Sony MDR-V900 headphones review

Bij Envy News hebben ze een review gebakken van de Sony MDR-V900 headphones. Volgens de reviewer is de geluidskwaliteit _erg_ goed en zit het ook wel snor met het draagcomfort. Er is echter wel een min puntje: je moet $260 dollar neerleggen als je de trotse bezitter wilt zijn van dit speelgoed:

All of the above features help to create the absolute best sound reproduction in its price range. Boasting a frequency response of 5 Hertz to 30 KHz, you'll be very hard pressed to find any headphones that even come remotely close to this. Sure, the average human ear can only discern frequencies from about 18 Hz to 21,000 Hz, but if 'Seeing is believing', what about 'Feeling'. At five hertz, LFE is felt rather than heard, and few headphones can deliver that. Speaking of delivery, what use is an awesome Frequency response if your headphones can't drive themselves at high power? Well, that's been addressed too! The MDR's pump out 3000 milliwatts of power - that's thirty times more than the average $30 headphones, and as much as six times higher than the top-end from other nameless competitors.

If you're in the market to buy some kick-butt heaphones to replace your aging 2-speaker or 2.1 speakers, or need to have the best possible sound for that new positional-audio game, you owe it to yourself to test-drive these babies.

Sony MDR-V900 Headphones

Door Hielko van der Hoorn

10-08-2000 • 17:38

31

Bron: Envy News

Lees meer

Reacties (31)

31
30
18
3
0
0
Wijzig sortering
Ik betwijfel het of deze koptelefoon een goed draagcomfort heeft.

Ik vind het pas een goed draag comfort als ie je oor niet raakt. Bij open-air koptelefoons is dat, en dan heb je totaal geen drukkend gevoel op je oren. Dus krijg je na een tijd ook geen last van die druk.

De Sony MDR F1 is dr zo eentje (te zien in de videoclip van Sandstorm). hij is iets goedkoper dan deze (499) en iets minder vermogen 1000 mW, maar geeft nog altijd schitterend geluid.

Hoe duur een koptelefoon trouwens ook is, goeie boxen zijn toch altijd fijner. tenzij je buren hebt :'(
Ik ben het niet geheel met je eens dat boxen altijd beter zijn dan een koptelefoon.
Met een koptelefoon die hetzelfde kost als een paar redelijke boxen (en liefst een openair type) krijg je veel helderder geluid. Bijvoorbeeld de plaatsbepaling van geluid in 3d spellen is voor mijn gevoel (en dat van anderen die ik erover hoor) veel beter.

Er zitten natuurlijk ook nadelen aan.
Ik voel de bas ook graag behalve dat ik hem hoor. Maar dat is met de meeste computerboxen toch al uitgesloten.

Op een LANparty is trouwens een koptelefoon ook erg handig ipv te kijken wie er het hardst kan :+
Maar je kunt niet 2 produkten gaan vergelijken die evenveel kosten.

Een goeie koptelefoon kost bv. 500.

Goeie boxen kosten bv. 2500

Dan is de geluidskwaliteit hetzelfde, maar dan geef ik de voorkeur aan boxen omdat je het dan inderdaad kunt voelen.
Dit is gewoon een GOEDE headphone die al
JAREN :7 (+/- 8) meegaat , (vandaar ook die
ouderwetse look.(eh.. retro is cool hoor!!)
Hij geeft een "cleane" sound met goed hoog,
strak laag en een stevige mid.
En inderdaad zeer handig voor de DJ's onder ons, en ja zo'n sennheiser is lekker licht maar de
meeste modellen zijn wel "open air"
dus niet echt handig met die "1000 watt"
monitors naast je maarja...
Ik moet zeggen ik heb al heel wat merken en soorten headphones gebruikt, en deze V900
kan ik iedereen aanraden, hij is lekker handig
mee te nemen, en overal voor te gebruiken.
En die 3Watt hoef je echt niet vol uit te zetten hoor. :9
Ik heb het niet zo op die closed-headphones. Na een half uurtje luisteren bouwt zich er altijd een druk op mijn oren op, dat wordt pijnlijk. Daar heb je met open-air geen last van.
Needless to say heb je met closed phones geen last van buitenaf. Ik snap alleen je opmerking over die 1000W monitors niet...
En 3Watt op je oren is al helemaal niet geweldig.
Het gaat hier ook niet om bruut 3 watt, maar om hard geluid zonder vervorming. 'Headroom' noemen ze dat in het engels.

Zelf ben ik een paar maanden geleden op zoektocht geweest naar de perfecte koptelefoon, en deze Sony kruiste ook mijn pad. Als je draagcomfort wilt voor uren achter elkaar gamen, dan kan je toch beter kijken naar de fluwelen Zenheiser met 'open back' systeem. (zie firingsquad.gamers.com/hardware/sennheiser580/default.asp )

* 786562 JumpStart(... maar goed, daar koos ik voor omdat ik (hobby) DJ ben. )

Die V700 DJ levert ook perfect geluid bij games, maar die moet je wel om het half uur 2 minuten afzetten: hele warreme en vooral plakkerige rode oren laten afkoelen. Dat kost het je om het omgevingsgeluid goed af te schermen. Zet het volume op 0 en je kan deze koptelefoon als geluidsdemping dragen.

( Oh ja, en die V700 DJ is dan weer die zilverkleurige koptelefoon die dat irritante gastje opheeft in die eerste BombFunk MCs videoclip .. )
hard geluid zonder vervorming. 'Headroom' noemen ze dat in het engels.

In het nederlands heet dat dynamiek :)
3 Watt is idd erg veel, maar als je zeer lage frequenties goed wilt weergeven (in goede verhoudingen met de hoge tonen) op een redelijk volume heb je genoeg vermogen nodig. Om lage tonen weer te kunnen geven heb je nl. meer vermogen nodig dan voor hoge.

Maar dan nog is 3 Watt volgens mij erg veel...
1 Watt is meer dan genoeg. Bovendien zit dit systeempje volgens mij nog steeds tegen je oor aangedrukt, dus zoveel volume heb je niet nodig.
Je hebt helemaal gelijk, bassen kosten meer vermogen. Kun je altijd leuk zien aan butt-speakertjes bij compu's: als je het geluid hard zit gaat het ledje uit doordat de voeding de bassen niet meer trekt.
Ik heb daar ook weleens aan gedacht om te investeren in een extreem goede koptelefoon, maar mijn oren zijn flink achteruit gegaan dankzij koptelefoon gebruik. En 3Watt op je oren is al helemaal niet geweldig. Daarom heb ik maar geinvesteerd in een zeer goed 5.1 speakers systeem van B&W en een 200W sub. Dan kan je gelijk met meerderen ervan genieten en blijven je oren heel.
Ik vraag mij serieus af of deze firma ook gehoorapparaten produceert ;)
damn 3W tegen je oren, dat wil je dus echt ff niet meemaken, das veel te luid man, dan hou je echt niet vol, wel leuk dat ie het kan, tenminste wat vermogen over als er es een leuke dreun aankomt, en voor de rest tot 30hz toe, zeer netjes, vind die prijs nog wel meevallen voor wat je krijgt in principe
De topmodellen van Sony kosten tegen de 10 duizend piek, dus eigenlijk is dit nog een budget modelletje :) Maar ik zou 'm BEST wel willen hebben }>
Dit is echt geen rommel zoals DJmuggs aan het beweren is en een vergelijking met een senheiser moet je ook niet maken. Deze headphones zijn niet gericht voor de average ik luister ff een muziekje op me headphone gebruiker, maar meer voor DJ doeleinden ( best handig om te horen wat je staat te mixen als er een 1000Watt box naast je hoofd hangt) en als je echt muziek gaat maken, vandaar ook dat ze 3Watt zijn. Ik heb zelf ook van die headphones alleen van Pioneer ( das uit me Hardcore tijd) die waren zelfs 5Watt als je dat ineens opzette was je gewoon doof :+
Hey ConZito,
Ik denk niet dat een DJ voor een hoofdtelefoon van duizenden guldens gaat hoor.. als ie maar op 't ritme kan blijven is alles goed, en dat 'ie lekker zit. Deze ziet er niet zo comfortabel uit, maar die grote schelpen zijn wel handig voor een DJ. Kan die beter een Sony van 100 piek kopen, met schelpen. Werkt ook. Bespaart hij zo nog een paar duizend pieken om weer wat strakke platen van te kopen. ;-)
Een koptelefoon van goede kwaliteit is beter dan een speakerset van drie keer zo duur, maar ik denk dat zo'n koptelefoon wel zweet aan je oren als het warm is.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.