Bose koopt audioconcurrent Skullcandy om ander, breder publiek te bereiken

Na een jarenlange samenwerking neemt Bose de hoofdtelefoon- en speakerfabrikant Skullcandy over. De koper wil met het merk een ander en breder publiek bereiken. Bose roemt het ontwerp en de stijl van Skullcandy-producten. Het is niet bekend hoeveel Bose betaalt voor deze overname.

Bose stelt in het persbericht dat deze overname zijn audioexpertise, technologie en wereldwijde bereik combineert met specifieke eigenschappen van Skullcandy. Die eigenschappen zijn het ontwerp, het inzicht in consumenten en de 'authentieke communitybanden'. De combinatie van Bose en Skullcandy belooft 'nieuwe producten en ervaringen' te creëren. Versnelde groei is ook een doel van het bedrijf.

Skullcandy-merk blijft bestaan

De twee audiobedrijven werken al jaren samen. Daarbij droeg Bose zijn audiotechnologie bij aan de hoofdtelefoons en oordopjes van Skullcandy. Door deze samenwerking hebben de twee fabrikanten al inzicht in hoe ze elkaar aanvullen. Bose verklaart dat het de eigen identiteit, uitstraling en merknaam van Skullcandy behoudt.

Het overgenomen bedrijf sloot recent een samenwerking met Bose om geavanceerde technologie voor onder meer actieve noisecancelling op te nemen in zijn audioproducten, meldt The Verge. Dit betrof ook technologie voor ruimtelijke audio die hoofdbewegingen van gebruikers volgt voor correcte geluidsweergave.

Reclame, doelgroep, audioproducten. Bron: Skullcandy
Skullcandy heeft in reclame een eigen doelgroepbenadering. Bron: Skullcandy

Door Jasper Bakker

Nieuwsredacteur

22-10-2026 • 09:22

22

Submitter: crunchytail

Reacties (22)

Sorteer op:

Weergave:

Net zoals Apple Beats kocht dus. Slimme zet denk ik.
Toch weet ik niet of Apple daar nou veel plezier aan heeft beleefd. De hippe rode kabels zijn vrij snel uit het straatbeeld verdwenen.
De hele basis van Apple Music was Beats Music. Dus ik denk dat ze het allemaal prima vinden. De hardware was een leuke bonus.
Omdat alles draadloos is op dit moment.
Ik denk dat Apple er zeker veel plezier aan heeft gehad. Zij hebben een bedrijf op gekocht dat wist hoe ze koptelefoons moesten maken en de manier waarop zij een doelgroep konden aanspreken.

Zonder dit had het denk ik veel langer geduurd voor de Airpods serie er zou zijn geweest en laten we eerlijk zijn. De meest nagemaakte en gedragen oordopjes zijn Airpods.
nvm

[Reactie gewijzigd door Jeebus op 22 oktober 2026 09:56]

Maar beats heeft zelf toch nooit een technisch indrukwekkend product op de markt gezet.
Als ze kennis wilde hebben over het maken van koptelefoon hadden dan is beats wel een van de laatste partijen die interessant is als je het mij vraagt. (denk aan de solo waar gewichten inzaten omdat die zo plastic-fantastic was en de studio die een veel te opgepompte bass had en het midden- en hoog-gebied helemaal niet goed kon weergeven.

Beats begon pas koptelefoons met een goed geluid op de markt te brengen jaren nadat het door Apple overgenomen was.
Nu heeft iedereen airpods.
Denk dat ze er dus toch goed mee weggekomen zijn.
Maar dat had prima gelukt zonder Beats toch? Ik hoor nooit meer mensen praten over Beats alleen AirPods.
Is dit niet heel erg afhankelijk tot hoeverre AirPods gebasseerd zijn op Beats technologie?
Het ging Apple meer om de muziekstreamingdienst die Beats had. Dat is omgebouwd naar Apple Music.

Ik heb niet het idee dat, ik noem maar een Airpod Max, nu veel Beats-technologie in zich heeft. Maar wellicht vergis ik mij.
Vergeet niet dat zijn ook Beats hebben gekocht voor de streamingdienst voor muziek.
Skullcandy is een leuk merk en met zo een grote en sterke moeder, die belooft dat ze hun identiteit kunnen houden, is het volgens mij een win-win. Laten we hopen dat ze ook qua prijs concurrerend blijven want overnames zijn eerder vaker dan minder de oorzaak geweest van prijsverhogingen.
Is Bose een grote en sterke moeder? In mijn beleving kan het huidige Bose niet in de schaduw staan van wat Bose in de jaren '90 was.

Heb hier nog wat Soundtouch producten in de kast staan. Voel me zwaar genaaid. En waarom geen Acoustimass sets meer?
De cijfers zijn heel goed, Bose heeft veel inkomsten uit professionele toepassingen, onder andere luchtvaart. En in relatie tot Skullcandy is Bose een reus(of grote moeder). Dus ja, Bose is een heel gezond bedrijf. Dat staat los van hun beleid en de SH*T die ze met hun productlijnen uithalen. Dit is voor mij een reden om geen Bose meer te kopen, dus dat ben ik met je eens. Dit ging sec over de overname en dat ik Skull Candy een leuk merkt vind, met als aantekening dat ik hoop dat ze hun eigen identiteit houden, wat Bose dus plechtig belooft(we gaan het zien).
Twee merken die ik nooit zal kopen (niet mijn smaak qua geluid/kwaliteit).
Gewoon een vraag. Hoe weet jij nou wat van de kwaliteit als je zelf geen Skullcandy zou kopen?

Ik ben zelf op zoek naar een bluetooth speaker en zou hier eigenlijk wel naar kijken. Meestal gebruiken dit soort speakers hetzelfde drivers die bv JBL ook gebruikt?
Ik kan/ga niet voor PdBie antwoorden, maar zelf vind ik audio heel erg persoonlijk.
Voor aankoop kun je de koptelefoon/speaker natuurlijk eerst met eigen oren eens testen.

Daarnaast is dezelfde driver(technologie) niet hetzelfde als identiek geluid.
Er komt meer bij kijken dan enkel een driver ergens in proppen.
Ik heb wat kleine bluetooth speakers ooit gekocht, en dat was JBL kwaliteit, zowel qua afwerking als geluidskwaliteit.
if you can't beat 'em, buy 'em!
Skulkcandyn nooit overwogen. Volgens mij ,net als Beats vooral veel bass er door heen persen en flashy plastic spulletjes. Maar zo pak je als Bose wel een potentieel grote doelgroep er bij. Zullen ze best marketing technisch iets interessants van kunnen maken.
Er staat een foto van de doelgroep van Skullcandy , wie zijn dat ?

Young urban bouwvakkers of zo ?


persoonlijk vind ik de audio kwaliteit van skullcandy en bose maar middelmatig voor wat je er voor moet neertellen. Maar ja , de "looks" hé

[Reactie gewijzigd door wc2wc op 22 oktober 2026 10:03]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn