Soyo SY-6VBA133 mobo review

Koen van Hardwareinfo.net heeft een zeer uitgebreide review in elkaar gezet rondom de Soyo SY-6VBA133 moederplank met VIA Apollo Pro 133 chipset. Dit plankje heeft naast 5 PCI-sloten, 2 ISA-sloten en 4 DIMM-sloten ook gelijk een ATA/66 controller en ondersteuning voor 133MHz geheugen. Voor meer info, lees de review hier.

Een interessant gegeven is dat bij het 6VBA moederbord de geheugen kloksnelheid niet noodzakelijk gelijk moet zijn aan de FSB kloksnelheid. Het moederbord geeft de mogelijkheid om de FSB-instelling indien gewenst te verhogen of te verlagen met de PCI kloksnelheid (normaal 33 MHz). Dit houdt bijvoorbeeld in dat bij een 100 MHz FSB instelling het geheugen niet alleen op 100 MHz kan functioneren, maar ook op 66 MHz (100 - 33) en 133 MHz (100 + 33). Hoe dit systeem precies werkt is voor mij een raadsel: ieder die me de werking van dit systeem kan uitleggen moedig ik zeker aan dit te doen.

Het nut van deze extra functionaliteit is twee ledig. Ten eerste is het zo bij upgrades mogelijk om het oude geheugen te blijven gebruiken. Als je bijvoorbeeld van een 66 MHz FSB Pentium II overstapt naar een 100 MHz FSB Pentium III, dan kan het oude PC66 nog gebruikt worden. Zo ook als een 100 MHz FSB Pentium II of III wordt ingeruild voor een 133 MHz FSB Pentium III: in ruil voor een beetje minder performance maakt het moederbord het ook hier mogelijk om PC100 geheugen te blijven gebruiken. Het twee nut is juist andersom: door bij een 100 MHz FSB CPU het geheugen op 133 MHz te laten werken (met PC133 geheugen) krijg je volgens SOYO een redelijke snelheidswinst.

Aangezien ik helaas geen PC133 geheugen modules beschikbaar had voor deze test heb ik dit niet kunnen uitproberen. Persoonlijk denk ik dat je niet veel zult kunnen merken van een dergelijke snelheidwinst: wat heb je namelijk aan 133 MHz geheugen, als de CPU de data maar op 100 MHz kan in- en uitlezen? Uiteraard zijn deze extra instellingen allemaal via de BIOS te configureren.

Door Tweakers

Tweakers HQ

25-09-1999 • 15:26

1

Bron: Hardwareinfo.net

Lees meer

Reacties (1)

Sorteer op:

Weergave:

Dus als ik het goed begrijp kun je ook vrolijk gaan overklokken als je nog met wat ouder geheugen opgescheept zit en er wijselijk toe hebt besloten geen nieuwe dimms te kopen ivm de idiote prijzen van dit moment?
Klinkt leuk.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.