties (30)

Sorteer op:

Weergave:

Voor thuisaccu's lees ik nog nergens dat het rendabel is om deze aan te schaffen. Is dat de reden dat ze het nu omgooien naar een accu voor buiten de deur?
Ik ben zelf zeker geïnteresseerd om in de toekomst een thuisaccu te hebben maar dan moet het wel een meerwaarde hebben.
Dat wordt pas interessanter zodra salderen echt stopt maar dan nog, een ~5kWu accu bespaard je straks iets van 150-200 euro per jaar (uitgaande dat je die ‘s nachts volledig leeg trekt met nacht verbruik en je ca. 4-5 maanden per jaar ze ook opgeladen krijgt). Met een prijs van 200 euro per kWh zou je het dan in 5-6 jaar terug besparen.

Nu is het vooral voor de leuk en voorbereiden op volgend jaar. Verder kan je (wederom op zonnige dagen) de avond piek wat afschaven wat weer mooi is voor het algemene nut.
Met voldoende panelen en accu’s heb je een groot deel van het jaar 0 op de meter, da’s toch best lekker.

Daarnaast kan je met dynamische tarieven ook kiezen op welk moment je stroom terug levert aan het net. Wanneer er veel zon schijnt is er veel productie en krijg je niet zo veel voor je stroom, die kan je beter terugleveren op een moment dat de zon niet schijnt en het meer oplevert.

Zelfs in de wintermaanden heeft het voordelen, dan kan je op het goedkoopste moment inkopen en op dure momenten gebruiken.
Ik heb 30 panelen en nov-feb ga ik lang niet alle dagen de accu vol krijgen, in dec/jan waarschijnlijk helemaal niet. Tuurlijk gaat eventuele overschot via je accu en lang niet iedereen heeft te veel panelen liggen :)

Daarnaast moet de auto ook opgeladen worden, in de winter gaat zowat (behalve als die niet thuis staat uiteraard) alle zon daar naartoe.

[Reactie gewijzigd door mjl op 19 juni 2026 16:26]

Mijn auto loop gewoon op dino-sap, dus dat probleem heb ik niet. Zelfs al zou ik elektrisch rijden, dat is zo weinig stroom op jaarbasis, dat merk je nauwelijks. Uitgaande van 20 KWh per 100 Km hebben we het over 200KwH op jaarbasis uitgaande van 1000 kilometers rijden per jaar (en dat haal ik niet eens)
Zelfs in de wintermaanden heeft het voordelen, dan kan je op het goedkoopste moment inkopen en op dure momenten gebruiken.
Door round-trip-efficiency win je daar vrijwel niets mee. De prijsverschillen zijn in de winter niet zo groot.
Nee deze dingen hebben veel meer nut dan een kostenbesparingsdingetje. Dit soort oplossingen geeft een groot stuk flexibiliteit en onafhankelijkheid
Wat bedoel je met flexibiliteit en onafhankelijkheid?
Een 2 kWh accu is dan met een beamer en koelkast met 2000W in een uurtje leeg. Lekker de eerste helft kijken :)
Uit ervaring weet ik dat een 5.1.4 set met een ab en een extra d versterker ism een Apple TV en lamp based Epson projector een 500W per uur gebruikt. Dus dat kan met 2000W, zonder koelkast wel uit.
Lijkt mij ook fors eerlijk gezegd :)

“ Een koelbox, koffiezetapparaat of beamer vraagt meer. Een elektrische grill of waterkoker kan direct richting 1500 tot 2000 watt gaan.”
2 kW (gemiddeld) voor een koelkast?
Een koelkast heeft altijd ergens zijn verbruik staan in watt. Tel hier 50% van in wH voor het hele uur. Een 150 watt koelkast , wat al aan de hoge kant is, verbruikt 75wH per uur omdat die niet continu aan hoeft te staan. Nu zal tijdens een voetbalwedstrijd er vaak bier uitgepakt worden, maar anders kun je een koelkast makkelijk 30 minuten stroom en 60 niet geven.
2000W is wat een koelkast gebruikt in vier dagen
Onder de 300€ per kWh wordt het interessant.
Wat betreft de Pro Max AC even uitgerekend:

