ASUS ROG Cronox-behuizing met 9,2"-scherm kost 500 euro

ASUS heeft zijn ROG Cronox ARGB-behuizing officieel aangekondigd. De behuizing biedt plaats voor eATX-moederborden, twee 360mm-radiatoren en gpu's van maximaal 400mm lang. Ook heeft de case een 9,2"-lcd-scherm. ASUS verkoopt de ROG Cronox voor 500 euro.

ASUS ROG Cronox
De ASUS ROG Cronox

Het scherm in de ROG Cronox ARGB heeft een verversingssnelheid van 60Hz en kan onder meer systeeminformatie, ROG-animaties, meldingen en een digitale klok tonen. Het zijpaneel is gemaakt van gehard glas. De behuizing is compatibel met 'kabelloze' BTF-moederborden en ondersteunt cpu-koelers van maximaal 180mm hoog.

De fabrikant levert de Cronox-case met vier ROG Eurux GR120 ARGB-ventilators. Het gaat om drie reverseblademodellen en een 'normale' ventilator aan de achterkant voor de luchtafvoer. Deze ventilators hebben volgens het bedrijf een maximale snelheid van 2600tpm, met een luchtverplaatsing van 85cfm en een statische druk van 4,5mmH2O. Het maximale geluidsniveau bedraagt 33dBA. ASUS monteert verder een ROG Strix XIN120-lichtpaneel in de zijbeugel. Bij dit paneel schijnen twaalf leds tussen dubbele spiegels, waardoor een 'infinitytunnel'-effect ontstaat.

ASUS ROG Cronox ARGBASUS ROG Cronox ARGBASUS ROG Cronox ARGBASUS ROG Cronox ARGB

De Eurux-ventilators zijn ook los te koop voor 30 euro per stuk of 100 euro voor een pakket van drie. Bij zo'n pakket levert ASUS een hub die maximaal veertien ventilators ondersteunt en een elektrische zekering heeft om overbelasting en kortsluiting te voorkomen. Zowel de ventilators als de case zijn verkrijgbaar in zwart en wit.

De ASUS ROG Eurux
De ASUS ROG Eurux

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

18-09-2026 • 16:00

29

Reacties (29)

Sorteer op:

Weergave:

Een paar goede foto's van het product was teveel gevraagd voor dit artikel? Het 9,2" display wordt specifiek in de titel genoemd, maar ik heb nog steeds geen idee hoe het eruit ziet op de behuizing.
Ik heb wat plaatjes toegevoegd. Tip voor de volgende keer: feedback op het artikel kan in Geachte Redactie (met de blauwe feedbackknop onder de auteursnaam). Dan krijgt de redacteur ook meteen een mention. Nu kwam ik er toevallig op omdat ik nog even keek naar de reacties onder het artikel :)

Prettige avond verder!
Net als met alles het moet je smaak zijn.
Ik vind kwa smaak valt hij best goed maar ik ben niet van plan 500 euro voor een kast neer te tellen.Als het gewoon een goede kas is net zoals mijn kast die maar net 100 euro aantikt ben ik er al zekerder voor dat ik op een normale manier eigen pc kan samenstellen.


Het lijkt wel of alles 5 maal zo duur is geworden en daar bedoel ik die kasten dus ook mee net zoals die videokaarten plus geheugen en harde schijven.
Lijkt wel een reclamezuil, en daar moet je nog voor betalen ook.
Die schermen in/op de kasten worden steeds groter. Nog ff en heel de zijkant is een scherm, kan je de kast horizontaal op je bureau zetten en het als je primaire beeldscherm gebruiken. Voor dat prijskaartje mag dat ook wel.
Dan wordt het toch gewoon een hele dikke AIO? Haha
Dan wordt het toch gewoon een hele dikke AIO? Haha
Tja daar gaat het wel naartoe 😂 Een AIO waar je dikke videokaarten in kwijt kan missen we nog volgens mij.
Ik zie steeds meer mensen die dit soort units op hun bureau zetten alleen maar omdat het er "mooi" uitziet.

Ondertussen heb je enorme ANC nodig omdat je doof door de fans wordt. Moet je scherm 39013 nits hebben omdat je PC kast een bak licht je bakkes in schijnt waar je niet goed van wordt. En moet je vooral je recht blijven zitten omdat er geen plaats meer is voor je ellebogen.

Ik moest moeite doen om een kast te vinden zonder glas plaat erin dus het verkoopt als een malle.
Beetje een aparte toon in jouw comment.

Zelf heb ik niet zo een bak, maar een kast met veel fans heeft juist het voordeel dat je de fans op zeer lage rpm kan laten draaien. Eigenlijk een stuk stiller.

Maar bijzonder de aantal nits die je noemt. Meeste high-end QD-Oled monitoren zitten rond de 800-1000 nits.

Daarnaast bestaan er ook bureaus van 180-200cm breed, dus de krapte valt echt wel mee.

Dat het jouw smaak niet is dan kan, het is ook mijn smaak niet. Maar de toon maakt de muziek, ieder zijn of haar hobby.

En moeite doen om cases te kopen zonder glas erin? Dat valt echt wel mee, keuze zat. Beetje een kul argument.
edit:
Typo

[Reactie gewijzigd door marco-ruijter op 18 september 2026 16:29]

Ik chargeer, maar ik snap niet dat mensen überhaupt niet afgeleid raken door enig direct licht uit een andere bron dan hun scherm fijn vinden. Bij mij gaat zelfs het monitor lampje uit. Het leidt enorm af.
Net zoals met heel veel andere prikkels om me heen; ik let er niet op want het heeft op dat moment niet mijn aandacht/focus. Hoor/zie ik het? Zeker. Ervaar ik het als afleiding? Nee, ik heb geen <vul in moderne term waardoor je prikkels niet goed kunt verdragen>.

Als je heel gevoelig bent voor prikkels/afleiding zoals jij lijkt te zijn, dan snap ik dat je dat niet wil. Ik vind het juist fijn om niet in een pikdonkere ruimte naar mijn scherm te kijken, omgevingslicht verzacht juist.
Het is ook veel beter voor je ogen om omgevingslicht te hebben, in het donker redelijk dicht op een monitor is niet al te best voor je ogen.

[Reactie gewijzigd door marco-ruijter op 18 september 2026 17:59]

Eens, maar ik heb dan graag indirect licht
Ik zelf zit ook gewoon in een ruimte met sfeer licht etc. Ik game om te ontspannen, alles uit met alleen monitor vind ik dan weer ontzettend saai. Ik krijg het echt aan mijn ogen met alles uit en vol in een lichtgevend paneel te staren.
Ondertussen heb je enorme ANC nodig omdat je doof door de fans wordt.
Niet als je Noctua fans hebt.
Ik heb Noctua fans maar die hoor je wel degelijk. Niet super hard, maar een fan naast je oor die op 800 rpm draait hoor je ook gewoon.
Daarom juist een case met 9 fans, kunnen allemaal op 300-400 rpm draaien :+
Er zijn genoeg mensen die dit juist mooi vinden. Mensen die stille fans in hun pc hebben en een groot genoeg bureau om meer dan genoeg ruimte over te houden voor hun elleboog.

Dat jij het niet mooi of praktisch vindt, is natuurlijk prima. Maar er zijn genoeg anderen die juist enthousiast worden van dit soort kasten en hier wél op zitten te wachten.
Juist grotere fans kunnen langzamer draaien en minder geluid produceren, dus je vlieger gaat niet echt op.
Je wordt gedownvote omdat je jouw mening uit en dat is prima maar je zet de andere die wel lichtjes in hun kast neer als raar.

Daarnaast breng je het alsof het feitelijk bewezen is dat lichtjes in je kast ontzettend afleiden. Terwijl zat mensen dit niet zo ervaren en er juist meer van het gamen door genieten.

Dus het is echt de toon die je brengt waarom je gedownvote wordt. Ik snap ook niet waarom je zo je mening wilt ventileren bij een product waar jij sowieso niet de doelgroep van bent.

[Reactie gewijzigd door marco-ruijter op 18 september 2026 18:03]

Zoveel geld voor een behuizing en dan passen er slechts 120mm fans in...
Ik heb echt wel begrip voor een beetje stijl, maar omdat dit voor mij zelf enorm lage prio heeft, ben ik eigenlijk wel benieuwd hoe de medetweakers hiernaar kijken. Mijn eigen houding tegenover pc's is namelijk zo'n beetje het tegenovergestelde van wat je bij dit soort builds ziet;
  1. Zo onzichtbaar mogelijk
  2. Zo zuinig mogelijk qua stroomverbruik. Er zijn tenslotte enorm veel pc's, dus als we allemaal wat besparen tikt dat best aan.
  3. Zo goedkoop mogelijk, zolang het niet ten koste gaat van airflow en geluidsniveau. Een graadje meer of minder boeit me niet, geluid juist enorm.
Als er nog één ding is wat ik ooit met mijn pc zou willen doen, dan is het hem juist compleet wegwerken in mijn custom bureau, inclusief schermen die onder/in het bureaublad kunnen verdwijnen.

Tegelijkertijd snap ik prima dat iemand zijn pc juist wél wil zien. Als ik voor een futuristische/moderne ruimte ging ipv juist antiek/landelijk zou ik dat ook doen... Daarom ben ik benieuwd naar de tweakers van de andere kant hier:
  1. Hoeveel extra geld heb je ongeveer over voor het uiterlijk van je pc? Denk aan een specifieke kleur voor al je parts (ik had al ontdekt dat een "white build" véél duurder uitpakt bijvoorbeeld), RGB, fans, zeker maken dat ze easy-to-manage zijn (rgb settings enz) en waar ligt voor jou de grens?
  2. Is het voor jou ook een stukje trots? Hoe weeg je dit af tegenover "bang for your buck" in performance? Hoe balanceren deze qua prioriteit?
  3. Neem bijvoorbeeld een kast als deze ASUS Cronox... Zou zoiets het voor jou persoonlijk waard zijn? Wat heeft je huidige kast ongeveer gekost, en hoeveel geef je daarnaast ongeveer uit aan onderdelen die je vooral vanwege het uiterlijk/customizen kiest?
  4. Heb je nog in andere zaken geïnvesteerd buiten je PC zelf hiervoor? (speciaal bijpassend bureau/stoel/lampen/decorations)
Even voor de duidelijkheid; Ik probeer hier enkel perspectief te krijgen. Dit is geen kritiek.
Goeie vragen denk ik. Ik heb net een game pc in elkaar geknutseld en gekozen voor de fractal era omdat hij mooi klein is maar een ook mooi uitziet en het hout mooi past bij het zelfgemaakte houten bureau waar hij in verwerkt is. Ik vind geluid ook belangrijk.

Dus waterkoeling voor de cpu, van noctua want gewoon het stilst. Omdat ik behalve gamen ik er ook gewoon op werk en dan mijn pc niet wil horen.

Dus ja ik heb wel extra geld over voor uiterlijk en extra features en heb voor mijn bureau hetzelfde hout gekozen als deze kast... Want gewoon mooi en hij staat er nog wel een paar jaar...

Prijs waard? Vanuit pc perspectief niet maar als ik zie wat de gordijnen gekost hebben valt het best mee. En daarmee hebben we ook 15 jaar gedaan. Da's het perspectief denk ik

[Reactie gewijzigd door gaskabouter op 18 september 2026 18:30]

Een ieder zijn smaak vind hem niet kwalijk qua kast maar heb er geen 500 euro voor over. Al kan zo'n kast prima een build of 4 a 5 mee.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn