Blogger probeert paperclip om te ruilen voor huis

Blogger Kyle MacDonald is een wel heel bijzondere actie begonnen: hij wil een rode paperclip ruilen voor een huis. Omdat hij besefte dat de kans dat iemand op dit aanbod zou ingaan wel heel gering was, zette hij de actie zo op dat de mensen hem het huis in kleine stukjes konden geven. Het gaat als volgt: hij biedt aan de paperclip te ruilen tegen alles, mits het maar meer waard is. Wat hij dan krijgt, ruilt hij opnieuw tegen alles, mits het maar meer waard is. Zo gaat hij door tot hij zijn huis heeft. De actie begon op 12 juli 2005 en MacDonald verkreeg achtereenvolgens: een balpen in de vorm van een vis, een deurknop met het gezicht van ET, een Coleman-kooktoestel, een kleine benzinegenerator, een vat bier plus uithangbord om een feestje te bouwen, een sneeuwmobiel, een vliegreis naar het Canadese plaatsje Yahk plus een geheel verzorgde dag daar, een tien jaar oud vrachtwagentje, een platencontract, en een jaar gratis verblijf in een huis in de stad Phoenix. Zijn huis heeft hij nu, maar helaas maar voor een jaar. Omdat dit nog niet goed genoeg is, biedt hij dit jaar weer te ruil aan. Er is hem al een verzorgd zomerverblijf van vier maanden in Hollywood voor aangeboden, maar de blogger wacht nog even of er nog iets beters komt.

One red paperclip

Door Arie Jan Stapel

Nieuwsposter / PowerMod

15-04-2006 • 18:35

65

Bron: One Red Paperclip

Reacties (65)

65
64
35
19
7
16
Wijzig sortering
En voor hoeveel staat 'de paperclip waar het allemaal mee begon' binnenkort op eBay? :)
voor wel 5 balpennen in de vorm van een vis
Anoniem: 173041 15 april 2006 18:38
Fantastisch dat marktmechanisme :D
hij biedt aan de paperclip te ruilen tegen alles, mits het maar meer waard is
Mooi! Krijgt ie van mij twee paperclips, een gele en een blauwe. :+
Ga je er wel vanuit dat die beide een waarde van 1 hebben, evenals de rode paperclip. Persoonlijk zou ik een rode paperclip de waarde 2 willen toedichte in vergelijking met de gele en de blauwe. De blauwe is nog wel een 1 waard, maar de gele maximaal 0.8. Dus als ik hem was zou ik mooi niet op jouw deal in gaan!
Ik deed het juist andersom.... en nu zit ik met een paar moleculen ;(
Anoniem: 133254 @neeecht16 april 2006 00:41
Je had haar maar niet moeten bedriegen, zo'n scheiding kan plots komen... :?
Rob Kamphues had in zijn programma ook eens een keer een appel en een ei weten te ruilen totdat hij een porsche had.
Als er een TV-camera opstaat te kijken durven mensen wel eens zot doen, waarmee ik bedoel dat ze waarschijnlijk heel wat méér geven aan waarde tegenover het aangeboden voorwerp, omzo een kansje te krijgen met je smoel op de buis te komen.
Dus eigenlijk bestond het aanbod van Rob Kamphues uit twee dingen:
1) Het te ruilen voorwerp.
2) Een (kleine) kans om op tv te komen.

Dit maakt de ruil natuurlijk een stuk aantrekkelijker waardoor je al snel een stuk hoger in de opbrengst eindigt. Aan de andere kant is dat precies wat hier ook gebeurt, door het nu nog originele idee het spel op internet te spelen krijgt Kyle MacDonald veel media aandacht en sommige 'ruilers' zal het vooral daar om te doen zijn.
Anoniem: 133254 @carlo16 april 2006 00:40
Alsof iemand ooit de gever van de balpen-in-vorm-van-vis zal vergeten! Die schreef geschiedenis! Eeuwige roem, onsterfelijkheid! ... effe neerzitten ...

Ok, not.
grappig, et kost hem bijna niets of hij heeft wel een super-paperclip, en krijgt een huis...
redement van 3mil %??
tWas wel een rode heh. Niet zomaar ff een paperclick ;)
tel daarbij nog eens de werkuren en hosting voor zijn blog en alle marketing die daarbij komt kijken, zoals hier op tweakers.net

het is net zoals bij die kerel die pixels verkocht per $ : enkel als je het heel slim aanpakt kan het lukken
Anoniem: 114477 15 april 2006 19:02
Dit is zo ontzettend slim dat je je afvraagt waarom je er zelf niet op kwam. Net zoiets als die gast die pixel voor een dollar verkoopt op www.milliondollarhomepage.com
Ik ging er van uit dat er niet genoeg sukkels bestonden om zo'n ruil mogelijk te maken.
Nee je hebt er gewoon nooit aan gedacht.
oh my god , das toch gewoon de grootste ruiltocht aller tijden :o

maar het heeft wel iets, jammer dat iedereen dit niet kan doen, want je kent geen mensen die huizen blijven geven.
Anoniem: 133254 @successor16 april 2006 00:34
Gaat ie ruilen, komt ie met lege handen (maar met een bon) thuis!
In mijn herinnering kwam je altijd met MEER spullen thuis, zakken vol fruit dicht bij vervaldatum; dat heeft ie mooi ontweken, briljant.
achja, lekker oud spelletje.

Doet het altijd goed, studenten, scouting, andere clubjes. Genoeg langs zien komen.
Zelf ook vaak genoeg aan mee gedaan. Bankstellen, tweede hands auto, voorraad 10 liter sterke drank. Genoeg waar ik mee ben terug gekomen (begon dan met een kwartje).

Truuk is, dat degene met wie je ruilt niet weet waar het mee begint, en je zo steeds verder komt. Iemand anders kan soms meer waarde inzien in wat je aanbied, dan wat hij weggeeft, terwijl jij het andere meer waard vind. Werkt gegarandeerd in gebieden waar het niet vaak gedaan wordt. In de (studenten)steden werkt het al een stuk minder. Een goed verhaal wil ook wel goed helpen.
Anoniem: 52621 16 april 2006 01:09
Ik heb een huis voor hem. En bereid dit te ruilen voor een jaar in Phoenic inclusief vliegtuigtickets.
Ik heb deze voorstel gedaan, en nu maar afwachten of dit voorstel 1 dezer dagen op zijn site staat :-)

Of hij er op ingaat is een tweede.. huis staat niet in Amerika, namelijk... maar we zullen zien. Het is en blijft een huis, en dan kan hij toch zeggen dat hij geslaagd is.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.