€ 969 / 2.52kWh = 385 €/kWh
€ 1578 / 5.04kWh = 313 €/kWh
€ 2187 / 7,56kWh = 289 €/kWh
€ 2796 / 10.08kWh = 277 €/kWh
Onder de 300€ per kWh wordt het interessant.
Voor welke use-case?
Voor elke thuisbatterij, om te kunnen concureren? Natuurlijk heeft een BYD HVM 22.1kWh een hogere prijs (ca. €425/kWh) door het hoge output-vermogen van 18kW, maar voor een avond/nacht-buffer voor een gemiddeld nederlands huis heb je bij 5kWh en ca. 2kW output genoeg aanbod onder de €400. Een Marstek Venus E heeft een prijs per kWh van ca. 225!!!
Voor elke thuisbatterij, om te kunnen concureren?
Ah zo. Ik dacht al, volgens mij wordt het pas bij 200 euro/kWh echt interessant.
Zou het kunnen dat die grens voor iedereen en elke use case anders ligt?

Ik vond mijn thuisbatterij van € 400+ per kWh dusdanig interessant dat ik heb gekocht heb, en ik er nog elke dag plezier van. Wellicht lezen jullie het woord "interessant" met een te nauwe definitie?
Wellicht lezen jullie het woord "interessant" met een te nauwe definitie?
Denk dat meestal financieel interessant wordt bedoeld.
Zou het kunnen dat die grens voor iedereen en elke use case anders ligt?
Bij het gros van de reacties onder dit artikel kan deze vraag gesteld worden.
Toch jammer dat er dan zo'n AI-gegenereerd picknick plaatje bij zit. Opa giet z'n drinken naast z'n mond (niet geheel onrealistisch) en haarscherp curved beeld op een buiten beamer... Het geeft me toch niet echt vertrouwen in het product als ze geen foto van gebruik 'in het echt' kunnen plaatsen. De batterij op de foto ziet er ook niet echt portable uit.
Dat opa zijn koffie als een hamburger vasthoud is (zo mogelijk) nog vermakelijker.
Ik heb hier wel oprecht naar gekeken. Grootste minpunt voor de solar max AC is dat je de panelen apart aan moet sluiten. Momenteel heb ik 1 string met 6 400wp panelen van 40v per stuk die ik graag in 1 keer op de batterij aan zou sluiten. Dat kan dus hier niet want per mppt aansluiting kan er max 60v op. De hele zonnepanelen installatie zou hier dan op aangepast moeten worden. Zijn er ook versies waarbij dit wel kan?
Klopt dat wel? Hoeveel inputs heeft ie? Meestal 2 of 4, dan zou je maar 2 of 4 panelen aan kunnen sluiten?
Ik heb ook zoiets met 4 aansluitingen. Die zijn inderdaad bedoeld voor 4 aparte panelen van 500W max

@Theyman zou er dus 2 moeten zetten of via de klassieke manier met een omvormer er tussen.

Plugin batt+mppt met meer dan 4 aansluitingen heb ik nog niet gezien
Plugin batt+mppt met meer dan 4 aansluitingen heb ik nog niet gezien
Maar meestal kun je meerdere panelen op een MPPT zetten, tenminste, bij 'normale' inverters.
Jackery is wat mij betreft een interessant merk, maar ik ben niet helemaal onbevooroordeeld. Mijn bedrijf in Nieuw Zeeland maakt de (bioplastic) behuizing van de powerstations en doet een deel van de assemblage. Zelf heb ik ook een powerstation voor werk buiten in de tuin. Ik laadt die niet met de zonnepanelen van Jackery op, maar via het solarsysteem van het huis.

Met de thuis-accu's heb ik geen ervaring. Toch is Jackery ook daarvoor interessant. Het is een zeer solide merk wat nog lang blijft bestaan en ondersteuning zal blijven leveren. Zelf bij een faillissement zal de ondersteuning nog ca vijf jaar doorgaan (verzekerd). Van al die nieuwe merken en OEM merken is het de vraag hoe lang die blijven bestaan en dat zelfde geldt voor de leveranciers die nu massaal oppoppen.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn