Uit een onderzoek van Andersen consulting blijkt dat 95 procent van de internet-gebruikers zich zorgen maakt om hun privacy. Ondanks deze zorgen geven veel internetters belangrijke persoonlijke informatie door via het internet. Opvallend is juist dat de groep mensen die vaak belangrijke gegevens doorgeeft zich veel meer zorgen om hun privacy maken dan de mensen die nauwelijks persoonlijke gegevens via het internet verstrekken.
AMSTERDAM - Bijna alle internetgebruikers zijn bezorgd over hun privacy op het net. Ondanks die bezorgdheid heeft tweederde van de websurfers toch ooit zeer persoonlijke informatie gegeven zoals het nummer van hun creditcard.
Dat blijkt, volgens persbureau Reuters, uit een studie die is uitgevoerd door bureau Andersen Consulting en de Vanderbilt University. Zo'n 95 procent van de consumenten maakt zich grote zorgen over de privacy op internet.
Wel bestaat er verschil tussen het verschaffen van bepaalde persoonlijke informatie. Medische gegevens worden eerder prijsgegeven dan de persoonlijke financiële situatie.
Van de ondervraagden blijkt 28 procent bereid te zijn hun creditcardnummer te geven. 62 Procent heeft dat tot nu toe al eens gedaan. Een soortgelijk beeld is te zien bij het sofi-nummer, 12 procent heeft er geen bezwaar tegen om dat te geven en 28 procent van de internetgebruikers heeft zijn sofi-nummer al eens ingetikt.
Tomazz, Irrelevant en dEjAvU, bedankt voor de link!